Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow Konkurs Eurostars-2
Dzisiaj jest: czwartek, 21 lutego 2019 21:52:49
Odwiedziło nas: 9288037 gości (dzisiaj: 1443, wczoraj: 1773)
Fundusze międzynarodowe
Konkurs Eurostars-2
27 czerwca 2018

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje o otwarciu nowego konkursu w Programie Eurostars-2. Ma on na celu wsparcie mikro-, małych lub średnich przedsiębiorców, prowadzących działalność w zakresie badań i rozwoju, poprzez współfinansowanie ich prorynkowych projektów badawczych we wszelkich dziedzinach. Program oferuje wsparcie finansowe ze środków krajowych i unijnych dla projektów realizowanych przez mikro-, małych lub średnich przedsiębiorców we współpracy z partnerami międzynarodowymi (m.in. ośrodki badawcze, szkoły wyższe lub przedsiębiorstwa).

O środki finansowe z programu mogą ubiegać się konsorcja międzynarodowe, których liderem jest mikro-, mały lub średni przedsiębiorca prowadzący działalność w zakresie badań i rozwoju. Musi on spełnić co najmniej jeden z następujących warunków:

 • reinwestuje co najmniej 10% swojego obrotu w działania badawczo-rozwojowe,
 • przeznacza co najmniej 10% swoich ekwiwalentów pełnego czasu pracy na działania badawczo-rozwojowe,
 • dysponuje co najmniej pięcioma ekwiwalentami pełnego czasu pracy (w przypadku MŚP mających nie więcej niż 100 ekwiwalentów pełnego czasu pracy) na działania badawczo-rozwojowe, lub
 • dysponuje 10 ekwiwalentami pełnego czasu pracy (w przypadku MŚP mających ponad 100 ekwiwalentów pełnego czasu pracy) na działania badawczo-rozwojowe.

Partnerzy konsorcjum międzynarodowego nie będący liderem, mogą być albo przedsiębiorcami albo organizacjami prowadzącymi badania i upowszechniającymi wiedzę.

Projekt Eurostars realizowany w ramach Programu powinien:

 • być ukierunkowany rynkowo,
 • trwać maksymalnie 3 lata, przy czym w okresie dwóch lat od zakończenia jego realizacji, wyniki powinny zostać wprowadzone na rynek,
 • dotyczyć dowolnego sektora technologii, lecz mieć cywilne zastosowanie; być nakierowany na rozwój nowego produktu, procesu lub usługi,
 • być realizowany przez co najmniej dwa niezależne podmioty z różnych państw uczestniczących w Programie,
 • być odpowiedzią na realnie istniejące zapotrzebowanie rynkowe,
 • proponować rozwiązania lepsze od dotychczasowych pod względem technicznym, technologicznym i organizacyjnym,
 • nie budzić wątpliwości pod względem wykonalności, a osiągnięcie przewidywanego wyniku winno być efektywne ekonomicznie,
 • mieć zrównoważony budżet, którego planowane koszty są uzasadnione przedmiotem i zakresem badań przemysłowych i prac rozwojowych, a co najmniej 50% wydatków na B+R Projektu powinno być pokrywane przez uczestniczące w realizacji Projektu MŚP.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznacza na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w programie równowartość 3 000 000 euro rocznie, czyli po 1 500 000 euro na każdy konkurs Eurostars (dwa razy w roku). Dofinansowanie może być przeznaczone na badania przemysłowe i prace rozwojowe.

Termin nadsyłania wniosków upływa 13 września 2018 r.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie: http://www.ncbr.gov.pl/programy-miedzynarodowe/wspolpraca-wielostronna-/inne-inicjatywy-wielostronne/eurostars/dla-wnioskodawcow/.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.