Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow FNP: Międzynarodowe Agendy Badawcze
Dzisiaj jest: niedziela, 20 stycznia 2019 14:40:49
Odwiedziło nas: 9235922 gości (dzisiaj: 788, wczoraj: 1011)
Fundusze międzynarodowe
FNP: Międzynarodowe Agendy Badawcze
08 czerwca 2017

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uruchomiła trzeci otwarty konkurs w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB). Jego celem jest umożliwienie utworzenia w Polsce nowych jednostek badawczych kierowanych przez wybitnych naukowców z Polski lub zagranicy, w których zespoły złożone z wybitnych naukowców zagranicznych i polskich reprezentujących różne specjalizacje naukowe będą realizować badania naukowe i prace rozwojowe na najwyższym światowym poziomie. Wsparcie powinno przyczynić się do stworzenia w Polsce wyspecjalizowanych, wiodących w skali światowej jednostek naukowych stosujących najlepsze światowe praktyki w zakresie:

  • Identyfikowania programów i tematów badawczych;
  • Polityki personalnej oraz zarządzania pracami B+R;
  • Komercjalizacji wyników prac B+R.

Będą one prowadzić badania naukowe i prace rozwojowe zgodnie z przyjętą agendą badawczą, która musi wskazywać problem naukowy - wyzwanie i sposób podejścia do rozwiązania tego problemu.

Do konkursu mogą się zgłosić: indywidualny naukowiec, tandem złożony z naukowców zamierzających prowadzić grupy badawcze lub tandem złożony z jednego lidera grupy badawczej i jednego naukowca o kompetencjach menedżerskich. Proponują oni zarówno temat badań, jak i przedstawiają pomysł na organizację całej jednostki i wizję jej przyszłości.

Duży nacisk jest również kładziony na współpracę z renomowaną zagraniczną instytucją badawczą. Zagraniczny partner wnosi do projektu swoje know-how zarówno w zakresie zarządzania nauką, komercjalizacji wyników badań, jak i pozyskiwania do pracy naukowej najlepszych kandydatów w drodze otwartych, międzynarodowych konkursów.

Budżet programu wynosi 140 mln zł. Na jedną nowopowstałą instytucję badawczą można otrzymać finansowanie w wysokości co najmniej 35 mln zł. Środki te mają sfinansować badania prowadzone przez kilka grup badawczych w pierwszych pięciu latach funkcjonowania instytucji.

Nabór wniosków jest trzyetapowy. Termin złożenia pierwszej części wniosku upływa 30 czerwca br. Wnioski mogą być składane przez jednego lub, w uzasadnionych przypadkach, dwóch wnioskodawców z Polski lub zagranicy. Pierwszy wnioskodawca będzie pełnił funkcję kierownika jednostki realizującej MAB, natomiast drugi wnioskodawca może ubiegać się o stanowisko lidera grupy badawczej lub dyrektora do spraw koordynacji działalności naukowej w nowej jednostce.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.fnp.org.pl/ponad-140-mln-zl-w-trzecim-otwartym-konkursie-w-programie-mab/.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.