Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze
Dzisiaj jest: środa, 20 lutego 2019 19:36:31
Odwiedziło nas: 9286274 gości (dzisiaj: 1453, wczoraj: 1889)
Fundusze
Współpraca w ramach OECD
04 czerwca 2012

Współpraca w ramach OECD - Biological Resource Management for Sustainable Agricultural Systems

Kontynuowana jest współpraca krajów członkowskich OECD w programie „BIOLOGICAL RESOURCE MANAGEMENT FOR SUSTAINABLE AGRICULTURAL SYSTEMS”. Głównym celem programu jest promowanie współpracy i postępu naukowego w sektorze rolno-żywnościowym z zachowaniem zasad trwałego i zrównoważonego rozwoju, ochrony zasobów naturalnych oraz bezpieczeństwa produktów żywnościowych. W obecnej pięciolatce zwraca się też uwagę na potrzebę budowania ściślejszych relacji pomiędzy nauką, polityką i gospodarką, m.in. po to by efekty badań naukowych ułatwiały podejmowanie prawidłowych decyzji politycznych i gospodarczych (biznesowych) w obszarze rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa. W ramach tego programu pracownicy naukowi uzyskać mogą dwa rodzaje pomocy finansowej:

więcej...
 
14. konkurs na projekty w ramach międzynarodowej Inicjatywy CORNET
04 czerwca 2012

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pragnie poinformować o otwarciu 14. konkursu na projekty w ramach międzynarodowej Inicjatywy CORNET. Wnioski w konkursie można składać do 28 września 2012 r.

Inicjatywa CORNET (ang. COllective Research NETworking) jest przedsięwzięciem międzynarodowym, którego celem jest finansowanie badań na potrzeby konkretnych branż przemysłowych. W ramach CORNET regularnie ogłaszane są konkursy na projekty realizowane we współpracy międzynarodowej.

Badania na potrzeby danej branży (ang. Collective research) są badaniami przeprowadzanymi na użytek szerokiej grupy przedsiębiorstw, w szczególności małych
i średnich (MŚP). Badania są inicjowane przez zrzeszenia firm i często przeprowadzane przez wyspecjalizowane jednostki naukowe działające na rzecz konkretnego sektora przemysłowego.

Projekty realizowane w ramach Inicjatywy CORNET mają charakter międzynarodowy. Konsorcjum projektu międzynarodowego powinno składać się minimum z 2 zrzeszeń z 2 państw biorących udział w konkursie. Kraje, które zadeklarowały uczestnictwo w bieżącym konkursie CORNET to Austria, Belgia (Walonia i Flandria), Holandia, Niemcy i Czechy.

więcej...
 
Alfred Toepfer Scholarship Program - częściowe studia doktoranckie
29 maja 2012

Ogłoszono konkurs w ramach programu Alfred Toepfer Scholarship, który jest corocznie organizowany i dotyczy rocznych stypendiów w Niemczech. Oferta skierowana jest do studentów ostatniego roku studiów doktoranckich, którzy chcieliby uzyskać stopień doktora na jednej z uczelni w tym kraju. Oferta obejmuje następujące kierunki: studia europejskie, wiedza o kulturze, nauki humanistyczne i społeczne, sztuki piękne, muzyka, jak również architektura, nauki o rolnictwie i leśnictwo.

Wymagania wobec kandydata na stypendium są następujące:

więcej...
 
AXA Research Fund - wyjazd badawczy
29 maja 2012

AXA Research Fund to fundusz sponsorujący 2-letnie studia podoktorskie z następujących dziedzin: nauka o ziemi, fizyka, matematyka stosowana, socjologa, nauki polityczne, biotechnologia, chemia, nauki społeczne, ekonomia, filozofia na temat wskazany przez organizatora - szeroko rozumiane zarządzanie ryzykiem, zagrożenia życia, zagrożenia ekonomiczno społeczne oraz zagrożenia dla środowiska.

Kandydat na stypendium winien spełniać następujące warunki:

więcej...
 
Canon Foundation in Europe - wyjazd badawczy
29 maja 2012

Canon Foundation In Europe - instytucja oferująca stypendia badawcze dla osób ze stopniem doktora lub przynajmniej dyplomem magistra (w ciągu 10 lat od uzyskania dyplomu) ogłosiła nabór na kolejny wyjazd badawczy do Japonii. Stypendium obejmuje każdą dziedzinę i kierunek badań. Nie ma wymogów co do aktualnej pozycji zawodowej.

Wymagania wobec kandydata są następujące:

więcej...
 
MNiSW  Program MOBILNOŚĆ PLUS II edycja
29 maja 2012

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego umieściło na swoich stronach informacje o Programie MOBILNOŚĆ PLUS. Jest to już druga edycja programu, a ostateczny termin składania aplikacji o dofinansowanie upływa 30 lipca 2012.

Program „Mobilność Plus” ma na celu umożliwienie młodym naukowcom, w tym uczestnikom studiów doktoranckich, udziału w badaniach naukowych prowadzonych w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych pod opieką wybitnych naukowców o międzynarodowym autorytecie w danej dziedzinie nauki.

więcej...
 
Projekt: Wiedza, praktyka, kadry
15 maja 2012

Projekt: Wiedza, praktyka, kadry – klucz do sukcesu w biznesie

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA zamieściła na swoich stronach informacje o projekcie – Wiedza, praktyka, kadry – klucz do sukcesu w biznesie. Obecnie trwa rekrutacja pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych, którzy są zainteresowani stażem w małopolskich przedsiębiorstwach.

Warunki, jakie aplikujący musi spełnić, aby wziąć udział w projekcie są następujące:

więcej...
 
Agreenskills - międzynarodowy program dla młodych naukowców
23 kwietnia 2012

Efektem nawiązanej w grudniu 2011 r współpracy pomiędzy Instytutem Zootechniki PIB, a organizacją INRA, jest zaproszenie do współpracy w ramach międzynarodowego programu mobilności Agreenskills, realizowanego przez francuskie konsorcjum Agreenium (w tym INRA). Konkurs obejmuje między innymi następujące obszary badawcze powiązane z rolnictwem (żywność i zdrowe odżywianie, środowisko, zdrowie, fizjologia i genetyka zwierząt, rolnictwo).

Konkurs przeznaczony jest dla młodych, aktywnych, polskich naukowców z tytułem doktora, ukierunkowanych na realizację autorskich i innowacyjnych projektów badawczych w wybranym przez siebie laboratorium jednej z sześciu instytucji stowarzyszonych w konsorcjum Agreenium (INRA, CIRAD, Agroparistech, Montpelier Supagro, Agro Campus Ouest, ENVT). Wskazany w programie okres mobilności dla naukowców spoza Francji (w tym z Polski) w celu realizacji projektu badawczego, to 12 - 24 miesięcy.

Do udziału w konkursie zaproszone są również polskie ośrodki badawcze, które są zainteresowane przyjęciem młodej kadry naukowej z Francji, zatrudnionej przez jedną z organizacji Agreenium. Okres mobilności dla naukowców z Francji wynosi 6 do 24 miesięcy.

więcej...
 
Innotech
19 kwietnia 2012

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zamieściło na swoich stronach informacje o konkursie INNOTECH. Jest on programem wsparcia nauki i przedsiębiorstw w zakresie realizacji innowacyjnych przedsięwzięć z różnych dziedzin nauki i branż przemysłu (ścieżka programowa In-Tech), ze szczególnym wskazaniem na obszar zaawansowanych technologii (ścieżka programowa Hi-Tech).

Program Innotech skierowany jest do podmiotów podejmujących działania badawcze i prace przygotowawcze do wdrożenia wyników badań, ukierunkowane na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych technologii, produktów lub usług.

Do głównych celów Programu INNOTECH zaliczyć należy:

  • zwiększenie liczby opracowanych i wdrożonych innowacji technologicznych,
  • zwiększenie wydatków przedsiębiorstw na badania naukowe i prace rozwojowe służące gospodarce,
  • wzmocnienie współpracy przedsiębiorstw z uczelniami i jednostkami badawczymi sektora publicznego.
więcej...
 
Program POMOST
17 kwietnia 2012

Fundacja na rzecz nauki polskiej opublikowała na swojej stronie informację o programie POMOST - granty dla rodziców ułatwiające powrót do pracy naukowej. Nowy konkurs zostanie otwarty 15 sierpnia 2012 roku.

Celem programu jest między innymi umożliwienie najlepszym naukowcom wychowującym małe dzieci powrót do zaawansowanej pracy naukowej. Program POMOST obejmuje między innymi następujące dziedziny badań: biotechnologia, postęp biologiczny w rolnictwie oraz nowe wyroby i techniki medyczne.

Aktualnie, program przewiduje wsparcie w zakresie:

GRANTU POWROTOWEGO - finansowanie projektów realizowanych przez badaczy obu płci wychowujących małe dzieci

Grant powrotowy jest adresowany do naukowców, którzy posiadają co najmniej stopień naukowy doktora, pracują w polskiej jednostce prowadzącej badania naukowe lub uzyskali z niej promesę zatrudnienia co najmniej na czas trwania projektu. Wnioski mogą być składane przez kobiety, które posiadają dziecko w wieku do lat 4 (lub 7 lat w przypadku adopcji lub porodu mnogiego) oraz mężczyzn, którzy korzystali z urlopów lub przerw w pracy związanych z posiadaniem takiego dziecka, trwających nieprzerwanie przez okres co najmniej 6 miesięcy, przy czym powrót do pracy naukowej z takich urlopów (przerw) mógł nastąpić przed terminem składania wniosków, jednak nie wcześniej niż 12 miesięcy.

więcej...
 
««  początek « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.