Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow Centralne Targi Rolnicze, Nadarzyn 2016
Dzisiaj jest: poniedziałek, 19 sierpnia 2019 6:17:53
Odwiedziło nas: 9631331 gości (dzisiaj: 483, wczoraj: 2134)
Aktualności: Inne wydarzenia
Centralne Targi Rolnicze, Nadarzyn 2016
14 grudnia 2016

Centralne Targi Rolnicze, Nadarzyn 2016

W dniach 25-27 listopada 2016 w Polskim Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyła się pierwsza edycja Centralnych Targów Rolniczych (CTR).

Targi objęte były honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Rozwoju.

Przewodnim motywem Centralnych Targów Rolniczych było promowanie polskich hitów eksportowych w rolnictwie, wszystkiego co w tej branży jest nowoczesne i innowacyjne. W halach targowych prezentowało swoje oferty około 300 wystawców: producentów maszyn, urządzeń rolniczych i środków ochrony roślin, hodowców, przetwórców i dystrybutorów.

Centralne Targi Rolnicze to wydarzenie o bardzo szerokim zasięgu tematycznym, zgrupowane w ramach specjalistycznych sekcji tematycznych:

Salon Techniki Rolniczej był okazją do zapoznania się z najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami stosowanymi w rolnictwie, sadownictwie oraz produkcji zwierzęcej i roślinnej m.in.: ciągniki, kombajny, pługi, siewniki, rozsiewacze nawozu, opryskiwacze, rozdrabniacze, wozy paszowe, rozrzutniki obornika i wiele innych.

Salon Środków do Produkcji Rolnej - w ramach ekspozycji zaprezentowano środki do produkcji rolniczej m. in.: nawozy, środki ochrony roślin, pasze przemysłowe oraz kwalifikowany materiał siewny.

Targi Dobrej Żywności - we współpracy z wiodącymi organizacjami i samorządami producentów rolnych oraz indywidualnymi przedsiębiorcami zorganizowano sekcję promocji kluczowych polskich branż rolno-spożywczych, w tym sektor: mleczarski, owoców i warzyw oraz pieczarek, wieprzowiny, wołowiny, drobiu, baraniny i jagnięciny oraz pozostałych produktów spożywczych.

Sekcja innowacji dla branży rolno-spożywczej - obok firm oferujących innowacyjne technologie i produkty oraz rozwiązania dla szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej, w tej sekcji swoje oferty współpracy zaprezentowały instytuty naukowo-badawcze, zgrupowane na zorganizowanej przez Centrum Doradztwa Rolniczego - "Wyspie innowacji".

Instytut Zootechniki PIB obecny był na targach w kilku miejscach:

  • w hali E prezentowana była ciesząca się dużym zainteresowaniem ekspozycja ras rodzimych zwierząt gospodarskich;
  • w hali F na stoisku zorganizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w ramach działań Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR) IZ PIB prezentował swój dorobek naukowy;
  • w hali E na III Forum Sektora Wołowiny, Polska Wołowina - Wołowina z Przyszłością - jako patron merytoryczny.

Uzupełnieniem tradycyjnej oferty wystawienniczej były liczne konkursy, występy artystyczne zespołów ludowych, konferencje i sympozja. Bardzo dużą popularnością cieszył się pokaz stołów bożonarodzeniowych zorganizowany w ramach obchodów 150-lecia Koła Gospodyń Wiejskich pod patronatem Prezydenta RP.

Wywiad z prof. Krupińskim, udzielony dla TVP2 w Nadarzynie

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.