Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow Fundusze międzynarodowe
Dzisiaj jest: niedziela, 20 stycznia 2019 14:40:55
Odwiedziło nas: 9235923 gości (dzisiaj: 789, wczoraj: 1011)
Fundusze międzynarodowe
Stypendium miasta Paryża
30 stycznia 2014

Władze miasta Paryża uruchomiły specjalny program stypendialny skierowany do młodych (5 lat po uzyskaniu stopnia doktora) i doświadczonych naukowców, którzy chcą odbyć staż lub przeprowadzić  badania w Paryżu. Oferta dostępna jest dla naukowców wszystkich dziedzin i dyscyplin.

więcej...
 
CORE Organic Plus
28 stycznia 2014

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs CORE Organic, który skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu ekologicznej żywności i rolnictwa ekologicznego. Celem programu jest zwiększenie współpracy pomiędzy  krajowymi i regionalnymi ośrodkami działalności badawczej.

Oprócz Polski w roku 2013 do Programu dołączyły 2 kraje / regiony: Rumunia i Walonia (Belgia). Obecnie ten europejski projekt współpracy ponadnarodowej jest realizowany przez 26 partnerów z 21 krajów europejskich.

więcej...
 
Konkursy w ramach nowego programu Horyzont 2020
16 grudnia 2013

Komisja Europejska ogłosiła pierwsze zaproszenia do składania wniosków w ramach unijnego programu wspierania badań i innowacji Horyzont 2020. Łączny budżet programu na najbliższe siedem lat to blisko 80 miliardów euro. Tylko do 2015 r. europejscy naukowcy i innowacyjne firmy mogą konkurować o 15 mld euro.

Trzy główne filary programu Horyzont 2020:

więcej...
 
Stypendia VisegradTaiwan
09 grudnia 2013
Visegrad–Taiwan Scholarships jest to program stypendialny zorganizowany wspólnie przez Fundusz Wyszehradzki oraz NSC z Tajwanu. Jego celem jest wspieranie wymiany akademickiej poprzez wsparcie oferowane dla doktorantów oraz młodych naukowców z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier (V4), którzy chcieliby studiować lub prowadzić badania naukowe na Tajwanie. Oferta skierowana jest do badaczy z dziedzin takich jak: nanotechnologia, przemysł elektrotechniczny, biotechnologia, IT, turystyka, nauki społeczne i humanistyczne.
więcej...
 
Stypendia rządu francuskiego - BGF Pobyt badawczy
09 grudnia 2013
Stypendia BGF na pobyt badawczy organizowane są przez rząd francuski. Stypendia przeznaczone są dla osób posiadających już dorobek naukowy (po doktoracie) i chciałyby kontynuować badania we Francji. Dotyczy wszystkich dziedzin oprócz medycyny.
więcej...
 
Stypendia DAAD dla naukowców
09 grudnia 2013

Stypendia mające na celu pomoc w podtrzymaniu kontaktów, skierowane są do byłych rocznych stypendystów DAAD oraz byłych stypendystów rządowych, którzy studiowali przynajmniej rok w byłej NRD. Mają one umożliwić przeprowadzenie programu badawczego na jednej z niemieckich uczelni lub w instytucie naukowym. Stypendium to obejmuje wszystkie kierunki.

więcej...
 
Singapore International Graduate Award (SINGA)
09 grudnia 2013

SINGA to program stypendialny dla najlepszych absolwentów kierunków ścisłych. Stypendium stanowią studia doktoranckie realizowane w jednym z wybranych laboratoriów badawczych, obejmujące uzyskanie stopnia doktora na jednej z dwóch uczelni National University of Singapore (NUS) lub Nanyang Technological University (NTU).

więcej...
 
Postdoctoral Fellowship Program for North American and European Researchers
09 grudnia 2013

Celem programu jest stworzenie możliwości dla młodych naukowców z USA, Kanady i wybranych krajów Europejskich, w tym z Polski, dla przeprowadzenia badań. Stypendyści swoją działalność naukowo-badawczą w czasie stypendium prowadzą pod opieką i przewodnictwem opiekuna naukowego z Japonii. Aplikacje do wskazanego programu składane są przez uczelnie i instytucje goszczące w Japonii, które chcą przyjąć badaczy.

Stypendium adresowane jest do badaczy różnych dyscyplin naukowych w dziedzinach takich jak: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki przyrodnicze.

więcej...
 
PROGRAM SCIEX DLA DOKTORANTÓW I DOKTORÓW
22 lipca 2013

Fundusz Stypendialny został uruchomiony w 2009 r. w ramach Programu wymiany naukowej między Szwajcarią a nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej Sciex-NMSch na lata 2009-2016. Program ten ma przyczynić się do zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych w obrębie rozszerzonej Unii Europejskiej poprzez rozwijanie potencjału pracowników naukowych z Polski, oraz propagowanie trwałych partnerstw w zakresie badań naukowych pomiędzy Polską a Szwajcarią.

więcej...
 
Stypendia Fundacji Matsumae
22 lipca 2013

Międzynarodowa Fundacja Matsumae jest organizacją pozarządową, która corocznie oferuje pomoc finansową wybranym studentom z całego świata, umożliwiając im odbycie stażu w Japonii. Jej fundusz jest oparty całkowicie na dotacjach Japończyków. Mimo, że wiele środków finansowych zostało zaofiarowanych przez przedsiębiorstwa i grupy, większość dobroczyńców stanowią jednostki, sympatyzujące z ideami założyciela Fundacji, dra Shigeyoshi Matsumae.

więcej...
 
««  początek « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 253 - 266 z 327
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.