Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Fundusze arrow Konkurs ERA CoBioTech
Dzisiaj jest: wtorek, 23 kwietnia 2019 22:30:49
Odwiedziło nas: 9384182 gości (dzisiaj: 1707, wczoraj: 1433)
Fundusze międzynarodowe
Konkurs ERA CoBioTech
18 października 2018

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nabór wniosków w ramach 2. konkursu ERA CoBioTech (ERA-Net Cofund on Biotechnologies). W ramach konkursu możliwe jest pozyskanie środków na realizację międzynarodowych projektów badawczych obejmujących zagadnienia z zakresu biotechnologii.

Jak informuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do konkursu można składać wnioski multidyscyplinarne, które dotyczą przynajmniej jednego z poniższych zagadnień:

  • Biologia syntetyczna do projektowania i tworzenia nowych części, urządzeń czy systemów biologicznych lub przeprojektowania istniejących, naturalnych systemów biologicznych do celów użytecznych (ale nie ograniczających się do) ortogonalnych systemów biologicznych, układów regulacji, rozwiązań genomicznych oraz protokomórek.
  • Biologia systemowa do optymalizacji procesów biologicznych obejmująca badanie mechanizmów regulacyjnych w wewnątrz i międzykomórkowych procesach do bioprodukcji, modelowania, rozwoju nowych metod obliczeniowych i innych metodologii.
  • Zastosowanie narzędzi bioinformatycznych (tj. standaryzacja danych, modelowanie, otwarte repozytoria) do identyfikacji i wykorzystania szlaków metabolicznych. Zbiory danych mogą mieć różne pochodzenie np. odpowiednie zbiory danych w genomice, fenomice, proteomice, metabolomice, transkryptomice itd. Badania obejmują także mapowanie i wykorzystanie procesów komórkowych i aktywności metabolicznej do bioprodukcji i doskonalenia szczepów i odmian.
  • Metody biotechnologiczne (jeżeli to możliwe w połączeniu z chemicznymi) do przetwarzania budulców biologicznych w cząsteczki o wysokiej wartości dodanej w zrównoważony sposób.

Projekty muszą być interdyscyplinarne i dotyczyć jednego z dwóch tematów poniżej:

  • Temat A - społeczności drobnoustrojów (naturalne lub sztuczne), kokultury i mikroorganizmy dla nowych produktów, produktów o wartości dodanej i świadczenia usług jak również zrównoważone procesy przemysłowe.
  • Temat B - czyste kultury, systemy bezkomórkowe i enzymy do nowych produktów, produktów o wartości dodanej i świadczenia usług jak również zrównoważone procesy przemysłowe.

Wnioski winny odnosić się do zrównoważonej produkcji i konwersji różnych rodzajów paszy i biozasobów na produkty o wartości dodanej (np. biosurowce, biopaliwa, produkty biomedyczne, zapachy, składniki paszy, środki farmaceutyczne, chemiczne substancje pomostowe, produkty z papieru, tkaniny) albo rozwój lub ulepszanie zrównoważonych procesów przemysłowych i świadczenia usług (tj. poprzedzające i kolejne projektowanie, zwiększenie procesów biologicznych, podejście oparte na systemach bioprocesów i rozwoju procesu, fermentacja gazowa).

Pasze i biozasoby obejmują, ale nie ograniczają się do: gazu syntezowego, odpadów i pozostałości z gospodarstw domowych, rolnictwa, leśnictwa, produktów ubocznych przemysłu i alternatywnych surowców.

Kraje/partnerzy biorący udział w konkursie: Belgia-Walonia (SPW-DGO6/FLANDERS), Estonia (ETAg), Francja (ANR), Niemcy (BMBF/JUELICH; SMWK), Izrael (CSO-MOH), Włochy (MIUR), Łotwa (VIAA), Holandia (NWO), Norwegia (RCN), Polska (NCBR), Rumunia (UEFISCDI), Rosja (FASIE), Słowenia (MIZS), Hiszpania (CDTI, AEI, GOBIERNO DE NAVARRA), Szwajcaria (INNOSUISE), Turcja (TUBITAK), Wielka Brytania (UKRI-BBSRC).

Data zamknięcia naboru wniosków: 14.12.2018 r.

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie, w terminie i na wzorze zamieszczonym na stronie Centrum.

Wnioski o dofinansowanie projektów badawczych mogą składać polscy przedsiębiorcy oraz konsorcja naukowe, w skład których wchodzą jednostki naukowe wyłącznie we współpracy z polskimi przedsiębiorcami.

Centrum nie finansuje badań podstawowych w 2.konkursie ERA CoBioTech.

Działania typu: rozpowszechnianie wyników badań, promocja, zarządzanie, koordynacja - nie mogą stanowić oddzielnego zadania.

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 600 000 euro.

Termin nadsyłania wniosków upływa 14 grudnia 2018 r.

https://www.ncbr.gov.pl/programy/programy-miedzynarodowe/era-net-co-fund/era-cobiotech/aktualnosci/aktualnosci-szczegoly/news/otwarcie-naboru-wnioskow-w-2-konkursie-w-ramach-era-cobiotech-era-net-cofund-on-biotechnologies-5/.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.