Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Fundusze arrow III konkurs Programu ERA-NET FACCE SURPLUS
Dzisiaj jest: środa, 22 maja 2019 7:15:42
Odwiedziło nas: 9443338 gości (dzisiaj: 574, wczoraj: 2149)
Fundusze międzynarodowe
III konkurs Programu ERA-NET FACCE SURPLUS
20 lutego 2019

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje o naborze wniosków w ramach III konkursu Programu ERA-NET CO-FUND FACCE SURPLUS pt.: "Sustainable and Resilient Agriculture for Food and Non-food Systems". Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu produkcji biomasy oraz zagadnień dotyczących zrównoważonego rolnictwa.

Zakres tematyczny konkursu jest następujący:

  • Rozwój rynków dla szerokiego zakresu produktów i usług generowanych przez zintegrowane systemy żywnościowe i nieżywnościowe np. poprzez nowe biotechnologie i procesy przemysłowe, potrzeby i możliwości MŚP oraz przedsiębiorstw o średniej kapitalizacji.
  • Elastyczne systemy rolnictwa pozwalające na wzrost i intensyfikację rolnictwa w obliczu wzrastającego zagrożenia ze strony zmian klimatycznych, nowych szkodników, epidemii i innych obciążeń dla środowiska oraz zachowanie bioróżnorodności i usług ekosystemowych.
  • Wskaźniki zrównoważenia gospodarczego dla oceny innych rozwiązań kompromisowych między środowiskowymi i produkcyjnymi wynikami prac w odniesieniu do jakiegokolwiek systemu rolniczego.
  • Ukierunkowanie przestrzenne użytkowania terenu w celu zwiększenia produkcji i przekształcania biomasy, stymulowanie rozwoju systemów racjonalnego kaskadowego wykorzystania biomasy poprzez nowatorskie transformacje.
  • Zrównoważona intensyfikacja zintegrowanych żywnościowych i nieżywnościowych systemów rolnictwa poprzez opracowanie zintegrowanego, systemowego podejścia do gospodarowania gruntami.

W konkursie biorą udział następujące kraje: Belgia, Estonia, Francja, Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Rumunia, Wielka Brytania.

Dofinansowanie może (ale nie musi) być przeznaczone na: badania podstawowe, aplikacyjne oraz prace rozwojowe.

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 600 000 EUR, przy czym rekomendowany budżet pojedynczego polskiego partnera w projekcie wynosi 200 000 EUR.

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie.

Data zamknięcia naboru wniosków wstępnych: 19 marca 2019 r.

Data zamknięcia naboru wniosków pełnych: 17 lipca 2019 r.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie: https://www.ncbr.gov.pl/programy/programy-miedzynarodowe/era-net-co-fund/facce-surplus/aktualnosci/aktualnosci-szczegoly/news/facce-surplus-sustainable-and-resilient-agriculture-for-food-and-non-food-systems-otwarcie-naboru/.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.