Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze
Dzisiaj jest: środa, 23 maja 2018 14:44:47
Odwiedziło nas: 8880170 gości (dzisiaj: 879, wczoraj: 1060)
Fundusze
Nowe konkursy Narodowego Centrum Nauki
20 grudnia 2013

SYMFONIA 2

Konkurs SYMFONIA 2 ogłoszony został na międzydziedzinowe projekty badawcze realizowane przez wybitnych naukowców, których badania wyróżniają się najwyższą jakością, odważnym przekraczaniem granic pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, przyczyniając się do tworzenia nowych wartości i otwierania nowych perspektyw w nauce.

Z wnioskiem o przyznanie środków finansowych na realizację między dziedzinowego projektu badawczego obejmującego przynajmniej dwa spośród wymienionych obszarów badawczych:

więcej...
 
Konkursy w ramach nowego programu Horyzont 2020
16 grudnia 2013

Komisja Europejska ogłosiła pierwsze zaproszenia do składania wniosków w ramach unijnego programu wspierania badań i innowacji Horyzont 2020. Łączny budżet programu na najbliższe siedem lat to blisko 80 miliardów euro. Tylko do 2015 r. europejscy naukowcy i innowacyjne firmy mogą konkurować o 15 mld euro.

Trzy główne filary programu Horyzont 2020:

więcej...
 
Stypendia VisegradTaiwan
09 grudnia 2013
Visegrad–Taiwan Scholarships jest to program stypendialny zorganizowany wspólnie przez Fundusz Wyszehradzki oraz NSC z Tajwanu. Jego celem jest wspieranie wymiany akademickiej poprzez wsparcie oferowane dla doktorantów oraz młodych naukowców z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier (V4), którzy chcieliby studiować lub prowadzić badania naukowe na Tajwanie. Oferta skierowana jest do badaczy z dziedzin takich jak: nanotechnologia, przemysł elektrotechniczny, biotechnologia, IT, turystyka, nauki społeczne i humanistyczne.
więcej...
 
Stypendia rządu francuskiego - BGF Pobyt badawczy
09 grudnia 2013
Stypendia BGF na pobyt badawczy organizowane są przez rząd francuski. Stypendia przeznaczone są dla osób posiadających już dorobek naukowy (po doktoracie) i chciałyby kontynuować badania we Francji. Dotyczy wszystkich dziedzin oprócz medycyny.
więcej...
 
Stypendia DAAD dla naukowców
09 grudnia 2013

Stypendia mające na celu pomoc w podtrzymaniu kontaktów, skierowane są do byłych rocznych stypendystów DAAD oraz byłych stypendystów rządowych, którzy studiowali przynajmniej rok w byłej NRD. Mają one umożliwić przeprowadzenie programu badawczego na jednej z niemieckich uczelni lub w instytucie naukowym. Stypendium to obejmuje wszystkie kierunki.

więcej...
 
Singapore International Graduate Award (SINGA)
09 grudnia 2013

SINGA to program stypendialny dla najlepszych absolwentów kierunków ścisłych. Stypendium stanowią studia doktoranckie realizowane w jednym z wybranych laboratoriów badawczych, obejmujące uzyskanie stopnia doktora na jednej z dwóch uczelni National University of Singapore (NUS) lub Nanyang Technological University (NTU).

więcej...
 
Postdoctoral Fellowship Program for North American and European Researchers
09 grudnia 2013

Celem programu jest stworzenie możliwości dla młodych naukowców z USA, Kanady i wybranych krajów Europejskich, w tym z Polski, dla przeprowadzenia badań. Stypendyści swoją działalność naukowo-badawczą w czasie stypendium prowadzą pod opieką i przewodnictwem opiekuna naukowego z Japonii. Aplikacje do wskazanego programu składane są przez uczelnie i instytucje goszczące w Japonii, które chcą przyjąć badaczy.

Stypendium adresowane jest do badaczy różnych dyscyplin naukowych w dziedzinach takich jak: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki przyrodnicze.

więcej...
 
Konkursy na projekty badawcze: OPUS 6, PRELUDIUM 6, SONATA 6
28 października 2013

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło 3 nowe konkursy na projekty badawcze: OPUS 6, PRELUDIUM 6, SONATA 6.

Konkursy dotyczą między innymi dziedzinę Nauk o Życiu (NZ). Do konkursów mogą być zgłaszane projekty badawcze obejmujące badania podstawowe. Dopuszczeni są wnioskodawcy, którzy przedstawią oświadczenie o niefinansowaniu zadań objętych wnioskiem ze środków pochodzących z innych źródeł.

Z wnioskami o przyznanie środków finansowych na realizację projektów badawczych mogą występować m.in. jednostki i konsorcja naukowe.

więcej...
 
PROGRAM SCIEX DLA DOKTORANTÓW I DOKTORÓW
22 lipca 2013

Fundusz Stypendialny został uruchomiony w 2009 r. w ramach Programu wymiany naukowej między Szwajcarią a nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej Sciex-NMSch na lata 2009-2016. Program ten ma przyczynić się do zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych w obrębie rozszerzonej Unii Europejskiej poprzez rozwijanie potencjału pracowników naukowych z Polski, oraz propagowanie trwałych partnerstw w zakresie badań naukowych pomiędzy Polską a Szwajcarią.

więcej...
 
Stypendia Fundacji Matsumae
22 lipca 2013

Międzynarodowa Fundacja Matsumae jest organizacją pozarządową, która corocznie oferuje pomoc finansową wybranym studentom z całego świata, umożliwiając im odbycie stażu w Japonii. Jej fundusz jest oparty całkowicie na dotacjach Japończyków. Mimo, że wiele środków finansowych zostało zaofiarowanych przez przedsiębiorstwa i grupy, większość dobroczyńców stanowią jednostki, sympatyzujące z ideami założyciela Fundacji, dra Shigeyoshi Matsumae.

więcej...
 
««  początek « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.