Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow Fundusze krajowe arrow Granty na granty - program MNiSW
Dzisiaj jest: poniedziałek, 17 grudnia 2018 11:27:04
Odwiedziło nas: 9173897 gości (dzisiaj: 597, wczoraj: 1962)
Fundusze krajowe
Granty na granty - program MNiSW
17 listopada 2014

Rusza nabór wniosków w ramach programu Granty na granty, które organizatorem jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem programu jest wsparcie polskich koordynatorów w programach badawczych Unii Europejskiej.

Zgodnie z regulaminem Granty na granty  wnioskodawcy mogą ubiegać się o pokrycie następujących wydatków:

 • Pokrycie planowanych kosztów przygotowania wniosku projektowego do programu badawczego Unii Europejskiej - zgodnie z informacjami MNiSW środki finansowe przyznaje się na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy. Wnioskodawca, któremu zostaną przyznane środki finansowe, będzie zobowiązany do przekazania wniosku projektowego przed złożeniem go na wezwanie konkursowe do recenzji dwóch ekspertów. Dodatkowo wnioskodawca będzie miał możliwość skorzystania z dwóch konsultacji z każdym ekspertem, którego zadaniem będzie udzielenie wnioskodawcy wskazówek dotyczących poprawy lub uzupełnienia wniosku projektowego.
 • Refundację kosztów przygotowania wniosku projektowego do programu badawczego Unii Europejskiej, jeżeli wniosek ten uzyskał liczbę punktów powyżej progu wyznaczonego przez Komisję Europejską lub inny upoważniony przez nią podmiot w ramach ostatecznej punktacji określonej dla danego wezwania konkursowego - zgodnie z informacjami MNiSW wnioskodawca może ubiegać się o refundację kosztów, które zostały poniesione w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku projektowego.

Zgodnie z regulaminem wnioskodawca może ubiegać się o przyznanie środków finansowych na koszty przygotowania wniosku projektowego gdy:

 1. wniosek projektowy jest składany na wezwanie konkursowe ogłoszone przez uprawniony podmiot w ramach następujących programów badawczych Unii Europejskiej
  • HORYZONT 2020;
  • Fundusz Badawczy Węgla i Stali;
  • Euratom.
 2. w ramach planowanego projektu wnioskodawca pełni rolę koordynatora konsorcjum;
 3. tworzone konsorcjum będzie składać się z co najmniej 3 partnerów (w tym przynajmniej 2 partnerów z zagranicy, pochodzących z dwóch różnych krajów członkowskich UE lub krajów stowarzyszonych z programem ramowym).

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 30 000 zł. Wnioskodawca będzie zobowiązany do pokrycia w ramach przyznanych środków finansowych kosztów dokonanych recenzji i konsultacji, tj. wynagrodzeń ekspertów, w łącznej wysokości 3 000 zł brutto (wynagrodzenie dla jednego eksperta to 1 500 zł brutto).

Nabór wniosków będzie trwał w trybie ciągłym do 31 grudnia 2014 r.

 
 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.