Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Fundusze
Dzisiaj jest: poniedziałek, 24 czerwca 2019 19:59:57
Odwiedziło nas: 9515744 gości (dzisiaj: 1677, wczoraj: 2027)
Fundusze
BIOENERGY
27 marca 2012

Konkurs w ramach ERA-NET BIOENERGY

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje, iż w dniu 1 marca 2012 roku otwarto konkurs na międzynarodowe projekty badawcze pt. "Biogas and Energy Crops. Innovations in biogas production and sustainable biomass for energy purposes" ( Biogaz i uprawy energetyczne. Innowacje w produkcji biogazu oraz odnawialnej biomasy w celach energetycznych).

Konkurs obejmuje następujące tematy:

więcej...
 
Zaproszenie do składania wniosków w ramach programu POLONIUM
26 marca 2012

Zaproszenie do składania wniosków w ramach programu POLONIUM na lata 2013-14

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) oraz francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego i Badań zapraszają do podejmowania współpracy w ramach programu POLONIUM.

Program ten obejmuje projekty badawcze, uzgodnione między konkretnymi polskimi i francuskimi zespołami badawczymi. Jest on wspierany finansowo przez obie Strony, zgodnie z regulacjami finansowymi obowiązującymi w kraju każdej z nich.

W ramach Programu POLONIUM środki przyznawane przez obie Strony na poszczególne projekty badawcze przeznaczone są wyłącznie na finansowanie wymiany osobowej (podróży i krótkich pobytów). Współpraca badawcza uzgodniona między zespołami może być finansowana przez Strony w okresie do dwóch lat.

więcej...
 
Zaproszenie do składania wniosków w ramach programu "CANALETTO"
26 marca 2012

Zaproszenie do składania wniosków w ramach programu wymiany osobowej naukowców z Republiką Włoską ”CANALETTO” na lata 2013-15

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) oraz włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapraszają do podejmowania współpracy w ramach nowej edycji programu wymiany osobowej naukowców.

Program CANALETTO obejmuje projekty badawcze, uzgodnione między konkretnymi polskimi i włoskimi zespołami badawczymi. Jest on wspierany finansowo przez obie Strony, zgodnie z regulacjami finansowymi obowiązującymi w kraju każdej z nich.

W ramach niniejszego Programu środki przyznawane przez obie Strony na poszczególne projekty przeznaczone są wyłącznie na finansowanie wymiany osobowej (podróży i krótkich pobytów).

więcej...
 
Konkursy w ramach programu szczegółowego PEOPLE (Ludzie) - stypendia indywidualne Marie Curie
20 marca 2012

Komisja Europejska ogłosiła nowe konkursy w ramach programu szczegółowego PEOPLE (Ludzie) - stypendia indywidualne Marie Curie.

Stypendia te przeznaczone są głównie dla doświadczonych naukowców. Doświadczony naukowiec jest rozumiany jako osoba, która:

  • posiada stopień doktora,
  • lub posiada co najmniej 4 lata doświadczenia (full-time equivalent) w prowadzeniu prac naukowych po uzyskaniu stopnia magistra.

Program PEOPLE obejmuje wszystkie dziedziny badań włącznie z naukami o życiu (life sciences).

więcej...
 
Zaproszenie do składania wniosków w ramach programu prac "Ludzie"
21 lutego 2012

Komisja Europejska ogłosiła zaproszenie do składania wniosków w ramach programu prac „Ludzie” będącego częścią siódmego programu ramowego WE w zakresie badań, rozwoju technologicznego i demonstracji.

Niniejszym zawiadamia się o rozpoczęciu procedury zaproszenia do składania wniosków w ramach programu prac „Ludzie” będącego częścią siódmego programu ramowego Wspólnoty Europejskiej w zakresie badań, rozwoju technologicznego i demonstracji (2007–2013).

W ramach przedmiotowego zaproszenia przyjmowane są wnioski odnoszące się do ponadnarodowej współpracy pomiędzy członkami EURAXESS (możliwość zapisania się przez portal: http://ec.europa.eu/euraxess/ ) dotyczące tematów z zakresu Unii innowacji. Termin składania wniosków i budżet wskazano w tekście zaproszenia opublikowanym na stronie internetowej CORDIS.

więcej...
 
Kolejna edycja międzynarodowego konkursu Best of Biotech
20 stycznia 2012

15 lutego rozpocznie się pierwsza faza kolejnej edycji międzynarodowego konkursu na biznes plan w dziedzinie lifescience – Best of Biotech.

Best of Biotech (BoB 2012) jest międzynarodowym konkursem, który stawia na promocję branży life science. Oceniane są w nim najlepsze idee na nowy produkt oraz biznes plan w obszarze nauk o życiu. Konkurs organizowany jest przez Life Science Austria (LISA), w imieniu austriackiego Federalnego Ministerstwa Gospodarki, Rodziny i Młodzieży.

Best of Biotech 2012 będzie już szóstą edycją konkursu, w którym weźmie udział 6 krajów, w tym po raz drugi Polska. Partnerem programu w Polsce jest Klaster LifeScience Kraków.

więcej...
 
Konkursy ogłoszone przez National Geographic
20 stycznia 2012

Towarzystwo National Geographic ogłosiło na swoich stronach następujące konkursy:

  • Globalny Fundusz Ochrony Środowiska – granty badawcze Północnej Europy, które obejmują głównie badania naukowe, oparte na hipotezie. Kryterium przyznania dofinansowania jest możliwość dokonania nowych odkryć, które mają geograficzny wymiar. Dziedziny, które są oparte dofinansowaniem to między innymi biologia (włącznie z botaniką, behawioralną ekologią oraz zoologią). Dodatkowo, rada doradcza kładzie nacisk na wielodyscyplinarne projekty, które odnoszą się do kwestii środowiskowych (na przykład utrata bioróżnorodności oraz środowiska naturalnego). Badacze, którzy planują prowadzenie badań w innym kraju powinni włączyć przynajmniej jednego miejscowego współpracownika do swojego zespołu badawczego.
  • Globalny Fundusz Ochrony Środowiska – granty ochronne Północnej Europy wspierają działania w kampaniach, które zaznajamiają jednostki w kwestiach globalnych, łączą sprawy ochrony środowiska z życiem codziennym oraz umożliwiają ludziom podjęcie działań w tym zakresie. Granty ochronne są przyznawane na innowacyjne i stosowane podejście do kwestii ochrony, które mogą mieć zastosowanie globalne. Fundusz będzie wspierał projekty, które przyczynią się głównie do ochrony oraz zrównoważonego używania biologicznych i kulturowych zasobów.
więcej...
 
Trzecia edycja programu LIDER
18 stycznia 2012

Każdy młody badacz z tytułem doktora, który zakwalifikuje się do trzeciej edycji programu LIDER może liczyć nawet na 1,2 mln złotych finansowania własnego projektu. Do 31 stycznia trwa nabór wniosków w konkursie prowadzonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Program służy finansowaniu projektów naukowych o charakterze aplikacyjnym.

Na budżet projektu składa się wynagrodzenie dla kierownika projektu oraz koszty jego realizacji, w tym wynagrodzenia wybranych przez kierownika członków zespołu badawczego.

więcej...
 
Nabór do drugiej edycji programu Top 500
18 stycznia 2012

Najlepsi polscy badacze mogą wziąć udział w programie stażowo-szkoleniowym na najbardziej renomowanych uczelniach świata. Od 16 stycznia do 10 lutego potrwa nabór do drugiej edycji programu Top 500 Innovators Science - Management – Commercialization (Nauka – Zarządzanie – Komercjalizacja).

W ramach programu Top 500, do 2015 r. na 2-miesięczne staże i szkolenia zagraniczne do najlepszych światowych uczelni, m.in. Stanford University, czy Massachusetts Institute of Technology, wyjedzie łącznie pół tysiąca polskich naukowców. Tematem szkoleń będzie współpraca nauki z gospodarką, zarządzanie badaniami naukowymi czy komercjalizacja wyników badań.

więcej...
 
Program TEAM
18 stycznia 2012

Wsparcie projektów z udziałem studentów, doktorantów i uczestników staży podoktorskich realizowanych w najlepszych zespołach badawczych w Polsce

Celem programu jest zwiększenie zaangażowania młodych uczonych w prace badawcze realizowane w najlepszych zespołach i laboratoriach naukowych w Polsce.

Program jest przeznaczony dla liderów zespołów naukowych realizujących badania we współpracy z partnerem zagranicznym, którzy zamierzają zatrudnić w swych zespołach młodych uczonych: studentów (po ukończeniu 3 roku studiów), doktorantów lub młodych doktorów (do 4 lat po uzyskaniu stopnia naukowego).

więcej...
 
««  początek « poprz. 51 52 53 54 nast.  » koniec »»

 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.