Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow VI Festiwal Zielononóżki - Proszowice 2016
Dzisiaj jest: sobota, 24 sierpnia 2019 0:56:48
Odwiedziło nas: 9642904 gości (dzisiaj: 97, wczoraj: 2357)
Aktualności: Inne wydarzenia
VI Festiwal Zielononóżki - Proszowice 2016
06 października 2016

VI Festiwal Zielononóżki - Proszowice 2016

Małopolski Festiwal Polskiej Zielononóżki Kuropatwianej w Proszowicach to cykliczne wydarzenie organizowana przez Stowarzyszenie Proszowickich Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. W tym roku impreza odbyła się już po raz szósty. Festiwal swym patronatem objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, a także Dyrektor Instytutu Zootechniki PIB prof. dr hab. Eugeniusz Herbut.

Przez całą niedzielę 25 września liczni zwiedzający mogli oglądać różne rasy gołębi, kur, kaczek, gęsi i królików. Instytut Zootechniki PIB, jako partner Stowarzyszenia zaprezentował okazy zwierząt ras rodzimych: kury rasy żółtonóżka kuropatwiana, Rhode Island Red i Rhode Island White, króliki popielniańskie oraz owce wrzosówki. Uzupełnieniem ekspozycji zwierząt były prezentacje i występy estradowe. Organizacyjną odmianą tegorocznego festiwalu było odprawienie mszy świętej na placu wystawowym.

Tradycją festiwalu stał się wybór księcia i księżnej zielononóżki. W tym roku tytuły otrzymali: Jan Pajka - Prezes Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza i Danuta Król - właścicielka gospodarstwa edukacyjnego.

Na zakończenie wystawy wręczono puchary i dyplomy uznania dla najlepszych hodowców, w tym od Instytutu Zootechniki PIB dla Jacka Tworka, Ireneusza Kopcia i Jerzego Drożdża za aktywne uczestnictwo w odbudowie polskiej zielononóżki kuropatwianej.

Z kolei organizatorzy reprezentowani przez Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice Grzegorza Cichego docenili udział IZ PIB w festiwalu honorując Instytut Zootechniki PIB pamiątkowym pucharem.

Na stoisku zorganizowanym przez Dział Komercjalizacji Badań i Współpracy z Praktyką można było otrzymać najnowsze publikacje Instytutu, w tym cieszące się dużą popularnością Wiadomości Zootechniczne.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.