Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow ERA-NET FACCE SURPLUS - II konkurs
Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 stycznia 2019 21:44:11
Odwiedziło nas: 9237860 gości (dzisiaj: 1361, wczoraj: 1365)
Fundusze międzynarodowe
ERA-NET FACCE SURPLUS - II konkurs
19 stycznia 2017

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nabór wniosków w ramach drugiego międzynarodowego konkursu organizowanego w ramach programu ERA-NET FACCE SURPLUS. Konkurs daje możliwość uzyskania środków na prowadzenie międzynarodowych projektów badawczych, których tematyka obejmuje zagadnienia z produkcji biomasy i zagadnień dotyczących zrównoważonego rolnictwa.

W założeniu, projekt będzie oceniał:

  • W jaki sposób niewielkie, zdecentralizowane rafinerie mogą promować zrównoważony rozwój na przykład poprzez redukcję kosztów związanych z transportem, logistyką itd.
  • Czy istnieje korzyść z rozgraniczenia względnie prostego wstępnego przetwarzania surowców w małych zdecentralizowanych gospodarstwach / fabrykach i bardziej kapitałochłonnego przetwarzania w dużych scentralizowanych fabrykach.
  • Potencjał niewielkich biorafinerii do zapewnienia zwrotu gospodarczego na poziomie gospodarstw i większego lokalnego i regionalnego zastosowania biomasy, a także zróżnicowanie upraw.
  • Czy zastosowany system związany z produkcją nawozów, składników odżywczych, wody w biorafinerii spowoduje poprawę wytrzymałości lokalnych ekosystemów, usług i dóbr publicznych i przyczyni się do poprawy naturalnej bioróżnorodności.
  • W jaki sposób niewielkie biorafinerie mogą poprawić wytrzymałość systemu w związku ze wzrostem cen dostarczanych surowców i innych zewnętrznych czynników.
  • Potencjał działania na małą skalę aby "zrewitalizować" marginesowe lub opuszczone tereny.

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie.

Na udział polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu przeznaczone zostanie 500 000 euro. Rekomendowany budżet pojedynczego polskiego partnera w projekcie wynosi 200 000 euro.

Nabór wniosków trwa  do 7 marca 2017 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.ncbr.gov.pl/programy-miedzynarodowe/era-net-co-fund/facce-surplus/aktualnosci/art,4822,otwarcie-naboru-wnioskow-w-ii-konkursie-programu-era-net-facce-surplus-sustainable-and-resilient-agriculture-for-food-and-non-fo.html.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.