Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow Centralne Targi Rolnicze, Nadarzyn 2016
Dzisiaj jest: czwartek, 21 lutego 2019 21:51:45
Odwiedziło nas: 9288025 gości (dzisiaj: 1431, wczoraj: 1773)
Aktualności: Inne wydarzenia
Centralne Targi Rolnicze, Nadarzyn 2016
14 grudnia 2016

Centralne Targi Rolnicze, Nadarzyn 2016

W dniach 25-27 listopada 2016 w Polskim Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyła się pierwsza edycja Centralnych Targów Rolniczych (CTR).

Targi objęte były honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Rozwoju.

Przewodnim motywem Centralnych Targów Rolniczych było promowanie polskich hitów eksportowych w rolnictwie, wszystkiego co w tej branży jest nowoczesne i innowacyjne. W halach targowych prezentowało swoje oferty około 300 wystawców: producentów maszyn, urządzeń rolniczych i środków ochrony roślin, hodowców, przetwórców i dystrybutorów.

Centralne Targi Rolnicze to wydarzenie o bardzo szerokim zasięgu tematycznym, zgrupowane w ramach specjalistycznych sekcji tematycznych:

Salon Techniki Rolniczej był okazją do zapoznania się z najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami stosowanymi w rolnictwie, sadownictwie oraz produkcji zwierzęcej i roślinnej m.in.: ciągniki, kombajny, pługi, siewniki, rozsiewacze nawozu, opryskiwacze, rozdrabniacze, wozy paszowe, rozrzutniki obornika i wiele innych.

Salon Środków do Produkcji Rolnej - w ramach ekspozycji zaprezentowano środki do produkcji rolniczej m. in.: nawozy, środki ochrony roślin, pasze przemysłowe oraz kwalifikowany materiał siewny.

Targi Dobrej Żywności - we współpracy z wiodącymi organizacjami i samorządami producentów rolnych oraz indywidualnymi przedsiębiorcami zorganizowano sekcję promocji kluczowych polskich branż rolno-spożywczych, w tym sektor: mleczarski, owoców i warzyw oraz pieczarek, wieprzowiny, wołowiny, drobiu, baraniny i jagnięciny oraz pozostałych produktów spożywczych.

Sekcja innowacji dla branży rolno-spożywczej - obok firm oferujących innowacyjne technologie i produkty oraz rozwiązania dla szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej, w tej sekcji swoje oferty współpracy zaprezentowały instytuty naukowo-badawcze, zgrupowane na zorganizowanej przez Centrum Doradztwa Rolniczego - "Wyspie innowacji".

Instytut Zootechniki PIB obecny był na targach w kilku miejscach:

  • w hali E prezentowana była ciesząca się dużym zainteresowaniem ekspozycja ras rodzimych zwierząt gospodarskich;
  • w hali F na stoisku zorganizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w ramach działań Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR) IZ PIB prezentował swój dorobek naukowy;
  • w hali E na III Forum Sektora Wołowiny, Polska Wołowina - Wołowina z Przyszłością - jako patron merytoryczny.

Uzupełnieniem tradycyjnej oferty wystawienniczej były liczne konkursy, występy artystyczne zespołów ludowych, konferencje i sympozja. Bardzo dużą popularnością cieszył się pokaz stołów bożonarodzeniowych zorganizowany w ramach obchodów 150-lecia Koła Gospodyń Wiejskich pod patronatem Prezydenta RP.

Wywiad z prof. Krupińskim, udzielony dla TVP2 w Nadarzynie

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.