Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2016
Dzisiaj jest: wtorek, 22 stycznia 2019 5:53:24
Odwiedziło nas: 9238280 gości (dzisiaj: 218, wczoraj: 1563)
Aktualności: Inne wydarzenia
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2016
23 marca 2016

 W dniach 18-20 marca br. w Kielcach odbyły się Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Jest to jedna z największych w Polsce i Europie imprez wystawienniczych z wielką tradycją, poświęconych technice rolniczej. W tym roku wydarzenie zorganizowano na rekordowej powierzchni 62,5 tysiąca metrów kwadratowych, gdzie swoje ekspozycje prezentowało ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów.

Targi Agrotech to nie tylko wystawa maszyn i urządzeń dla rolnictwa. To także forum wymiany wiedzy i prezentacji najnowszych osiągnięć nauki. Wśród wielu stoisk konsultacyjnych przygotowanych przez najważniejsze instytucje branżowe wyróżniała się wyspa innowacji zorganizowana po raz pierwszy przez Centrum Doradztwa Rolniczego w ramach działań Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR). Na wspólnym stoisku swoją ofertę zaprezentowało osiem instytutów naukowych oraz Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Zainteresowanym najnowszą wiedzą z zakresu innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie wyniki swoich prac badawczych prezentowali przedstawiciele Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego, Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, Instytutu Ogrodnictwa, Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego, Państwowego Instytutu Weterynarii, Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych a także Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego.

Ekspozycja Instytutu Zootechniki PIB, przygotowana przez Dział Komercjalizacji Badań i Współpracy z Praktyką cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających jak i innych wystawców. Prezentowano wydawnictwa naukowe, broszury upowszechnieniowe oraz oferty handlowe zakładów doświadczalnych.

Przez wszystkie dni trwania targów, w wydzielonej przestrzeni "speaker's corner" odbywały się bardzo ciekawe spotkania połączone z prezentacjami przygotowanymi przez przedstawicieli nauki i doradztwa rolniczego. Poruszano wiele tematów istotnych z punktu widzenia modernizacji gospodarstw rolnych jako warsztatu pracy rolników, wprowadzania zmian w celu zwiększenia wydajności produkcji czy obniżenia jej kosztów. Z ramienia Instytutu Zootechniki PIB wykłady prowadzili:

  • dr inż. Ewa Sosin-Bzducha "Jakość produktów pochodzących od ras zachowawczych bydła";
  • dr inż. Andrzej Kaczor "Zastosowanie urządzeń ograniczających przyczyny powstawaniu stresu cieplnego u krów (usytuowanie obór, wentylatory osiowe i sufitowe, zamgławianie powietrza w warunkach klimatycznych Polski)", "Utrzymanie cieląt w innowacyjnych pomieszczeniach typu otwartego (otwarta wiata dla gospodarstw o obsadzie od 40 do 100 krów oraz "wioska" dla cieląt dla gospodarstw o obsadzie od 100 do 500 krów)" .
 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.