Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow Fundusze międzynarodowe
Dzisiaj jest: piątek, 21 września 2018 0:54:17
Odwiedziło nas: 9056421 gości (dzisiaj: 169, wczoraj: 1811)
Fundusze międzynarodowe
Inicjatywa CORNET
18 stycznia 2013

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło międzynarodowy konkurs CORNET (ang. COllective Research NETworking), którego głównym celem jest promowanie ścisłej współpracy pomiędzy zaangażowanymi podmiotami narodowymi/regionalnymi (ministerstwami i agencjami) oraz stwarzanie możliwości finansowania, ze źródeł publicznych (narodowych/regionalnych), badań na potrzeby konkretnych branż przemysłowych.

więcej...
 
Granty w dziedzinie nauk rolniczych
16 października 2012

Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza młodych naukowców do udziału w konkursie realizowanym przez francuskie konsorcjum Agreenium w ramach międzynarodowego programu mobilności Agreenskills w obszarach badawczych powiązanych z rolnictwem (rolnictwo, żywność i zdrowe odżywianie, środowisko, zdrowie zwierząt i ludzi).

Konkurs Agreenskills wspiera młodych, utalentowanych i obiecujących naukowców z tytułem doktora z Polski, gotowych na realizację autorskich i innowacyjnych projektów badawczych w wybranym przez siebie laboratorium jednej z sześciu instytucji stowarzyszonych w konsorcjum Agreenium. Okres realizacji projektu badawczego to 12 do 24 miesięcy. Najbliższy termin wyboru złożonych projektów to 15 listopada 2012 r.

Konsorcjum Agreenium obejmuje dwie instytucje badawcze (INRA, CIRAD) oraz cztery wyższe uczelnie (Agroparistech, Montpellier Supagro, Agro Campus Ouest, ENVT). Program jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach 7 Programu Ramowego: COFUND-FP7 People Programme.

więcej...
 
Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweski Mechanizm Finansowy
10 października 2012

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umieściło na swoich stronach informacje o środkach finansowych dla Polski w postaci dwóch instrumentów pod nazwą: Mechanizm Finansowy EOG oraz Norweski Mechanizm Finansowy. Pochodzą one z trzech krajów EFTA (Europejskiego Stowarzyszenie Wolnego Handlu), będących zarazem członkami EOG (Europejskiego Obszaru  Gospodarczego), tj. Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Mechanizmy Finansowe związane są z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej oraz z jednoczesnym wejściem naszego kraju do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Opiera się na swobodzie przepływu ludzi, kapitału, towarów i usług.

więcej...
 
Szwajcarsko - Polski Program Współpracy
10 października 2012

Pierwszego września ruszył kolejny konkurs w ramach Funduszu Stypendialnego, Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Fundusz Stypendialny jest realizowany w ramach priorytetu Rozwój społeczny i zasobów ludzkich, obszaru tematycznego Badania i rozwój Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Został on uruchomiony w 2009 r. w ramach Programu wymiany naukowej między Szwajcarią a nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej Sciex-NMSch na lata 2009-2016. Program ten ma przyczynić się do zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych w obrębie rozszerzonej Unii Europejskiej poprzez rozwijanie potencjału pracowników naukowych z Polski, oraz propagowanie trwałych partnerstw w zakresie badań naukowych pomiędzy Polską a Szwajcarią.

więcej...
 
Wsparcie działań informacyjnych odnoszących się do wspólnej polityki rolnej
03 września 2012

Komisja Europejska umieściła na swoich stronach zaproszenie do składania wniosków w ramach „Wsparcia działań informacyjnych odnoszących się do wspólnej polityki rolnej”.

Kwestią priorytetową tego zaproszenia jest Wspólna Polityka Rolna, a w szczególności proponowane warianty jej reformy. Zatem, proponowane projekty powinny spełniać następujące warunki:

więcej...
 
Program Leonardo da Vinci
31 sierpnia 2012

Ogłoszono nowy konkurs w ramach programu Leonardo da Vinci dla projektów transferu innowacji w roku 2012.

Priorytety dla tego programu w tym roku są następujące:

więcej...
 
STYPENDIA HERDER W RAMACH PROGRAMU STYPENDIALNEGO ALFRED TOEPFER  studia doktoranckie
28 sierpnia 2012

Instytucja wiedeńska Alfred Toepfer Stiftung F.V.S. corocznie organizuje konkurs na roczne studia w Austrii, na uniwersytecie w Wiedniu. Oferta ta skierowana jest do studentów ostatniego roku studiów doktoranckich, którzy chcieliby uzyskać stopień doktora na Uniwersytecie Wiedeńskim.

Program jest skierowany do studentów studiów europejskich, wiedzy o kulturze, nauk humanistycznych i społecznych, sztuk pięknych, muzyki, jak również architektury, nauk o rolnictwie i leśnictwa.

więcej...
 
EUROPEJSKIE STYPENDIA Go8  wyjazd badawczy
28 sierpnia 2012

Instytucja z Australii, The Group of Eight umieściła na swoich stronach informację o ośmiu sześciomiesięcznych stypendiach dla młodych naukowców z Europy. Oferta ta skierowana jest do naukowców wszystkich dziedzin i kierunków z Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii, Rosji oraz Polski. Jednym z warunków dofinansowania jest prowadzenie dalszej współpracy po powrocie kandydata do kraju.

więcej...
 
Międzynarodowy Fundusz Wyszechradzki  Małe granty
28 sierpnia 2012

Międzynarodowy Fundusz Wyszechradzki umieścił na swoich stronach informację o możliwościach dofinansowania w ramach małych grantów. Program ten wspiera finansowo projekty rozwijające współpracę krajów z Grupy Wyszechradzkiej. Celem Instytucji jest wspieranie współpracy tych krajów oraz ich integrację z Unią Europejską. Dofinansowanie można uzyskać między innymi na współpracę naukową i badania naukowe (np. konferencje, publikacje, badania).

więcej...
 
Konkurs w ramach inicjatywy EUREKA
27 sierpnia 2012

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umieściło na swoich stronach informacje o procedurach przyznawania dofinansowania na realizację projektów w ramach inicjatywy EUREKA.

EUREKA to zdecentralizowana sieć 39 państw europejskich oraz Unii Europejskiej powołanej w celu wspierania międzynarodowej współpracy w obszarze badań i rozwoju, a Polska jest jej członkiem od czerwca 1995 r. Rządy państw członkowskich zobowiązały się do promowania i wspierania współpracy pomiędzy partnerami przemysłowymi i organizacjami badawczymi realizującymi wspólne przedsięwzięcia - projekty EUREKI, poprzez efektywne procedury wspierania krajowych partnerów ze środków publicznych.

więcej...
 
««  początek « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 267 - 280 z 308
 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.