Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Polsko-chińskie seminarium naukowe na temat: "Obecne kierunki badawcze w produkcji zwierzęcej"
Dzisiaj jest: poniedziałek, 19 sierpnia 2019 6:21:00
Odwiedziło nas: 9631374 gości (dzisiaj: 526, wczoraj: 2134)
Aktualności: Inne wydarzenia
Polsko-chińskie seminarium naukowe na temat: "Obecne kierunki badawcze w produkcji zwierzęcej"
01 września 2017

Dnia 30 sierpnia 2017 r. w Instytucie Zootechniki PIB odbyło się polsko-chińskie seminarium naukowe pod tytułem "Obecne kierunki badawcze w produkcji zwierzęcej".

Spotkanie grupy gości z Weterynaryjnego Instytutu Badawczego w Lanzhou (Chiny) oraz specjalisty z zakresu epizootiologii z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, Pana Zygmunta Pejsaka z grupą naukowców IZ PIB miało miejsce w Pałacu Radziwiłłów w Balicach. Kierownik Działu Komercjalizacji Badań i Współpracy z Praktyką, Mgr Piotr Mikosz powitał gości i poprowadził spotkanie. Prof. dr hab. Robert Eckert reprezentujący Dział Genetyki i Hodowli Zwierząt przedstawił historię Instytutu i programy badawcze w nim prowadzone. Następnie Prof. nadzw. Zhije Liu omówił ogólny zarys badań prowadzonych w Weterynaryjnym Instytucie Badawczym Lanzhou, zwracając szczególną uwagę na badania nad szczepionkami i choroby zwierzęce, przedstawiając zespoły badawcze i działy naukowe oraz prowadzoną współpracę międzynarodową. W dalszej kolejności, Prof. nadzw. Jizhang Zhou omówił identyfikację i charakterystykę bakterii chlamydia występującą między innymi u populacji jaków w Qinghai, wskazując na symptomy choroby, gatunki objęte zagrożeniem, diagnostykę laboratoryjną oraz osiągnięcia w przeciwdziałaniu chorobie. Z ramienia Instytutu głos zabrała dr hab. Jolanta Opiela, z Działu Biotechnologii Rozrodu Zwierząt, która przedstawiła badania naukowe w dziedzinie biotechnologii i rozrodu zwierząt, zwracając uwagę na program badawczy działu, laboratoria, osiągnięcia i prowadzoną współpracę międzynarodową. Ostatni referat wygłosił Prof. dr hab. Eckert na temat poprawy wartości hodowlanej i użytkowania świń w kontekście pozyskania wysokiej jakości wieprzowiny, wspominając między innymi ocenę ras, wydajność rozrodczą świń i ich cechy reprodukcyjne oraz metodę BLUP służącą do określania wartości genetycznej. Spotkanie zakończyła dyskusja, podczas której wymieniono poglądy oraz wyrażono nadzieję na owocną współpracę. Seminarium zorganizował Dział Komercjalizacji Badań i Współpracy z Praktyką.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.