Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Aktualności arrow FARMLAND - Farm Activities for Rural Model Learning and Nature Didactics
Dzisiaj jest: środa, 16 stycznia 2019 15:59:08
Odwiedziło nas: 9228908 gości (dzisiaj: 1595, wczoraj: 1431)
Aktualności
FARMLAND - Farm Activities for Rural Model Learning and Nature Didactics

Projekt FARMLAND

Projekt FARMLAND - Farm Activities for Rural Model Learning and Nature Didactics jest wdrażany w ramach Programu UE  "Uczenie się przez całe życie" Program Leonardo da Vinci - Transfer Innowacji.  Projekt  trwa  24 miesiące, od listopada 2013 r. do października 2015 r. i jest prowadzony przez konsorcjum 6 partnerów z 5 krajów UE: Agricoltura e Vita Associazione - Włochy, European Council of Young Farmers CEJA - Belgia, Granaforma - Hiszpania, Instytut Zootechniki PIB - Polska, Comunitatea Pentru Invatarea Permanenta - Rumunia oraz Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie - Polska, lider projektu.

Celem projektu jest  przygotowanie i dostarczenie  innowacyjnych materiałów szkoleniowych dostępnych przez internet, ukazujących potencjał edukacyjny tkwiący w gospodarstwach rolnych. Projekt FARMLAND jest skierowany do mieszkańców wsi, wskazując na nowe możliwości tkwiące w szeroko rozumianym rolnictwie. Szkolenia zwiększające umiejętności zawodowe są szansą na zmniejszenie bezrobocia i zróżnicowanie form zatrudnienia na obszarach wiejskich, co jest skorelowane z polityką unijną zmierzającą do zrównoważonego in wielofunkcyjnego rozwoju wsi. Równocześnie zajęcia edukacyjne przeprowadzane w przystosowanych do tego celu gospodarstwach są okazją dla szkół do zwiększenia i wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej.

Więcej informacji na stronie projektu: www.e-farmland.eu

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie". Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.