Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2019
Dzisiaj jest: środa, 05 sierpnia 2020 0:55:55
Odwiedziło nas: 10671053 gości (dzisiaj: 113, wczoraj: 1554)

BIP

BIP

Fundacja IZ PIB

Aktualności: Inne wydarzenia
Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2019
15 października 2019

W dniach od 30.09-03.10.2019 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD. Targi te są największą imprezą wystawienniczą w Polsce, kierowaną do branży spożywczej. Są one nie tylko zwiastunem trendów konsumenckich oraz kompleksowym przeglądem ofert, ale także doskonałą okazją do promocji polskiej gospodarki.

W pawilonie nr 3, pod hasłem Nauka i Doradztwo dla Praktyki, zaprezentowana została Wyspa Innowacji, czyli wspólne stoisko wszystkich instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Na poszczególnych stoiskach uczestnicy mogli zapoznać się z zakresem działalności oraz najważniejszymi osiągnieciami prezentowanych jednostek.

Instytut Zootechniki PIB zaprezentował materiały dotyczące jakości produktów pochodzących od ras rodzimych. Dużą popularnością cieszyła się promocyjna strefa degustacyjna, w ramach której prowadzona była prezentacja i degustacja tradycyjnych produktów z ras rodzimych wykonanych przez lokalnych producentów.

Podczas Targów odbyło się również VIII posiedzenie polsko-białoruskiej grupy roboczej ds. współpracy w dziedzinie rolnictwa, którego ważnym wydarzeniem było podpisanie umowy między Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Rolnictwa i Żywności Republiki Białorusi, dotyczącej zwalczania wścieklizny na terytorium Republiki Białorusi.

Jest to już trzecia umowa podpisana przez polski resort rolnictwa ze stroną białoruską w tym zakresie. Podpisując umowę, Wiceministrowie Szymon Giżyński oraz I. Smilgiń podkreślili praktyczne znaczenie kontynuacji współpracy dotyczącej zwalczania wścieklizny w strefie buforowej na terytorium Białorusi, wzdłuż granicy z Polską.

 
 
© 2008-2020 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.