Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow Uwertura - nowy konkurs NCN
Dzisiaj jest: poniedziałek, 17 grudnia 2018 19:09:23
Odwiedziło nas: 9174478 gości (dzisiaj: 1178, wczoraj: 1962)
Fundusze krajowe
Uwertura - nowy konkurs NCN
26 września 2016

Narodowe Centrum Nauki informuje o nowym konkursie dla naukowców pn. Uwertura. Przyznane środki będzie można przeznaczyć na odbycie stażu w zagranicznym zespole badawczym. Jednym z warunków otrzymania wsparcia finansowego, będzie zobowiązanie się do złożenia wniosku do Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Konkurs Uwertura będzie jednym z narzędzi, którego zadaniem będzie zwiększenie liczby wniosków składanych przez polskich naukowców do konkursów organizowanych przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych. Z tego powodu środki pozyskane w ramach Uwertury będzie można przeznaczyć tylko na odbycie zagranicznego stażu w zespołach naukowych realizujących projekty badawcze finansowane w ramach konkursów ERC.

Staż będzie mógł trwać od 3 do 6 miesięcy. Na każdy miesiąc trwania stażu laureat konkursu Uwertura otrzyma 15 000 zł. Na pokrycie kosztów podróży - w zależności od jej odległości - przeznaczyć będzie można od 1 000 zł  do 10 000 zł. W pierwszej edycji naboru wniosków konkursu Uwertura Narodowe Centrum Nauki planuje przeznaczyć 5 mln zł na pokrycie kosztów staży laureatów konkursu.

Laureat będzie miał obowiązek złożyć wniosek do ERC w terminie 18 miesięcy od zakończenia odbywania stażu. Jeżeli tego nie zrobi, będzie musiał zwrócić wszystkie środki, które otrzymał w ramach konkursu Uwertura.

Konkurs Uwertura adresowany jest do osób, które:

  • mają co najmniej stopień naukowy doktora;
  • są zatrudnione na podstawie umowy o pracę w jednostce naukowej;
  • są lub były kierownikami projektów finansowanych przez NCN;
  • nie są laureatami konkursu ERC;
  • złożą wniosek do ERC w roli kierownika.

Do konkursu mogą być zgłaszane wnioski, w których wnioskodawca:

  • przedstawi opis projektu badawczego, z którym osoba przewidziana na staż wystąpi w roli kierownika projektu w konkursie ERC,
  • zaplanuje staż trwający od 3 do 6 miesięcy dla osoby wskazanej we wniosku w wybranym zagranicznym zespole naukowym realizującym grant ERC,
  • wskaże laureata konkursu ERC, u którego realizowany ma być staż i przedstawi dokument potwierdzający zgodę tego laureata oraz ośrodka naukowego, w którym realizowany jest grant ERC, na staż osoby wskazanej we wniosku,
  • zobowiąże osobę przewidzianą na staż do wystąpienia, w terminie do 18 miesięcy od dnia zakończenia stażu, z wnioskiem o grant ERC zaplanowanym do realizacji w polskiej jednostce naukowej.

Do konkursu mogą być zgłaszane wnioski, które obejmują badania podstawowe we wszystkich dyscyplinach naukowych ujętych w wykazie paneli NCN.

Wnioski będzie można składać w terminie od 15 grudnia 2016 r. do 15 marca 2017 r.

 
 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.