Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow eBovis - nowe narzędzie pracy dla Zootechników Oceny w Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego
Dzisiaj jest: sobota, 30 maja 2020 23:30:45
Odwiedziło nas: 10519407 gości (dzisiaj: 3858, wczoraj: 4229)
Aktualności: Informacje
eBovis - nowe narzędzie pracy dla Zootechników Oceny w Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego
21 listopada 2018

W wyniku owocnej współpracy Instytutu Zootechniki PIB oraz Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego wdrażane jest właśnie do praktyki nowe narzędzie pracy dla Zootechników Oceny Mięsnej - eBovis.

To bardzo nowoczesny program specjalistyczny stworzony przez zespół informatyków i naukowców IZ PIB usprawniający gromadzenie i rejestrowanie danych terenowych dotyczących stad bydła mięsnego, wykorzystywanych przy ocenie wartości użytkowej i hodowlanej. Pod wieloma względami to doskonałe narzędzie dające do ręki Zootechnikom możliwość wprowadzania i przeglądania danych dotyczących stad i zwierząt, monitoring danych produkcyjnych w gospodarstwach takich jak np. waga zwierząt, cechy płodności - zarówno pojedynczych zwierząt jak i całych stad, możliwość podglądu i edycji parametrów oceny zwierząt, przegląd ksiąg i możliwość generowania wniosków o wpis do ksiąg zarodowych. Program umożliwia również tworzenia kalendarza zadań dla Zootechnika oraz przygotowywania szeregu raportów do dokumentacji hodowlanej, które można bardzo szybko przygotować wykonując dosłownie kilka "kliknięć". Na szczególne podkreślenie zasługuje możliwość pracy z eBovis online i offline (w terenie) pozwalając na natychmiastową weryfikację ewentualnych nieścisłości wprowadzanych danych, eliminując w ten sposób występowanie błędów w bazie danych zwierząt.

Program ułatwi więc i usprawni pracę Zootechnikom Oceny, przyczyni się tym samym do poprawy zarzadzania i rozwoju stad bydła mięsnego poprzez szybki i pełny dostęp do informacji produkcyjnych i hodowlanych zwierząt na każdym szczeblu doradztwa.

Widok głównej zakładki systemu eBovis

Rozbudowane filtrowanie danych z opcją eksportu do innych programów

Elastyczność konfiguracji w programie eBovis

Możliwość zapisywania historii przeszukiwania danych w programie eBovis

Tworzenie raportów

Tworzenie raportów

Tworzenie raportów

 
 
© 2008-2020 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.