Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow VI Festiwal Zielononóżki - Proszowice 2016
Dzisiaj jest: wtorek, 22 stycznia 2019 5:53:02
Odwiedziło nas: 9238277 gości (dzisiaj: 215, wczoraj: 1563)
Aktualności: Inne wydarzenia
VI Festiwal Zielononóżki - Proszowice 2016
06 października 2016

VI Festiwal Zielononóżki - Proszowice 2016

Małopolski Festiwal Polskiej Zielononóżki Kuropatwianej w Proszowicach to cykliczne wydarzenie organizowana przez Stowarzyszenie Proszowickich Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. W tym roku impreza odbyła się już po raz szósty. Festiwal swym patronatem objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, a także Dyrektor Instytutu Zootechniki PIB prof. dr hab. Eugeniusz Herbut.

Przez całą niedzielę 25 września liczni zwiedzający mogli oglądać różne rasy gołębi, kur, kaczek, gęsi i królików. Instytut Zootechniki PIB, jako partner Stowarzyszenia zaprezentował okazy zwierząt ras rodzimych: kury rasy żółtonóżka kuropatwiana, Rhode Island Red i Rhode Island White, króliki popielniańskie oraz owce wrzosówki. Uzupełnieniem ekspozycji zwierząt były prezentacje i występy estradowe. Organizacyjną odmianą tegorocznego festiwalu było odprawienie mszy świętej na placu wystawowym.

Tradycją festiwalu stał się wybór księcia i księżnej zielononóżki. W tym roku tytuły otrzymali: Jan Pajka - Prezes Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza i Danuta Król - właścicielka gospodarstwa edukacyjnego.

Na zakończenie wystawy wręczono puchary i dyplomy uznania dla najlepszych hodowców, w tym od Instytutu Zootechniki PIB dla Jacka Tworka, Ireneusza Kopcia i Jerzego Drożdża za aktywne uczestnictwo w odbudowie polskiej zielononóżki kuropatwianej.

Z kolei organizatorzy reprezentowani przez Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice Grzegorza Cichego docenili udział IZ PIB w festiwalu honorując Instytut Zootechniki PIB pamiątkowym pucharem.

Na stoisku zorganizowanym przez Dział Komercjalizacji Badań i Współpracy z Praktyką można było otrzymać najnowsze publikacje Instytutu, w tym cieszące się dużą popularnością Wiadomości Zootechniczne.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.