Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Fundusze arrow Wspólny konkurs programów: FACCE ERA-GAS, SusAn oraz ICT-AGRI2
Dzisiaj jest: wtorek, 23 kwietnia 2019 22:29:15
Odwiedziło nas: 9384176 gości (dzisiaj: 1701, wczoraj: 1433)
Fundusze międzynarodowe
Wspólny konkurs programów: FACCE ERA-GAS, SusAn oraz ICT-AGRI2
10 października 2018

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje, iż 8 października 2018 r. otwarto nabór wniosków w ramach wspólnego konkursu inicjatyw ERA-NET ERA-GAS, ERA-NET SusAn oraz ERA-NET ICT-AGRI2 pt.: Novel technologies, solutions and systems to reduce the greenhouse gas intensity of animal production systems. Konkurs skupia się na finansowaniu badań mających na celu opracowanie technologii i rozwiązań mających na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych pochodzących z produkcji zwierzęcej.

Tematyka zgłaszanych projektów powinna dotyczyć co najmniej 2 z poniższych tematów:

Temat 1, "temat holistyczny": Agroekologiczne podejście do systemów produkcji zwierzęcej. Temat dotyczy oceny, rozwoju i przeprojektowania systemów produkcji zwierzęcej z perspektywy produkcji rolnej i ekologii w kontekście zapotrzebowania na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Temat 1 obejmuje:

  • Ocenę zrównoważonego rozwoju całego systemu, na przykład ślady wodne i węglowe, ocena cyklu życia;
  • Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych systemów produkcji, projektowanie i opracowanie zoptymalizowanych systemów do redukcji emisji i poprawy zrównoważonego rozwoju.

Temat 2, "temat techniczny": Techniczne opcje monitorowania i osłabienia emisji gazów cieplarnianych z systemów produkcji zwierzęcej. Temat dotyczy strategii i opcji technicznych do redukcji emisji gazów cieplarnianych z systemów produkcji zwierzęcej. Można uwzględnić jeden lub więcej następujących obszarów badawczych:

  • Łańcuch paszowy (pochodzenie, zbiór i przetwarzanie paszy);
  • Żywienie zwierząt (dawki pokarmowe, dodatki paszowe i efektywność składników odżywczych) i rolnictwo (obejmujące precyzyjną hodowlę zwierząt);
  • Gospodarowanie i utylizacja nawozów naturalnych (obejmujące technologiczną obróbkę i współpracę regionalną);
  • Oczyszczanie lub rozwój emisji gazów cieplarnianych związanych z systemami produkcji zwierzęcej w celu zmniejszenia nieścisłości oraz wspierania rozwoju lepszych i zharmonizowanych wykazów i emisji gazów cieplarnianych w krajach uczestniczących w projekcie.

Temat 3, "temat społeczny": społeczne i / lub ekonomiczne podejście do produkcji zwierzęcej i konsumpcji produktów zwierzęcych. Temat obejmuje:

  • Efekty wzorców konsumpcji i trendów w sektorze produkcji zwierzęcej (i vice versa) i konsekwencje dla emisji gazów cieplarnianych.
  • Włączenie redukcji emisji gazów cieplarnianych do ceny żywności pochodzenia zwierzęcego.
  • Strategie i motywacje, w tym instrumenty polityki w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych i usunięcia barier w przyjmowaniu strategii łagodzenia emisji gazów cieplarnianych.

Kraje/partnerzy biorący udział w konkursie: Chile, Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Turcja, Zjednoczone Królestwo, Urugwaj, Rumunia.

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie, w terminie i na wzorze zamieszczonym na stronie Centrum. Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 1 000 000 EUR, przy czym rekomendowany budżet pojedynczego polskiego partnera w projekcie wynosi 200 000 EUR.

Data zamknięcia naboru wniosków: 3 grudnia 2018 r.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie: https://www.ncbr.gov.pl/o-centrum/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/otwarcie-naboru-wnioskow-we-wspolnym-konkursie-programow-facce-era-gas-susan-oraz-ict-agri2-52075/.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.