Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia
Dzisiaj jest: środa, 20 czerwca 2018 21:10:31
Odwiedziło nas: 8939659 gości (dzisiaj: 1580, wczoraj: 4164)
Aktualności: Inne wydarzenia
XXI Krajowa Wystawa Rolnicza - Dożynki Jasnogórskie
14 września 2012

W dniach 1 - 2 września 2012 roku odbyła się w Częstochowie XXI Krajowa Wystawa Rolnicza – Dożynki Jasnogórskie oraz XIII Dni Europejskiej Kultury Ludowej.

W ramach ekspozycji "Nauka w rolnictwie", podczas której zaprezentowały się Instytuty działające w branży rolniczej swoją ofertę przedstawił również Instytut Zootechniki PIB. Stoisko Instytutu swoją obecnością zaszczycił Pan Tadeusz Nalewajk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz Pan Marek Cieśliński, Wicedyrektor Departamentu Doradztwa Oświaty Rolniczej i Nauki.

więcej...
 
XII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej
31 sierpnia 2012

XII Pożegnanie Wakacji w Rudawce RymanowskiejW dniach 24–26 sierpnia 2012 roku odbyło się "XII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej", w ramach którego zorganizowano VIII Krajową Wystawę Bydła Simentalskiego, Regionalny Czempionat Koni Huculskich oraz Krajową Wystawę Ras Rodzimych.

„XII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej” zostało zorganizowane przez Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB w Odrzechowej, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie, Polski Związek Bydła Simentalskiego z/s w Odrzechowej.

Honorowy patronat nad Wystawą objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Podkarpacki oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

więcej...
 
Zasadnicza Polowa Próba Dzielności klaczy i ogierów sztumskich, 29 lipca 2012 r.
03 sierpnia 2012

W ostatnia niedzielę lipca (29 lipca) po raz czwarty, w Stadninie Koni Narusa koło Fromborka w województwie Warmińsko-Mazurskim odbyła się Zasadnicza Polowa Próba Dzielności klaczy i ogierów sztumskich. W próbie zaprzęgowej wzięły udział młode klacze , które w przyszłości będą mogły uczestniczyć w programie ochrony zasobów genetycznych koni zimnokrwistych, koordynowanym przez Instytut Zootechniki-PIB. Należy podkreślić, że dla klaczy zimnokrwistych jest to próba dobrowolna, a województwo Warmińsko-Mazurskie jest jednym z niewielu, w których jest ona organizowana od lat. Próba Polowa dla klaczy zimnokrwistych polegał na pokonaniu kilkuset metrowej trasy wyznaczonej w terenie stepem i kłusem. Jest to próba zaprzęgowa i ma za zadanie wykazanie przydatności klaczy do użytkowania roboczego. Mimo, iż obecnie małą liczbę koni wykorzystuje się w rolnictwie, to ważne jest aby sprawdzić ich charakter, temperament i chęć współpracy z człowiekiem.

więcej...
 
Wizyta delegacji chińskiej w Balicach i Pawłowicach
16 lipca 2012

W dniach 11-12 lipca 2012 r. Instytut Zootechniki PIB gościł delegację pracowników Instytutu Hodowli Zwierząt w Jiangsu (Chiny), zajmujących się zagadnieniami związanymi z hodowlą zwierząt gospodarskich, w tym przede wszystkim świń.

W sali stropowej Pałacu Radziwiłłów w Balicach odbyło się spotkanie z pracownikami IZ PIB. Gości powitał prof. Eugeniusz Herbut, który przedstawił historię i działalność Instytutu. Dr inż. Grzegorz Żak wygłosił referat dotyczący struktury i głównych założeń prowadzonej w Polsce hodowli świń oraz badań z nią związanych. Następnie goście odwiedzili Samodzielną Pracownię Genomiki oraz budynek, w którym utrzymywane są zwierzęta doświadczalne.

więcej...
 
XVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Klikowej i XII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat...
26 czerwca 2012

XVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Klikowej i XII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Huculskiej „Szlakiem Konia Huculskiego”

W dniach 16 – 17 czerwca 2012 r na terenie LKJ w Klikowej (Tarnów) odbyła się XVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i XII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Huculskiej „Szlakiem Konia Huculskiego”.

Wystawa została zorganizowana pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wśród jej organizatorów znalazł się między innymi Instytut Zootechniki PIB, Małopolska Izba Rolnicza, Związki Hodowców Koni, Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt i Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Wystawcy reprezentowali między innymi takie instytucje jak: Inspekcja Weterynaryjna, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, firmy: PH. Konrad, Firma Dossche Sp. z o.o., Greenland Technologia EM Sp. z o.o., GARDEN Sp. z o.o. oraz gospodarstwa agroturystyczne.

więcej...
 
Międzynarodowa Wystawa Rolnicza OPOLAGRA 2012 oraz Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego
25 czerwca 2012

 W dniach 15-17 czerwca 2012 roku w Kamieniu Śląskim odbyła się Międzynarodowa Wystawa Rolnicza OPOLAGRA 2012 oraz Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego.

Bogaty program targów, sprzyjająca pogoda, oraz liczni wystawcy sprawili, że na to wydarzenie przybyły tłumy odwiedzających (ponad 40.000).

Swoje oferty przedstawiły firmy z branż takich jak maszyny i urządzenia rolnicze, nawozy i środki ochrony roślin, technika leśna, zwierzęta hodowlane, budynki inwentarskie, pasze i dodatki paszowe, medycyna weterynaryjna i inne.

więcej...
 
««  początek « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 115 - 120 z 235
 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.