Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Pasze Przemysłowe
Dzisiaj jest: środa, 27 października 2021 20:01:04
Odwiedziło nas: 11856833 gości (dzisiaj: 1733, wczoraj: 2150)
Pasze Przemysłowe

Wydawane są od roku 1993. Zawierają  dane i informacje o bieżących problemach istotnych w produkcji, obrocie i użytkowaniu pasz. Informacje są przekazywane w formie artykułów popularno-naukowych, przeglądowych w oparciu o wyniki badań własnych i innych jednostek naukowo-badawczych i bieżące dane z piśmiennictwa światowego. W Paszach Przemysłowych publikowane są również informacje o przepisach krajowych  i Unii Europejskiej (rozporządzenia, dyrektywy) odnoszące się do problemów branży rolniczo-paszowej. W Paszach Przemysłowych prezentowane są również informacje normalizacyjne związane z branżą paszową.  Aktualnie Pasze Przemysłowe są wydawane przez Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie, Krajowe Laboratorium Pasz w Lublinie i rozprowadzane w sprzedaży wysyłkowej, na konferencjach, wystawach i targach.

W miesięczniku Pasze Przemysłowe upowszechniane są wyniki prac badawczych takich jednostek jak, Instytut Zootechniki w Krakowie, Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach, Wyższa Szkoła Rolniczo-Pedagogiczna w Siedlcach, Akademia Rolnicza w Lublinie i inne.

Czasopismo cieszy się dobrą opinią i dużym zainteresowaniem, stale rosnącym. Służy nie tylko pracownikom branży paszowej ale również pracownikom doradztwa rolniczego i uczelni rolniczych jako materiał szkoleniowy. Czasopismo jest postrzegane jako zasadnicze źródło wiedzy o paszach przemysłowych. Ostatnio krąg zainteresowanych powiększył się o pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, ponieważ wiele informacji dotyczy zagadnień sprawowania urzędowego nadzoru paszowego.

Zakres rzeczowy publikowanych artykułów dotyczy zagadnień związanych z techniką i technologią przetwórstwa paszowego, zwłaszcza z nowymi technologiami przetwórstwa surowców paszowych, takimi jak: ekstruzja, ekspandowanie, natłuszczanie, granulowanie z udziałem składników termolabilnych, optymalizacja nakładów energetycznych w procesach energochłonnych.

Kolejnym obszarem publikacji są zagadnienia związane z oceną analityczną pasz, metodami analiz laboratoryjnych dostosowanych do właściwości pasz. Publikujemy aktualne informacje o metodach analizy i ich parametrach walidacyjnych w odniesieniu do podstawowych składników pokarmowych, aminokwasów, kwasów tłuszczowych, witamin lipofilnych i hydrofilnych, składników mineralnych, aktywności enzymów paszowych, czynników antyżywieniowych, przeciwutleniaczy.

Zwracamy także uwagę na ocenę biologiczną materiałów paszowych i mieszanek paszowych, bilansowanie składu mieszanek paszowych/pasz przemysłowych dla określonych gatunków zwierząt produkcyjnych, głównie dla drobiu i świń.

Czytelnicy doceniają informacje dotyczące aktualnych regulacji prawnych dotyczących produkcji, obrotu i użytkowania pasz. Dlatego staramy się zamieszczać  dane i zalecenia określone w rozporządzeniach i dyrektywach Unii Europejskiej,  stanowiące podstawę unifikacji regulacji prawnych krajowych, zgodnie z wymogami UE.
 

 
 
© 2008-2021 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.