Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Konferencje i szkolenia arrow Relacja z konferencji "Jaka przyszłość dla produkcji trzody chlewnej w Polsce ?"
Dzisiaj jest: sobota, 30 maja 2020 23:10:53
Odwiedziło nas: 10519329 gości (dzisiaj: 3780, wczoraj: 4229)
Aktualności: Konferencje i szkolenia
Relacja z konferencji "Jaka przyszłość dla produkcji trzody chlewnej w Polsce ?"
08 kwietnia 2014

W dniu 27 marca 2014 r. Instytut Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice zorganizował konferencję dla hodowców i producentów trzody chlewnej.

Konferencja Pawłowice 2014

Konferencję otworzył Dyrektor IZ PIB ZD Pawłowice dr inż. Ireneusz Dymarski, który serdecznie powitał zaproszonych gości, wykładowców oraz uczestników konferencji.

Pierwszy wykład pt. „Jaką genetyką dysponują producenci trzody chlewnej w Europie” przedstawił Z-ca Dyrektora ds. Nauki w Instytucie Zootechniki PIB w Krakowie dr hab. Robert Eckert, prof. nadzw. IZ PIB.

Kolejny wykład pt. „Strategia odbudowy pogłowia trzody chlewnej w Polsce - czego mogą oczekiwać hodowcy i producenci trzody chlewnej” wygłosił Dyrektor Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS” dr inż. Tadeusz Blicharski.

W przerwie obrad uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się ze stoiskami firmowymi takich firm jak: BRENNTAG POLSKA Sp. z o.o., POLNET Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa, Wytwórnia Pasz „LIRA” Sp. z o.o., BELLAKO Sp. z o.o., BIOCHEM POLSKA Sp. z o.o. , AGRIFOOD Sp. z o.o. Spółka Komadytowa, AKORD Środki Do Produkcji Rolnej, BLATTIN POLSKA Sp. z o.o.

W drugiej części konferencji prezentację pt. „Maślan wapnia w żywieniu trzody chlewnej”, w której omówiono sposób działania, wpływ na stan zdrowotny świń oraz efektywność zastosowania przedstawili kolejno Luc Goethals, Emma Teirlynck oraz Beatrice Wegge z Sanluc International nv (Belgia).

Ostatni wykład pt. „Ekonomiczne uwarunkowania produkcji tuczników” przedstawił dr inż. Marian Kamyczek z IZ PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice.

Podsumowaniem konferencji była dyskusja dotycząca przedstawionych wykładów i sytuacji w jakiej znajdują się producenci krajowej wieprzowiny.

W konferencji uczestniczyło łącznie 76 osób, natomiast po raz pierwszy relacja z konferencji była przekazywana on-line w internecie. Z inicjatywy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, na portalu internetowym www.gospodarz.pl realizowany był przekaz video z konferencji. Transmisja poprzedzona została prezentacją działalności Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach przedstawioną przez Dyrektora dr inż. Ireneusza Dymarskiego.

Uczestnicy konferencji w Pawłowicach otrzymali wydawnictwo konferencyjne z tekstami wszystkich prezentowanych wykładów.

Tekst: Marian Kamyczek
Foto: Ariel Wojciechowski

*** GALERIA ZDJĘĆ ***

 
 
© 2008-2020 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.