Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow Fundusze międzynarodowe
Dzisiaj jest: wtorek, 19 czerwca 2018 4:39:14
Odwiedziło nas: 8934103 gości (dzisiaj: 188, wczoraj: 1260)
Fundusze międzynarodowe
Zaproszenie do składania wniosków w ramach programu "CANALETTO"
26 marca 2012

Zaproszenie do składania wniosków w ramach programu wymiany osobowej naukowców z Republiką Włoską ”CANALETTO” na lata 2013-15

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) oraz włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapraszają do podejmowania współpracy w ramach nowej edycji programu wymiany osobowej naukowców.

Program CANALETTO obejmuje projekty badawcze, uzgodnione między konkretnymi polskimi i włoskimi zespołami badawczymi. Jest on wspierany finansowo przez obie Strony, zgodnie z regulacjami finansowymi obowiązującymi w kraju każdej z nich.

W ramach niniejszego Programu środki przyznawane przez obie Strony na poszczególne projekty przeznaczone są wyłącznie na finansowanie wymiany osobowej (podróży i krótkich pobytów).

więcej...
 
Konkursy w ramach programu szczegółowego PEOPLE (Ludzie) - stypendia indywidualne Marie Curie
20 marca 2012

Komisja Europejska ogłosiła nowe konkursy w ramach programu szczegółowego PEOPLE (Ludzie) - stypendia indywidualne Marie Curie.

Stypendia te przeznaczone są głównie dla doświadczonych naukowców. Doświadczony naukowiec jest rozumiany jako osoba, która:

  • posiada stopień doktora,
  • lub posiada co najmniej 4 lata doświadczenia (full-time equivalent) w prowadzeniu prac naukowych po uzyskaniu stopnia magistra.

Program PEOPLE obejmuje wszystkie dziedziny badań włącznie z naukami o życiu (life sciences).

więcej...
 
Zaproszenie do składania wniosków w ramach programu prac "Ludzie"
21 lutego 2012

Komisja Europejska ogłosiła zaproszenie do składania wniosków w ramach programu prac „Ludzie” będącego częścią siódmego programu ramowego WE w zakresie badań, rozwoju technologicznego i demonstracji.

Niniejszym zawiadamia się o rozpoczęciu procedury zaproszenia do składania wniosków w ramach programu prac „Ludzie” będącego częścią siódmego programu ramowego Wspólnoty Europejskiej w zakresie badań, rozwoju technologicznego i demonstracji (2007–2013).

W ramach przedmiotowego zaproszenia przyjmowane są wnioski odnoszące się do ponadnarodowej współpracy pomiędzy członkami EURAXESS (możliwość zapisania się przez portal: http://ec.europa.eu/euraxess/ ) dotyczące tematów z zakresu Unii innowacji. Termin składania wniosków i budżet wskazano w tekście zaproszenia opublikowanym na stronie internetowej CORDIS.

więcej...
 
Kolejna edycja międzynarodowego konkursu Best of Biotech
20 stycznia 2012

15 lutego rozpocznie się pierwsza faza kolejnej edycji międzynarodowego konkursu na biznes plan w dziedzinie lifescience – Best of Biotech.

Best of Biotech (BoB 2012) jest międzynarodowym konkursem, który stawia na promocję branży life science. Oceniane są w nim najlepsze idee na nowy produkt oraz biznes plan w obszarze nauk o życiu. Konkurs organizowany jest przez Life Science Austria (LISA), w imieniu austriackiego Federalnego Ministerstwa Gospodarki, Rodziny i Młodzieży.

Best of Biotech 2012 będzie już szóstą edycją konkursu, w którym weźmie udział 6 krajów, w tym po raz drugi Polska. Partnerem programu w Polsce jest Klaster LifeScience Kraków.

więcej...
 
Konkursy ogłoszone przez National Geographic
20 stycznia 2012

Towarzystwo National Geographic ogłosiło na swoich stronach następujące konkursy:

  • Globalny Fundusz Ochrony Środowiska – granty badawcze Północnej Europy, które obejmują głównie badania naukowe, oparte na hipotezie. Kryterium przyznania dofinansowania jest możliwość dokonania nowych odkryć, które mają geograficzny wymiar. Dziedziny, które są oparte dofinansowaniem to między innymi biologia (włącznie z botaniką, behawioralną ekologią oraz zoologią). Dodatkowo, rada doradcza kładzie nacisk na wielodyscyplinarne projekty, które odnoszą się do kwestii środowiskowych (na przykład utrata bioróżnorodności oraz środowiska naturalnego). Badacze, którzy planują prowadzenie badań w innym kraju powinni włączyć przynajmniej jednego miejscowego współpracownika do swojego zespołu badawczego.
  • Globalny Fundusz Ochrony Środowiska – granty ochronne Północnej Europy wspierają działania w kampaniach, które zaznajamiają jednostki w kwestiach globalnych, łączą sprawy ochrony środowiska z życiem codziennym oraz umożliwiają ludziom podjęcie działań w tym zakresie. Granty ochronne są przyznawane na innowacyjne i stosowane podejście do kwestii ochrony, które mogą mieć zastosowanie globalne. Fundusz będzie wspierał projekty, które przyczynią się głównie do ochrony oraz zrównoważonego używania biologicznych i kulturowych zasobów.
więcej...
 
Stypendia rządu francuskiego - BGF Pobyt badawczy
18 stycznia 2012

Stypendia BGF na pobyt badawczy organizowane są przez rząd francuski. Stypendia są adresowane do osób posiadających już dorobek naukowy (po doktoracie), i chciałyby kontynuować badania we Francji. Dotyczy to wszystkich dziedzin nauki oprócz medycyny.

Kandydatury osób będących w trakcie doktoratów, w momencie składania wniosków, nie będą rozpatrywane.

Pierwszeństwo będą miały osoby przebywające w Polsce w momencie składania wniosków.

więcej...
 
Stypendium miasta Paryża - wyjazd badawczy
18 stycznia 2012

Program stypendialny miasta Paryża został uruchomiony przez władze miasta. Jest on skierowany do młodych naukowców (5 lat po uzyskaniu stopnia doktora) i doświadczonych naukowców, którzy chcą odbyć staż lub przeprowadzić badania w Paryżu. Oferta dostępna jest dla naukowców wszystkich dziedzin i dyscyplin. Cza trwania stypendium:

  • 3 do 12 miesięcy (młodzi naukowcy)
  • 2 do 6 miesięcy (doświadczeni naukowcy)
więcej...
 
AXA Research Fund - wyjazd badawczy
18 stycznia 2012

AXA Research Fund jest funduszem sponsorującym 2-letnie studia podoktorskie z następujących dziedzin: nauka o ziemi, fizyka, matematyka stosowana, socjologa, nauki polityczne, biotechnologia, chemia, nauki społeczne, ekonomia, filozofia na temat wskazany przez organizatora - szeroko rozumiane zarządzanie ryzykiem, zagrożenia życia, zagrożenia ekonomiczno społeczne oraz zagrożenia dla środowiska.

więcej...
 
Tymczasowy wzór programu Mechanizm Finansowy EOG oraz Norweski Mechanizm Finansowy na lata 2009-2014
13 stycznia 2012

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju opublikowało na swojej stronie internetowej Tymczasowy wzór propozycji programu Mechanizm Finansowy EOG oraz Norweski Mechanizm Finansowy na lata 2009-2014. Propozycja Programu była przedmiotem uzgodnień z partnerem norweskim – Norway Research Council w pierwszej dekadzie stycznia 2012 roku.

Celem polsko – norweskiego programu badań naukowych jest zredukowanie różnic ekonomicznych i społecznych oraz propagowanie współpracy bilateralnej poprzez popularyzację i wsparcie badań naukowych. Finansowaniu badań naukowych i prac rozwojowych podlegają następujące dziedziny:

więcej...
 
Konkurs w ramach KORANET w obszarze Green Technologies
13 stycznia 2012

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju opublikowało informację, że 6 lutego 2012 r. zostanie otwarty konkurs w ramach KORANET w obszarze Green Technologies (Zielonych Technologii).

Szczegółowe podtematy są następujące:

  • Reduction of carbon footprint ( redukcja śladu węglowego)
  • Technologies for a sustainable development (technologie na rzecz zrównoważonego rozwoju)
  • Renewable energies and energy efficiency (Energie odnawialne i wydajność energii)
więcej...
 
««  początek « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 267 - 280 z 289
 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.