Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Fundusze arrow Nowe konkursy Narodowego Centrum Nauki
Dzisiaj jest: sobota, 04 grudnia 2021 8:41:17
Odwiedziło nas: 11958344 gości (dzisiaj: 654, wczoraj: 3192)

BIP

BIP

Fundacja IZ PIB

Fundusze krajowe
Nowe konkursy Narodowego Centrum Nauki
02 października 2019

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło cztery konkursy dla naukowców na projekty badawcze: OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15 oraz nowość – PRELUDIUM BIS 1 – na projekty realizowane przez doktorantów w szkołach doktorskich. Budżet wszystkich konkursów wynosi 690 mln zł.

PRELUDIUM BIS jest pierwszym wspólnym konkursem NCN i NAWA, który jest skierowany do podmiotów prowadzących szkoły doktorskie. Celem programu jest wsparcie kształcenia doktorantów poprzez finansowanie stypendiów i projektów badawczych, realizowanych przez młodych naukowców w ramach rozpraw doktorskich. Wsparcie finansowe obejmuje również staże zagraniczne trwające od 3 do 6 miesięcy, które mają za zadanie wspierać mobilność badaczy. W ramach konkursu badania można zaplanować na 36 lub 48 miesięcy, stosownie do okresu kształcenia doktoranta w szkole doktorskiej. Według regulaminu możliwe będzie sfinansowanie stypendiów oraz kosztów projektu i kosztów pośrednich. Koszt części badawczej nie może przekraczać 180 tys. zł, a kierownik projektu może być beneficjentem maksymalnie 40 tys. zł w ramach tej kwoty. Dodatkowo NAWA sfinansuje koszty stażu zagranicznego. W konkursie nie ma możliwości zakupu ani wytworzenia aparatury badawczej. Budżet konkursu wynosi 160 mln zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie:  https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/preludium-bis.

Począwszy od tej edycji, Narodowe Centrum Nauki wprowadziło istotne zmiany:

  • koszty pośrednie we wszystkich konkursach będą wynosić 20%, ale w przeciwieństwie do poprzednich regulacji będą naliczane również od kosztów aparatury naukowo-badawczej, urządzeń i oprogramowania;
  • w przypadku konkursu OPUS maksymalny czas realizacji projektu został wydłużony do 4 lat i został on rozszerzony o ścieżkę międzynarodową;
  • naukowcy biorący udział w konkursach NCN, niezależnie od etapu kariery naukowej, mogą zaplanować realizację projektów również w ramach współpracy międzynarodowej. Mogą oni również planować projekty realizowane przy wykorzystaniu wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych.

Konkurs OPUS 18 skierowany jest do osób, które posiadają w swoim dorobku naukowym co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę bądź jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe. W ramach konkursu przewidziane są środki na wynagrodzenie dla zespołu badawczego, stypendia dla studentów lub doktorantów oraz zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej. Budżet w tej edycji konkursu wynosi 400 mln zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus18.

Konkurs PRELUDIUM 18 jest przeznaczony dla młodych naukowców nieposiadających jeszcze stopnia naukowego doktora. Wysokość finansowania zależy od długości realizacji badań: 70 tys. zł dla projektów trwających 12 miesięcy, 140 tys. zł dla projektów, w których okres realizacji potrwa 24 miesiące, zaś 210 tys. zł dla badań zaplanowanych na 36 miesięcy. W konkursie do zdobycia jest kwota 30 mln zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/preludium18.

Konkurs SONATA 15 jest skierowany do osób, które uzyskały stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Jego celem jest wsparcie w stworzeniu unikatowego warsztatu naukowego i prowadzeniu innowacyjnych badań z wykorzystaniem nowoczesnego zaplecza aparaturowego oraz oryginalnego rozwiązania metodologicznego. Budżet konkursu wynosi 100 mln zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/sonata15.

Termin składania wniosków we wszystkich konkursach upływa 16 grudnia 2019 r.

 

 
 
© 2008-2021 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.