Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Narodowa Wystawa Rolnicza - Poznań 2018
Dzisiaj jest: poniedziałek, 24 lutego 2020 23:50:37
Odwiedziło nas: 10180993 gości (dzisiaj: 3034, wczoraj: 2268)
Aktualności: Inne wydarzenia
Narodowa Wystawa Rolnicza - Poznań 2018
17 stycznia 2019

Narodowa Wystawa Rolnicza, Poznań 2018

W dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza, która została zorganizowana z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Wystawa uświetniła obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, co nadawało wystawie retrospektywny kontekst pokazując długą i trudną drogę jaką przeszło polskie rolnictwo przez ostatni wiek.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wydarzenie swoją obecnością zaszczycił Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Zainteresowanie Narodową Wystawą Rolniczą było bardzo duże. W wystawie uczestniczyło ponad 200 wystawców z całego kraju i odwiedziło ją ponad 36 tys. osób. Swoje osiągnięcia zaprezentowali producenci i przetwórcy rolni, koła gospodyń wiejskich, szkoły rolnicze, urzędy marszałkowskie, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne, muzea, instytuty badawcze oraz uniwersytety przyrodnicze. Aktualną ofertę edukacyjną przedstawiły szkoły rolnicze prowadzone i nadzorowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W programie wystawy przewidziano moc atrakcji dla zwiedzających, jak np. prezentacje zwierząt, degustacje polskiej tradycyjnej żywności, pokazy kulinarne i atrakcje dla dzieci. Obok zabytkowego sprzętu rolniczego można było obejrzeć najnowocześniejsze urządzenia i maszyny związane z np. rolnictwem precyzyjnym, gdzie do produkcji wykorzystywane są satelity i drony.

Osiągnięcia i oferta placówek naukowych i doradczych sektora rolniczego prezentowane były na wspólnym stoisku zorganizowanym pod hasłem "Nauka i Doradztwo - Praktyce Rolniczej". Wśród wystawców nie zabrakło Instytutu Zootechniki PIB, który zaprezentował swoje dokonania naukowe opublikowane w najnowszych wydawnictwach. Dużym zainteresowaniem zwiedzających, w tym samego Prezydenta RP, cieszyła się ekspozycja przygotowana przez Zakład Doświadczalny w Kołudzie Wielkiej. Atrakcyjność stadek prezentowanych przez ZD IZ PIB Kołuda Wielka i Stację Zasobów Genetycznych Drobiu Wodnego w Dworzyskach doceniła również i uhonorowała Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza.

 
 
© 2008-2020 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.