Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Aktualności arrow Informacje arrow Instytut Zootechniki nagrodzony przez Ministra Rolnictwa
Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 stycznia 2019 21:50:28
Odwiedziło nas: 9237952 gości (dzisiaj: 1453, wczoraj: 1365)
Aktualności: Informacje
Instytut Zootechniki nagrodzony przez Ministra Rolnictwa
23 grudnia 2016

Dnia 19 grudnia 2016 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki  wręczył dyplomy autorom nagrodzonych i wyróżnionych opracowań naukowych za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych.

Wśród 6 zespołów badawczych aż dwie nagrody przypadły Instytutowi Zootechniki - Państwowemu Instytutowi Badawczemu -  zespołowi prof. dr hab. Barbary Gajdy  i prof. dra hab. Zdzisława Smorąga z Działu Biotechnologii Rozrodu Zwierząt za pracę "Uzyskanie prosiąt po transferze kriokonserwowanych oocytów świni" oraz 5 osobowemu zespołowi prof. dr hab. Moniki Bugno-Poniewierskiej, kierownik  Działu Genomiki i Biologii Molekularnej Zwierząt za "Opracowanie uzupełniającego zestawu markerów STR oraz SNP w kontroli rodowodów bydła".

Zespół dra hab. Jacka Walczaka, z Działu Technologii, Ekologii i Ekonomiki Produkcji Zwierzęcej znalazł się z kolei wśród 5 wyróżnionych za pracę badawczą "Szacowanie wielkości produkcji oraz jednostkowej zawartości azotu nawozów naturalnych, powstałych w różnych systemach utrzymania zwierząt gospodarskich w Polsce i ich wdrożenie jako normatywów dla gospodarstw położonych w OSN".

Minister Zarudzki podkreślił, że efektywny transfer wiedzy i innowacji do praktyki jest szczególnie ważny dla polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. Rolnicy oraz mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa funkcjonujące w sektorze rolno-spożywczym na obszarach wiejskich, oczekują nowych rozwiązań technicznych, technologicznych i organizacyjnych, które będą poprawiały ich konkurencyjność zarówno na rynku wewnętrznym jak i międzynarodowym. Liczą więc na pomoc ze strony środowiska naukowego i doradztwa rolniczego. Istniejące uwarunkowania w tym zakresie, stawiają nauce i doradztwu nowe, duże wyzwania.

W spotkaniu uczestniczyli ponadto:

  • sekretarz stanu w  Ministerstwie Rozwoju - Jerzy Kwieciński
  • wiceprzewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych - dr Andrzej Krueger
  • dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie - Jacek Węsierski
  • przedstawiciele kierownictw nadzorowanych instytutów badawczych, szkół wyższych o profilu rolniczym, Centrum Doradztwa Rolniczego, Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego, redaktorów  wydawnictw wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego oraz departamentów merytorycznych ministerstwa.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.