Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2016
Dzisiaj jest: sobota, 24 sierpnia 2019 16:11:36
Odwiedziło nas: 9644258 gości (dzisiaj: 1451, wczoraj: 2357)
Aktualności: Inne wydarzenia
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2016
23 marca 2016

 W dniach 18-20 marca br. w Kielcach odbyły się Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Jest to jedna z największych w Polsce i Europie imprez wystawienniczych z wielką tradycją, poświęconych technice rolniczej. W tym roku wydarzenie zorganizowano na rekordowej powierzchni 62,5 tysiąca metrów kwadratowych, gdzie swoje ekspozycje prezentowało ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów.

Targi Agrotech to nie tylko wystawa maszyn i urządzeń dla rolnictwa. To także forum wymiany wiedzy i prezentacji najnowszych osiągnięć nauki. Wśród wielu stoisk konsultacyjnych przygotowanych przez najważniejsze instytucje branżowe wyróżniała się wyspa innowacji zorganizowana po raz pierwszy przez Centrum Doradztwa Rolniczego w ramach działań Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR). Na wspólnym stoisku swoją ofertę zaprezentowało osiem instytutów naukowych oraz Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Zainteresowanym najnowszą wiedzą z zakresu innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie wyniki swoich prac badawczych prezentowali przedstawiciele Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego, Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, Instytutu Ogrodnictwa, Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego, Państwowego Instytutu Weterynarii, Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych a także Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego.

Ekspozycja Instytutu Zootechniki PIB, przygotowana przez Dział Komercjalizacji Badań i Współpracy z Praktyką cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających jak i innych wystawców. Prezentowano wydawnictwa naukowe, broszury upowszechnieniowe oraz oferty handlowe zakładów doświadczalnych.

Przez wszystkie dni trwania targów, w wydzielonej przestrzeni "speaker's corner" odbywały się bardzo ciekawe spotkania połączone z prezentacjami przygotowanymi przez przedstawicieli nauki i doradztwa rolniczego. Poruszano wiele tematów istotnych z punktu widzenia modernizacji gospodarstw rolnych jako warsztatu pracy rolników, wprowadzania zmian w celu zwiększenia wydajności produkcji czy obniżenia jej kosztów. Z ramienia Instytutu Zootechniki PIB wykłady prowadzili:

  • dr inż. Ewa Sosin-Bzducha "Jakość produktów pochodzących od ras zachowawczych bydła";
  • dr inż. Andrzej Kaczor "Zastosowanie urządzeń ograniczających przyczyny powstawaniu stresu cieplnego u krów (usytuowanie obór, wentylatory osiowe i sufitowe, zamgławianie powietrza w warunkach klimatycznych Polski)", "Utrzymanie cieląt w innowacyjnych pomieszczeniach typu otwartego (otwarta wiata dla gospodarstw o obsadzie od 40 do 100 krów oraz "wioska" dla cieląt dla gospodarstw o obsadzie od 100 do 500 krów)" .
 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.