Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow Fundusze międzynarodowe
Dzisiaj jest: niedziela, 27 maja 2018 21:36:34
Odwiedziło nas: 8887122 gości (dzisiaj: 1223, wczoraj: 1093)
Fundusze międzynarodowe
EUROPEJSKIE STYPENDIA Go8  wyjazd badawczy
28 sierpnia 2012

Instytucja z Australii, The Group of Eight umieściła na swoich stronach informację o ośmiu sześciomiesięcznych stypendiach dla młodych naukowców z Europy. Oferta ta skierowana jest do naukowców wszystkich dziedzin i kierunków z Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii, Rosji oraz Polski. Jednym z warunków dofinansowania jest prowadzenie dalszej współpracy po powrocie kandydata do kraju.

więcej...
 
Międzynarodowy Fundusz Wyszechradzki  Małe granty
28 sierpnia 2012

Międzynarodowy Fundusz Wyszechradzki umieścił na swoich stronach informację o możliwościach dofinansowania w ramach małych grantów. Program ten wspiera finansowo projekty rozwijające współpracę krajów z Grupy Wyszechradzkiej. Celem Instytucji jest wspieranie współpracy tych krajów oraz ich integrację z Unią Europejską. Dofinansowanie można uzyskać między innymi na współpracę naukową i badania naukowe (np. konferencje, publikacje, badania).

więcej...
 
Konkurs w ramach inicjatywy EUREKA
27 sierpnia 2012

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umieściło na swoich stronach informacje o procedurach przyznawania dofinansowania na realizację projektów w ramach inicjatywy EUREKA.

EUREKA to zdecentralizowana sieć 39 państw europejskich oraz Unii Europejskiej powołanej w celu wspierania międzynarodowej współpracy w obszarze badań i rozwoju, a Polska jest jej członkiem od czerwca 1995 r. Rządy państw członkowskich zobowiązały się do promowania i wspierania współpracy pomiędzy partnerami przemysłowymi i organizacjami badawczymi realizującymi wspólne przedsięwzięcia - projekty EUREKI, poprzez efektywne procedury wspierania krajowych partnerów ze środków publicznych.

więcej...
 
14. konkurs na międzynarodowe projekty badawcze w ramach inicjatywy CORNET
27 sierpnia 2012

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umieściło na swoich stronach informacje o 14. konkursie w ramach Inicjatywy CORNET, przeznaczonym dla zrzeszeń przedsiębiorców oraz jednostek naukowych.

Głównym celem tej Inicjatywy jest promowanie ścisłej współpracy pomiędzy zaangażowanymi podmiotami narodowymi / regionalnymi oraz stwarzanie możliwości finansowania ze źródeł publicznych badań na potrzeby konkretnych branż przemysłowych. W ramach tej Inicjatywy, przewidziane jest dofinansowanie projektów o charakterze międzynarodowym. Przez badania na potrzeby danej branży rozumie się badania przeprowadzane na użytek szerokiej grupy przedsiębiorstw, w szczególności małych i średnich. Badania te są inicjowane przez zrzeszenia firm i często przeprowadzane przez wyspecjalizowane jednostki naukowe działające na rzecz konkretnego sektora przemysłowego. Obejmują one głównie prace rozwojowe.

więcej...
 
Ostatnie konkursy z 7 PR
13 lipca 2012

10 lipca 2012 roku Komisja Europejska ogłosiła 52 nowe konkursy w 7. Programie Ramowym, który kończy się w przyszłym roku. Praktycznie więc będą to ostatnie konkursy w ramach tego narzędzia finansowania rozwoju nauki i innowacji w Europie.

Więcej informacji znajdą państwo na naszej stronie internetowej: http://www.transfer.edu.pl/index.php?action=showArticle&articleID=1782

więcej...
 
Alfred Toepfer Scholarship Program - częściowe studia doktoranckie
29 maja 2012

Ogłoszono konkurs w ramach programu Alfred Toepfer Scholarship, który jest corocznie organizowany i dotyczy rocznych stypendiów w Niemczech. Oferta skierowana jest do studentów ostatniego roku studiów doktoranckich, którzy chcieliby uzyskać stopień doktora na jednej z uczelni w tym kraju. Oferta obejmuje następujące kierunki: studia europejskie, wiedza o kulturze, nauki humanistyczne i społeczne, sztuki piękne, muzyka, jak również architektura, nauki o rolnictwie i leśnictwo.

Wymagania wobec kandydata na stypendium są następujące:

więcej...
 
AXA Research Fund - wyjazd badawczy
29 maja 2012

AXA Research Fund to fundusz sponsorujący 2-letnie studia podoktorskie z następujących dziedzin: nauka o ziemi, fizyka, matematyka stosowana, socjologa, nauki polityczne, biotechnologia, chemia, nauki społeczne, ekonomia, filozofia na temat wskazany przez organizatora - szeroko rozumiane zarządzanie ryzykiem, zagrożenia życia, zagrożenia ekonomiczno społeczne oraz zagrożenia dla środowiska.

Kandydat na stypendium winien spełniać następujące warunki:

więcej...
 
Canon Foundation in Europe - wyjazd badawczy
29 maja 2012

Canon Foundation In Europe - instytucja oferująca stypendia badawcze dla osób ze stopniem doktora lub przynajmniej dyplomem magistra (w ciągu 10 lat od uzyskania dyplomu) ogłosiła nabór na kolejny wyjazd badawczy do Japonii. Stypendium obejmuje każdą dziedzinę i kierunek badań. Nie ma wymogów co do aktualnej pozycji zawodowej.

Wymagania wobec kandydata są następujące:

więcej...
 
Agreenskills - międzynarodowy program dla młodych naukowców
23 kwietnia 2012

Efektem nawiązanej w grudniu 2011 r współpracy pomiędzy Instytutem Zootechniki PIB, a organizacją INRA, jest zaproszenie do współpracy w ramach międzynarodowego programu mobilności Agreenskills, realizowanego przez francuskie konsorcjum Agreenium (w tym INRA). Konkurs obejmuje między innymi następujące obszary badawcze powiązane z rolnictwem (żywność i zdrowe odżywianie, środowisko, zdrowie, fizjologia i genetyka zwierząt, rolnictwo).

Konkurs przeznaczony jest dla młodych, aktywnych, polskich naukowców z tytułem doktora, ukierunkowanych na realizację autorskich i innowacyjnych projektów badawczych w wybranym przez siebie laboratorium jednej z sześciu instytucji stowarzyszonych w konsorcjum Agreenium (INRA, CIRAD, Agroparistech, Montpelier Supagro, Agro Campus Ouest, ENVT). Wskazany w programie okres mobilności dla naukowców spoza Francji (w tym z Polski) w celu realizacji projektu badawczego, to 12 - 24 miesięcy.

Do udziału w konkursie zaproszone są również polskie ośrodki badawcze, które są zainteresowane przyjęciem młodej kadry naukowej z Francji, zatrudnionej przez jedną z organizacji Agreenium. Okres mobilności dla naukowców z Francji wynosi 6 do 24 miesięcy.

więcej...
 
Konkurs w ramach programu LIFE+
16 kwietnia 2012

Komisja Europejska ogłosiła nowy konkurs w ramach programu LIFE+

Jest on podzielony na trzy komponenty tematyczne:

  • PRZYRODA I RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNA
  • POLITYKA I ZARZĄDZANIE W ZAKRESIE ŚRODOWISKA
  • INFORMACJA I KOMUNIKACJA

W ramach tego programu zapewnione jest wsparcie finansowe w wysokości 50% kwalifikowanych kosztów projektu. W uzasadnionych przypadkach dla projektów z komponentu I „Przyroda i różnorodność biologiczna” dotyczących siedlisk lub gatunków priorytetowych, dofinansowanie może wynieść 75% kosztów projektu.

Beneficjentem programu może być każdy podmiot (jednostki, podmioty i instytucje publiczne lub prywatne) zarejestrowany na terenie państwa należącego do Wspólnoty Europejskiej

Natomiast w realizacji projektu może uczestniczyć kilka podmiotów, wśród których, poza beneficjentem głównym (koordynującym), mogą się znaleźć partnerzy (współbeneficjenci) oraz współfinansujący.

więcej...
 
««  początek « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 253 - 266 z 287
 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.