Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow Fundusze międzynarodowe
Dzisiaj jest: poniedziałek, 17 grudnia 2018 11:49:42
Odwiedziło nas: 9173950 gości (dzisiaj: 650, wczoraj: 1962)
Fundusze międzynarodowe
PROGRAM SCOPES
15 lipca 2013

Szwajcarska Narodowa Fundacja Nauki (The Swiss National Science Foundation) oraz Szwajcarska Agencja ds. Rozwoju i Współpracy (the Swiss Agency for Development and Cooperation) rozpoczynają nową fazę programu "SCOPES – Naukowa Współpraca między Krajami Europy Wschodniej, a Szwajcarią".

więcej...
 
Quebec Merit Scholarship Program for Foreign Nationals
11 lipca 2013

Quebec Merit Scholarship Program for Foreign Nationals (Program Stypendialny Quebecku dla Zagranicznych Naukowców)

Quebec Merit Scholarship Program for Foreign Nationals 2014-2015 to program stypendialny skierowany do kandydatów spoza Kanady. Do udziału w programie zaproszeni są młodzi naukowcy – doktoranci oraz kandydaci ze stopniem doktora oraz naukowcy, studenci i absolwenci wszystkich dziedzin i dyscyplin naukowych.

więcej...
 
Gates Cambridge Scholarships
11 lipca 2013

Ustanowione w 2000 roku przez Fundację Billa i Melindy Gates stypendium Gates Cambridge Scholarships jest jednym z najbardziej prestiżowych stypendiów na świecie. Oferta adresowana jest do wyróżniających się studentów z całego świata. Stypendium stanowi sfinansowanie studiów na poziomie postgraduate na dowolnym kierunku na Uniwersytecie w Cambridge. Program ma na celu zbudowanie globalnej sieci liderów zaangażowanych w polepszanie życia innych.

więcej...
 
Program "Biological Resource Management for Sustainable Agricultural Systems"
03 lipca 2013

Ogłoszono nabór wniosków do programu "Biological Resource Management for Sustainable Agricultural Systems" (Zarządzanie biologicznymi zasobami w rolnictwie) w ramach współpracy krajów członkowskich OECD.

więcej...
 
EUREKA
26 czerwca 2013

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugi nabór wniosków w ramach inicjatywy międzyrządowej EUREKA, której członkiem jest Polska  od czerwca 1995 r.

Inicjatywa wspiera projekty ukierunkowane rynkowo, które powinny prowadzić do wytworzenia produktu, usługi bądź technologii. Projekty mają angażować partnerów z przynajmniej dwóch krajów członkowskich. Beneficjenci projektu to: uniwersytety, ośrodki badawcze, firmy, MŚP, instytucje administracyjne. Obszary badań obejmują między innymi nauki medyczne, biotechnologię i środowisko.

więcej...
 
KONKURS Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności
21 maja 2013

KONKURS Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (European Food Safety Authority) - "Związek między wskaźnikiem serologicznym głównych gatunków zwierząt , a obecnością Toxoplasma gondii w mięsie"

Komisja Europejska ogłosiła nowy konkurs pod tytułem: Związek między wskaźnikiem serologicznym głównych gatunków zwierząt, a obecnością Toxoplasma gondii w mięsie. Wpisuje się on w misję Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności ustanowionego przez Komisję w 2002 roku.

Celem projektu jest uzyskanie informacji na temat obecności i zakażalności cyst toksoplazmozy w mięsie i innych tkankach jadalnych u głównych gatunków mięsnych oraz ich powiązanie ze wskaźnikiem serologicznym toksoplazmozy występującej u zwierząt.

więcej...
 
Nowe konkursy w Programie LUDZIE - 7 Program Ramowy
09 kwietnia 2013

Agencja Wykonawcza ds. Badań Naukowych (Research Executive Agency) ogłosiła konkursy na indywidualne granty wyjazdowe dla doświadczonych naukowców, mające na celu rozwój ich kariery zawodowej. Naukowcy posiadający więcej niż 4 lata doświadczenia w prowadzeniu badań (liczone od momentu uzyskania tytułu magistra) lub stopień doktora mogą aplikować o następujące granty:

więcej...
 
Polsko-tajwański konkurs na wspólne projekty badawcze w ramach współpracy polsko-tajwańskiej
15 marca 2013

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wraz z National Science Council of Taiwan (NSC) ogłosiło pierwszy konkurs na wspólne projekty badawcze w ramach współpracy polsko-tajwańskiej.

Wniosek o dofinansowanie projektu może dotyczyć wyłącznie następujących obszarów tematycznych:

  • Neuroscience (Neurobiologia);
  • Renewable energy (Energia odnawialna);
  • Environment – water resources, environmental monitoring systems, eco-innovations (Środowisko – zasoby wodne, środowiskowe systemy monitorujące, eko-innowacje).
więcej...
 
Sofja Kovalevskaja Award - wyjazd badawczy
11 marca 2013

Fundacja im. Humboldta oferuje stypendia dla wyróżniających się młodych naukowców z zagranicy. Stypendium stwarza możliwość zrealizowania swojego projektu badawczego w ramach swojej grupy badawczej w wybranej przez siebie instytucji naukowo badawczej w Niemczech.

Program jest otwarty dla naukowców ze wszystkich krajów i wszystkich dyscyplin, którzy stopień doktora uzyskali nie wcześniej niż 6 lat przed złożeniem aplikacji.

Kandydaci do programu Sofja Kovalevskaja Award będą wybierani wyłącznie na podstawie swoich osiągnięć naukowych.

więcej...
 
Stypendia naukowo - badawcze na Węgrzech
11 marca 2013

Balassi Institute, Ministerstwo Edukacji Węgier oraz Hungarian Scholarship Board wspólnie organizują stypendia naukowo-badawcze dla zagranicznych studentów oraz naukowców, którzy chcieliby zdobyć dodatkowe doświadczenie w jednej z instytucji naukowo-badawczej na Węgrzech.

Jedną z możliwości wyjazdu na stypendium, obok porozumień bilateralnych jest oferta Scholarships Pool skierowana do kandydatów z wybranych krajów, w tym do kandydatów z Polski.

W ramach programu oferowane są stypendia na wyjazdy badawcze podoktorskie oraz dla doświadczonych naukowców, cały program studiów doktoranckich i studia podyplomowe. Program stypendialny dopuszcza aplikacje tylko na kierunki finansowane z budżetu państwa.

więcej...
 
««  początek « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 267 - 280 z 325
 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.