Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow I Kongres Hodowców Bydła Mlecznego
Dzisiaj jest: poniedziałek, 19 sierpnia 2019 6:34:48
Odwiedziło nas: 9631415 gości (dzisiaj: 567, wczoraj: 2134)
Aktualności: Konferencje i szkolenia
I Kongres Hodowców Bydła Mlecznego
27 listopada 2017

W dniu 7 listopada br. na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbył się I Kongres Hodowców Bydła Mlecznego pod hasłem "Innowacyjny Hodowca". Wzięli w nim udział zaproszeni eksperci, naukowcy i praktycy, którzy skupili się na nowoczesnych i nowatorskich rozwiązaniach w dziedzinie produkcji mleka.

W pierwszej części kongresu Prezes Zarządu Instytutu Innowacji Przemysłu Mleczarskiego sp. z o.o. Mrągowo prof. dr hab. Andrzej Babuchowski,  w swym wystąpieniu przybliżył zabranym potencjalne kierunki zmian legislacji unijnej w odniesieniu do produkcji mleka, a dr Ewa Kołoszycz z Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwami z ZUT w Szczecinie omówiła efektywne metody zarządzania gospodarstwem. Moderatorem panelu dyskusyjnego był dr  hab. Piotr Wójcik, prof. IZ z Instytutu Zootechniki - Państwowego Instytutu Badawczego w Balicach. W swej prezentacji wskazał jak ważne jest nowoczesne zarządzanie hodowlą bydła. W kolejnym wystąpieniu dr inż. Monika Skarwecka z IZ PIB zachęcała do korzystania z oceny genomowej w pracy hodowlanej.  Dr hab. Krzysztof Słoniewski z PFHBiPM omówił jak i jakie informacje dostarczane przez ocenę użytkowości krów warto wykorzystać w bieżącej pracy w gospodarstwie. "Ekologiczna produkcji mleka szansą na zwiększenie dochodowości gospodarstw poprzez zmianę podejścia do produkcji pasz i użytkowania krów" była tematem wystąpienia prof. dr. hab. Tomasza Sakowskiego, IGHZ PAN Jastrzębiec.

Ponadto wysłuchano prelekcji niżej wymienionych specjalistów i wykładowców akademickich:

  • Innowacyjne systemy do profilaktyki i wspomagania leczenia subklinicznych mastitis krów mlecznych na bazie synergistycznego oddziaływania nanocząstek srebra i miedzi - prezentacja założeń projektu - dr Marcin Gołębiewski, Zakład Hodowli Bydła, Katedra Szczegółowej Hodowli Zwierząt, SGGW w Warszawie.
  • Inteligentny monitoring krów mlecznych precyzyjnym narzędziem w zarządzaniu e-stadem - mg inż. Adam Wiśniewski, mg inż. Jarosław Kupis, dr Marcin Gołębiewski, Innowacyjny produkt e-stado.
  • Siara eliksir życia - dr inż. Kamila Puppel, Wydział Nauk o Zwierzętach, SGGW Warszawa.
 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.