Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Konferencje i szkolenia
Dzisiaj jest: sobota, 24 sierpnia 2019 16:10:27
Odwiedziło nas: 9644243 gości (dzisiaj: 1436, wczoraj: 2357)
Aktualności: Konferencje i szkolenia
Relacja z konferencji "Od cielęcia do krowy - efektywny remont stada"
28 listopada 2012

Instytut Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice zorganizował w dniu 20 listopada kolejną konferencję dla hodowców i producentów bydła. Temat konferencji "Od cielęcia do krowy – efektywny remont stada" zainteresował wiele osób zajmujących się produkcją bydła. W konferencji uczestniczyło ponad 200 osób oraz 14 firm oferujących produkty i usługi związane nie tylko z hodowlą, żywieniem i rozrodem bydła ale również wyposażeniem obór i hal udojowych. Na stoiskach firmowych uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z ofertą firm oraz otrzymać niezbędne szczegółowe informacje.

więcej...
 
Zaproszenie na konferencję "Ochrona zasobów genetycznych koni ras zimnokrwistych..."
26 listopada 2012

Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy uprzejmie informuje, że w dniach 14-15 grudnia 2012 w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Starym Polu organizuje konferencję na temat „Ochrona zasobów genetycznych koni ras zimnokrwistych w ramach PROW 2007-2013”

W konferencji wezmą udział hodowcy, pracownicy Okręgowych Związków Hodowców Koni, Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Organizator zapewnia pełne bezpłatne wyżywienie, pakiet materiałów konferencyjnych oraz bezpłatny nocleg z 14 na 15 grudnia 2011 w Zajeździe w Starym Polu.

więcej...
 
IZ PIB ZD Pawłowice zaprasza na konferencję
13 listopada 2012

Instytut Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice zaprasza na konferencję bydlęcą pt. „Od cielęcia do krowy - efektywny remont stada”, która odbędzie się w dniu 20.11.2012 (wtorek) w sali konferencyjnej Pałacu w Pawłowicach.

więcej...
 
Sympozjum: ochrona zasobów genetycznych owiec rasy polskiej, owcy pogórza i czarnogłówki
25 października 2012

Program ochrony zasobów genetycznych owiec rasy polskiej, owcy pogórza i czarnogłówkaW dniu 10 października 2012 roku w Balicach zostało zorganizowane Sympozjum na temat: „Program ochrony zasobów genetycznych owiec rasy polskiej, owcy pogórza i czarnogłówka”.

Program ochrony zasobów genetycznych owiec realizowany i koordynowany przez instytutu Zootechniki Państwowy instytut badawczy obejmuje działania ochrony dotyczące 13 ras owiec na terenie kraju. Niestety, niekorzystna sytuacja owczarstwa, wymaga permanentnej kontroli uszczuplających się z biegiem lat genotypów i zawężaniem się bioróżnorodności. Dlatego tez Instytut podejmuje działania na rzecz ochrony kolejnych ras zagrożonych wyginięciem.

więcej...
 
Warsztaty naukowe pt. "Rozwój nauk biologicznych  korzyści i zagrożenia..."
24 października 2012

Dział Genetyki i Hodowli Zwierząt Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na Warsztaty Naukowe pt.

„Rozwój nauk biologicznych – korzyści i zagrożenia dla praktyki hodowlanej i człowieka”

które odbędą się w dniu 15 listopada 2012 r. w Sali Konferencyjnej Instytutu Zootechniki PIB w Balicach, ul. Krakowska 1.

Informujemy, że uczestnictwo w Warsztatach jest bezpłatne. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału.

więcej...
 
Gęś Biała Kołudzka fenomen polskiej nauki i hodowli
17 września 2012

Gęś Kołudzka - pomnikW dniach 7-8 września 2012 r. odbyła się w IZ PIB ZD Kołuda Wielka Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.” Gęś Biała Kołudzka ® fenomen polskiej nauki i hodowli”. Patronat honorowy przyjął na siebie Pan Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisław Kalemba. Konferencję zorganizowano z okazji Jubileuszu 50.lecia prac hodowlanych i badawczych prowadzonej od 1962 roku nad gęsią Białą Kołudzką ®. Gospodarzami uroczystości byli: Dyrektor IZ PIB Prof. dr hab. Jędrzej Krupiński oraz Dyrekcja zakładu w Kołudzie Wielkiej. Uczestnikami konferencji byli profesorowie i pracownicy naukowi IZ, uczelni rolniczych, przedstawiciele Krajowej Rady Drobiarstwa- Izby Gospodarczej, prezesi firm drobiarskich współpracujący bezpośrednio z zakładem Kołuda Wielka, oraz pracownicy ZD Kołuda wielka. Swoją obecnoscią zaszczycili również Wojewoda Kujawsko- Pomorskiego , Marszałek woj.- Kujawsko- pomorskiego, Starosta powiatu i prezydent Inowrocławia oraz burmistrz gminy Janikowo, w której funkcjonuje zakład.

więcej...
 
««  początek « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 54 z 158
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.