Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow Konkurs ERA CoBioTech
Dzisiaj jest: niedziela, 20 stycznia 2019 14:51:47
Odwiedziło nas: 9236067 gości (dzisiaj: 933, wczoraj: 1011)
Fundusze międzynarodowe
Konkurs ERA CoBioTech
18 października 2018

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nabór wniosków w ramach 2. konkursu ERA CoBioTech (ERA-Net Cofund on Biotechnologies). W ramach konkursu możliwe jest pozyskanie środków na realizację międzynarodowych projektów badawczych obejmujących zagadnienia z zakresu biotechnologii.

Jak informuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do konkursu można składać wnioski multidyscyplinarne, które dotyczą przynajmniej jednego z poniższych zagadnień:

  • Biologia syntetyczna do projektowania i tworzenia nowych części, urządzeń czy systemów biologicznych lub przeprojektowania istniejących, naturalnych systemów biologicznych do celów użytecznych (ale nie ograniczających się do) ortogonalnych systemów biologicznych, układów regulacji, rozwiązań genomicznych oraz protokomórek.
  • Biologia systemowa do optymalizacji procesów biologicznych obejmująca badanie mechanizmów regulacyjnych w wewnątrz i międzykomórkowych procesach do bioprodukcji, modelowania, rozwoju nowych metod obliczeniowych i innych metodologii.
  • Zastosowanie narzędzi bioinformatycznych (tj. standaryzacja danych, modelowanie, otwarte repozytoria) do identyfikacji i wykorzystania szlaków metabolicznych. Zbiory danych mogą mieć różne pochodzenie np. odpowiednie zbiory danych w genomice, fenomice, proteomice, metabolomice, transkryptomice itd. Badania obejmują także mapowanie i wykorzystanie procesów komórkowych i aktywności metabolicznej do bioprodukcji i doskonalenia szczepów i odmian.
  • Metody biotechnologiczne (jeżeli to możliwe w połączeniu z chemicznymi) do przetwarzania budulców biologicznych w cząsteczki o wysokiej wartości dodanej w zrównoważony sposób.

Projekty muszą być interdyscyplinarne i dotyczyć jednego z dwóch tematów poniżej:

  • Temat A - społeczności drobnoustrojów (naturalne lub sztuczne), kokultury i mikroorganizmy dla nowych produktów, produktów o wartości dodanej i świadczenia usług jak również zrównoważone procesy przemysłowe.
  • Temat B - czyste kultury, systemy bezkomórkowe i enzymy do nowych produktów, produktów o wartości dodanej i świadczenia usług jak również zrównoważone procesy przemysłowe.

Wnioski winny odnosić się do zrównoważonej produkcji i konwersji różnych rodzajów paszy i biozasobów na produkty o wartości dodanej (np. biosurowce, biopaliwa, produkty biomedyczne, zapachy, składniki paszy, środki farmaceutyczne, chemiczne substancje pomostowe, produkty z papieru, tkaniny) albo rozwój lub ulepszanie zrównoważonych procesów przemysłowych i świadczenia usług (tj. poprzedzające i kolejne projektowanie, zwiększenie procesów biologicznych, podejście oparte na systemach bioprocesów i rozwoju procesu, fermentacja gazowa).

Pasze i biozasoby obejmują, ale nie ograniczają się do: gazu syntezowego, odpadów i pozostałości z gospodarstw domowych, rolnictwa, leśnictwa, produktów ubocznych przemysłu i alternatywnych surowców.

Kraje/partnerzy biorący udział w konkursie: Belgia-Walonia (SPW-DGO6/FLANDERS), Estonia (ETAg), Francja (ANR), Niemcy (BMBF/JUELICH; SMWK), Izrael (CSO-MOH), Włochy (MIUR), Łotwa (VIAA), Holandia (NWO), Norwegia (RCN), Polska (NCBR), Rumunia (UEFISCDI), Rosja (FASIE), Słowenia (MIZS), Hiszpania (CDTI, AEI, GOBIERNO DE NAVARRA), Szwajcaria (INNOSUISE), Turcja (TUBITAK), Wielka Brytania (UKRI-BBSRC).

Data zamknięcia naboru wniosków: 14.12.2018 r.

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie, w terminie i na wzorze zamieszczonym na stronie Centrum.

Wnioski o dofinansowanie projektów badawczych mogą składać polscy przedsiębiorcy oraz konsorcja naukowe, w skład których wchodzą jednostki naukowe wyłącznie we współpracy z polskimi przedsiębiorcami.

Centrum nie finansuje badań podstawowych w 2.konkursie ERA CoBioTech.

Działania typu: rozpowszechnianie wyników badań, promocja, zarządzanie, koordynacja - nie mogą stanowić oddzielnego zadania.

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 600 000 euro.

Termin nadsyłania wniosków upływa 14 grudnia 2018 r.

https://www.ncbr.gov.pl/programy/programy-miedzynarodowe/era-net-co-fund/era-cobiotech/aktualnosci/aktualnosci-szczegoly/news/otwarcie-naboru-wnioskow-w-2-konkursie-w-ramach-era-cobiotech-era-net-cofund-on-biotechnologies-5/.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.