Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow Targi Polagra - Premiery 2016
Dzisiaj jest: sobota, 24 sierpnia 2019 16:52:16
Odwiedziło nas: 9644357 gości (dzisiaj: 1550, wczoraj: 2357)
Aktualności: Inne wydarzenia
Targi Polagra - Premiery 2016
03 lutego 2016

Polagra PREMIERYW dniach 21-24.01.2016 r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra - Premiery 2016. Wydarzenie honorowym patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel .

Tegoroczna ekspozycja Targów Polagra - Premiery zajęła ponad 56.000 m2. Na tak pokaźnej przestrzeni ofertę 46 tysiącom zwiedzających zaprezentowało ponad 380 firm. Podczas targów można było zobaczyć doskonałe jakościowo i funkcjonalnie maszyny, sprzęt i narzędzia rolnicze odpowiednio dopasowane do potrzeb właścicieli gospodarstw, które z pewnością poprawią komfort i bezpieczeństwo codziennej pracy w polu. Wśród wystawców znaleźli się producenci, dystrybutorzy nawozów, nasion czy środków ochrony roślin. Pokaźną ekspozycję dopełniły pasze, dodatki paszowe, wyposażenie serwisów maszyn rolniczych, sprzęt zootechniczny i weterynaryjny. Można było spotkać także przedstawicieli prasy branżowej, związków i stowarzyszeń.

Bogatą i różnorodną ofertę wystawienniczą zaprezentował Instytut Zootechniki PIB na stoisku zorganizowanym przez Dział Komercjalizacji Badań i Współpracy z Praktyką, które zlokalizowane było w pawilonie 3A. Tak prestiżowe targi jak Polagra - Premiery były doskonałą okazją do upowszechnienia osiągnięć Instytutu poprzez bezpośredni kontakt ze zwiedzającymi - przedstawicielami administracji rządowej, związków branżowych, rolnikami, doradcami rolniczymi, wykładowcami i uczniami szkół rolniczych.

Ponadto w ramach wydarzeń towarzyszących, Instytut zorganizował w pierwszym dniu targów dwa wystąpienia:

  • wykład prof. dra hab. inż. Karola Węglarzego z ZD IZ PIB Grodziec Śląski im. prof. Mieczysława Czai Sp. z o.o., na temat energooszczędnych technologii w produkcji zwierzęcej stosowanych w zakładzie w Grodźcu Śląskim;
  • wykład dra Mariana Kamyczka z IZ PIB ZD Pawłowice, pt.: "Energooszczędne technologie w produkcji i hodowli bydła mlecznego na przykładzie Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach".

W czasie 4 targowych dni odwiedzający mogli wziąć ponadto udział m.in. w konferencji "Innowacyjność w chowie i hodowli trzody chlewnej", XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych na temat biopaliwa w Polsce, Forum Producentów Rolnych, panelu dyskusyjnym "Odstępstwo rolne - nowa perspektywa 2016, czyli jak zaoszczędzić na opłatach?", seminarium dotyczącym produkcji cukru i uprawy buraka cukrowego w Polsce, cyklu wykładów na temat sektora przyczep i ciągników w Polsce i Europie firmy Martin & Jacob czy XII Konferencji "Bioenergia w Rolnictwie".

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.