Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Dzisiaj jest: czwartek, 22 października 2020 22:26:46
Odwiedziło nas: 10865260 gości (dzisiaj: 1591, wczoraj: 2325)
Fundusze międzynarodowe
Konkurs ALPHORN
05 lipca 2019

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło międzynarodowy konkurs dwustronny ALPHORN na polsko-szwajcarskie projekty badawcze. Konkurs ALPHORN jest przeprowadzany przez Narodowe Centrum Nauki wspólnie z agencją Swiss National Science Foundation. Konkurs jest skierowany do polskich zespołów badawczych, które wspólnie z partnerskim zespołem szwajcarskim wystąpią z wnioskiem o sfinansowanie projektu. Realizacją polskiej części projektu badawczego kieruje kierownik polskiego zespołu badawczego, natomiast realizacją szwajcarskiej części projektu badawczego kieruje kierownik szwajcarskiego zespołu badawczego.

Do konkursu może zostać złożony wniosek:

  • w którym osoba wskazana jako kierownik polskiego zespołu badawczego musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora;
  • który obejmuje badania podstawowe;
  • który obejmuje realizację projektu badawczego zaplanowanego na 24 lub 36 miesięcy;
  • w którym wnioskowana wysokość finansowania na cały okres realizacji polskiej części projektu badawczego nie jest mniejsza niż 150 tys. zł.

W konkursie ALPHORN można otrzymać środki na wynagrodzenie dla zespołu badawczego, stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego.

W konkursie ALPHORN środki finansowe przyznawane są na realizację tylko tych projektów badawczych, dla których Dyrektor NCN przyzna środki finansowe polskim zespołom badawczym i równocześnie SNSF przyzna środki finansowe szwajcarskim zespołom badawczym.

Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań przez polskie zespoły badawcze w konkursie wynosi 7 mln zł.

Wniosek wspólny składany jest do SNSF przez szwajcarski zespół badawczy do dnia 1 października 2019 r. Wniosek krajowy składany jest do NCN przez polski zespół badawczy, w najbliższym możliwym terminie po złożeniu wniosku wspólnego do SNSF, nie dłuższym niż 7 dni. Wniosek krajowy musi być złożony najpóźniej do dnia 8 października 2019 r.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajduje się na stronie: https://ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/alphorn.

 
 
© 2008-2020 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.