Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Dzisiaj jest: wtorek, 29 września 2020 16:39:59
Odwiedziło nas: 10797857 gości (dzisiaj: 1464, wczoraj: 1838)
Fundusze krajowe
Konkurs TANGO 4
08 października 2019

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowe Centrum Nauki w ramach wspólnego przedsięwzięcia ogłosiły czwarty konkurs TANGO. Ma on na celu wsparcie rozwoju technologii bazujących na wynikach badań podstawowych.

Celem głównym wspólnej inicjatywy jest wzrost stopnia komercjalizacji technologii, będących rezultatem projektów sfinansowanych wcześniej przez NCN, a w szczególności: określenie planu rozwoju technologii i wzrost zaangażowania przedsiębiorców w ich rozwój. Konkurs nie ma ograniczenia tematycznego.

Możliwe jest uzyskanie dofinansowania na realizację prac koncepcyjnych, badań przemysłowych oraz prac rozwojowych.

Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów wyłonionych w konkursie to 30 mln zł, przy czym środki przeznaczone na dofinansowanie realizacji projektów wyłonionych w poszczególnych Ścieżkach wynoszą odpowiednio:

  • Ścieżka A: 6 mln zł,
  • Ścieżka B: 6 mln zł,
  • Ścieżka C: 18 mln zł.

W konkursie Tango 4 można aplikować w ramach trzech różnych ścieżek, w zależności od stopnia zaawansowania badań:

  1. W ramach Ścieżki A będą finansowane projekty mające na celu zweryfikowanie potencjału aplikacyjnego uzyskanych wyników badań podstawowych, oraz znalezienie partnera przemysłowego do dalszej realizacji projektu. Finansowanie będzie obejmowało prace koncepcyjne oraz prace badawczo-rozwojowe. O dofinansowanie będą mogły ubiegać się wyłącznie jednostki naukowe. Maksymalny okres realizacji projektu wynosi 15 miesięcy, a maksymalna kwota dofinansowania została zwiększona do 250 tys. zł.
  2. Ścieżka B będzie skierowana do wnioskodawców, którzy zakończyli realizację projektu TANGO 1 lub TANGO 2 po fazie koncepcyjnej (Faza K) ze względu na brak pozyskania partnera przemysłowego. O finansowanie będą mogli ubiegać się również wnioskodawcy, którzy uzyskali dofinansowanie w ramach projektu TANGO 3 lub TANGO 4 (Ścieżka A). Finansowanie będzie obejmowało badania przemysłowe i prace rozwojowe, które stanowią kontynuację projektu zrealizowanego wcześniej w ramach TANGO. O dofinansowanie będą mogły ubiegać się wyłącznie konsorcja składające się z jednostek naukowych oraz przedsiębiorców. Liderem projektu będzie mogła być jedynie jednostka naukowa. W skład konsorcjum będą mogły wejść nie więcej niż 3 podmioty. Maksymalny okres realizacji projektu wynosi 36 miesięcy, a maksymalna kwota dofinansowania została zwiększona do 3 mln zł.
  3. Ścieżka C będzie skierowana do jednostek naukowych, które nie realizowały projektu w ramach poprzednich edycji TANGO, ale nawiązały już współpracę z przedsiębiorcami. Finansowanie będzie obejmowało badania przemysłowe i prace rozwojowe oraz wybrane prace koncepcyjne. O dofinansowanie będą mogły ubiegać się wyłącznie konsorcja składające się z jednostek naukowych oraz przedsiębiorców. Liderem projektu będzie mogła być jedynie jednostka naukowa. W skład konsorcjum będą mogły wejść nie więcej niż 3 podmioty. Maksymalny okres realizacji projektu wynosi 36 miesięcy, a maksymalna kwota dofinansowania została zwiększona do 3 mln zł.

Nabór rozpocznie się 29 listopada br. i potrwa do 30 czerwca 2020 roku, z podziałem na rundy, tj. w terminie:

  • runda I: od 29 listopada 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku,
  • runda II: od 1 lutego 2020 roku do 15 kwietnia 2020 roku,
  • runda III: od 16 kwietnia 2020 roku do 30 czerwca 2020 roku.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie: https://www.ncbr.gov.pl/programy/programy-krajowe/tango/konkurs-nr-4/aktualnosci/aktualnosci-szczegoly/news/iv-konkurs-w-ramach-wspolnego-przedsiewziecia-tango-58903/.

 
 
© 2008-2020 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.