Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Konferencje i szkolenia arrow Konferencja "Innowacje w produkcji zwierzęcej"
Dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020 0:20:15
Odwiedziło nas: 10519624 gości (dzisiaj: 101, wczoraj: 3974)
Aktualności: Konferencje i szkolenia
Konferencja "Innowacje w produkcji zwierzęcej"
31 października 2018

W dniu 18 października 2018 r. w Instytucie Zootechniki - Państwowym Instytucie Badawczym w Balicach odbyła się Konferencja Naukowa w ramach VII Warsztatów Naukowych pt. "Innowacje w produkcji zwierzęcej". W spotkaniu uczestniczyło 77 osób, między innymi: pracownicy naukowi i doktoranci z uniwersytetów i instytutów naukowych, przedstawiciele Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS, nauczyciel i uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Chrobrzu.

Uroczystego powitania zebranych oraz otwarcia obrad dokonał Dyrektor Instytutu Zootechniki PIB prof. dr hab. inż. Maciej Pompa-Roborzyński.

W trakcie trwania konferencji wygłoszono 6 referatów. Obrady podzielono na dwie sesje, które prowadzili: dr hab. Agnieszka Korwin-Kossakowska, prof. nadzw. Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu; dr hab. Arkadiusz Terman z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz dr hab. Grzegorz Żak, prof. nadzw. Instytutu Zootechniki PIB.

Pierwszym z prelegentów był dr inż. Janusz Kilar, Zastępca Dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, który mówił na temat transferu wiedzy z ośrodków naukowych do praktyki i roli doradztwa rolniczego. Kolejny referat wygłosił dr hab. Jacek Walczak z Instytutu Zootechniki PIB i był poświęcony innowacyjnym technologiom ochrony środowiska w produkcji zwierzęcej. Kolejny mówca, dr n. wet. Piotr Kołodziejczyk z Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS, zaprezentował aktualny stan i perspektywy dotyczące rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF). Druga sesja rozpoczęła się od prezentacji na temat innowacji w żywieniu zwierząt, czyli możliwości wykorzystania rzęsy wodnej jako alternatywnego źródła białka, którą wygłosił mgr inż. Marcin Sońta ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Następnie dr hab. Kacper Żukowski z Instytutu Zootechniki PIB mówił o możliwościach wykorzystania genomiki obok selekcji genomowej w hodowli zwierząt gospodarskich. Ostatni wykład dotyczył innowacyjnych rozwiązań w technice pomiarowej wykorzystywanej do oceny mięsności tusz, który zaprezentował dr hab. Dariusz Lisiak z Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego w Warszawie. Ożywione dyskusje po każdym referacie świadczyły o zainteresowaniu uczestników Konferencji prezentowaną tematyką.

 
 
© 2008-2020 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.