Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Fundusze arrow 13. konkurs ERA-NET Bioenergy pt. "Combined biomass valorisation to bioenergy, industrial feedstocks and bio-based products"
Dzisiaj jest: wtorek, 23 kwietnia 2019 22:23:47
Odwiedziło nas: 9384109 gości (dzisiaj: 1634, wczoraj: 1433)
Fundusze międzynarodowe
13. konkurs ERA-NET Bioenergy pt. "Combined biomass valorisation to bioenergy, industrial feedstocks and bio-based products"
26 października 2018

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje o otwarciu 13. międzynarodowego konkursu, zorganizowanego w ramach programu ERA-NET Bioenergy. Tematem konkursu jest "Połączona waloryzacja biomasy do produkcji bioenergii, surowców przemysłowych i produktów pochodzenia biologicznego".

Projekty mogą skupiać się na częściach łańcuchów wartości bioenergii, jednak zawsze muszą uwzględniać technologie konwersji i dotyczyć co najmniej jednego z następujących tematów:

  • modyfikacja istniejącego lub rozwój nowych łańcuchów wartości dla synergicznej produkcji bioenergii i surowców przemysłowych z leśnictwa i biomasy rolniczej;
  • dywersyfikacja gamy produktów łańcucha wartości bioenergii, która może zwiększyć ekologiczną, ekonomiczną i społeczną stabilność całego procesu.

Kraje biorący udział w konkursie: Austria, Polska, Finlandia, Szwecja, Niemcy, Szwajcaria, Holandia. Międzynarodowe konsorcjum winno obejmować: duże przedsiębiorstwa, MŚP, organizacje badawcze, stowarzyszenia zainteresowanych podmiotów. Wymagany jest udział przynajmniej dwóch partnerów (większa ilość bardziej pożądana) z dwóch różnych krajów.

W przypadku Polski, następujące podmioty są uprawnione do udziału w konkursie: organizacje badawcze, MŚP i duże przedsiębiorstwa. Maksymalny czas trwania projektu wynosi 36 miesięcy. Wymagane jest uczestnictwo przynajmniej jednego polskiego przedsiębiorstwa.

Koszty kwalifikowalne są następujące:

  • Koszty personelu;
  • Koszty sprzętu i wyposażenia;
  • Koszty budynków i gruntów;
  • Koszty badań wykonywanych na podstawie umowy, usług doradczych;
  • Inne koszty operacyjne;
  • Dodatkowe koszty ogólne.

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 600 000 euro. W przypadku jednostki naukowej dofinansowanie wynosi do 100%. W przypadku przedsiębiorstw, wielkość dofinansowania zależy od wielkości firmy, rodzaju prowadzonych badań, zagrożeń wynikających z badań itd.

Termin nadsyłania wniosków upływa: 29 stycznia 2019 r. (I etap), 18 czerwca 2019 r. (drugi etap).

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie, w terminie i na wzorze zamieszczonym na stronie Centrum. Wnioski zostaną zaopiniowane pod kątem zasadności wnioskowanej kwoty dofinansowania (wniosek nie będzie oceniany merytorycznie).

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie: https://www.ncbr.gov.pl/o-centrum/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/uruchomienie-13-konkursu-era-net-bioenergy-pt-combined-biomass-valorisation-to-bioenergy-industr-1/.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.