Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow Fundusze międzynarodowe arrow Otwarcie naboru wniosków w 1. konkursie w ramach ERA CoBioTech
Dzisiaj jest: wtorek, 22 stycznia 2019 20:30:06
Odwiedziło nas: 9239335 gości (dzisiaj: 1273, wczoraj: 1563)
Fundusze międzynarodowe
Otwarcie naboru wniosków w 1. konkursie w ramach ERA CoBioTech
14 grudnia 2016

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje o otwarciu naboru wniosków w ramach 1. międzynarodowego konkursu organizowanego w ramach programu ERA CoBioTech. Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu biotechnologii.

Wnioski muszą być interdyscyplinarne i obejmować przynajmniej jedną z następujących metod:

  • Biologia syntetyczna
  • Biologia systemowa
  • Zastosowanie narzędzi bioinformatycznych
  • Biotechnologiczne metody (możliwie w powiązaniu z chemicznymi)

Wnioski muszą odnosić się do jednego z poniższych tematów:

  • Zrównoważona produkcja i przekształcenie różnych rodzajów pasz i zasobów biologicznych (włącznie ale nie ograniczając się do: odpadów i pozostałości z gospodarstw domowych, rolnictwa, leśnictwa, przemysłowych produktów ubocznych, alternatywnych surowców) w produkty o wartości dodanej obejmujące nowe związki jak materiały, substancje chemiczne, składniki pasz / żywności, smaki i zapachy, produkty lecznicze, biopaliwa, materiały i produkty papiernicze.
  • Nowe produkty, produkty o wartości dodanej i usługi dostaw (na przykład materiały biologiczne, chemikalia, leki, produkty biomedyczne, żywność funkcjonalna / składniki pasz itd.) Obejmują one również elementy biokatalityczne jak enzymy, mikroorganizmy i bezkomórkowe systemy biosyntezy pochodzenia naturalnego lub syntetycznego
  • Zrównoważone procesy produkcji: wytwarzanie surowców i produktów, zwiększanie procesów biotechnologicznych włącznie z systemowym podejściem do bioprocesów i rozwój procesu; procesy fermentacji, intensyfikacja i integracja istniejących procesów przemysłowych; opracowanie innowacyjnych, środowiskowo przyjaznych procesów przemysłowych.

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 700 000 euro.

Termin nadsyłania wniosków upływa 02.03.2017 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.ncbr.gov.pl/programy-miedzynarodowe/era-net-co-fund/era-cobiotech-/aktualnosci/art,4736,otwarcie-naboru-wnioskow-w-1-konkursie-w-ramach-era-cobiotech-era-net-cofund-on-biotechnologies.html.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.