Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Fundusze arrow I konkurs Programu ERA-NET CO-FUND ICT-AGRI-FOOD
Dzisiaj jest: sobota, 04 grudnia 2021 9:13:01
Odwiedziło nas: 11958411 gości (dzisiaj: 721, wczoraj: 3192)

BIP

BIP

Fundacja IZ PIB

Fundusze międzynarodowe
I konkurs Programu ERA-NET CO-FUND ICT-AGRI-FOOD
23 grudnia 2019

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło I konkurs Programu ERA-NET CO-FUND ICT-AGRI-FOOD. Konkurs ma na celu wsparcie projektów badawczych, które zakładają przejście w kierunku bardziej zrównoważonych i elastycznych systemów rolno-spożywczych dzięki rozwiązaniom w obszarze technologii cyfrowych, wykorzystując dane z całego łańcucha żywnościowego.

Konkurs zakłada połączenie podmiotów ze wszystkich systemów rolno-spożywczych włączając: producentów surowców, doradców, MŚP, przetwórców żywności, detalicznych sprzedawców żywności, konsumentów, przedstawicieli sektora publicznego i jednostek naukowych.

Projekty badawcze winny badać, opracowywać i testować rozwiązania cyfrowe w obszarze wzrastającego zapotrzebowania na żywność, rywalizacji o tereny i inne zasoby naturalne, innego wykorzystania biomasy, globalizacji, zagrożeń związanych z chorobami roślin i zwierząt, zmian klimatycznych i środowiskowych, czynników związanych ze zdrowiem społeczeństwa i ograniczeń gospodarczych.  Rozwiązania mają wykorzystać dane wejściowe i wyjściowe odnoszące się do wpływów środowiskowych i gospodarczych, pochodzenia, żywienia, bezpieczeństwa i integralności żywności, czynników zewnętrznych z całego łańcucha żywnościowego włącznie z powiązanymi badaniami naukowymi i publiczną infrastrukturą.

Wnioski obejmują dwa obszary tematyczne:

  • platformy informacyjno-komunikacyjne i rozwiązania oparte na danych w celu poprawy trwałości systemów rolno-spożywczych,
  • zidentyfikowanie i likwidacja barier stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w systemach rolno-spożywczych.

Konsorcjum musi składać się z przynajmniej 3 niezależnych podmiotów z 3 różnych krajów członkowskich lub stowarzyszonych. W konkursie mogą wziąć udział następujące podmioty:

  • organizacje badawcze;
  • mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa;
  • grupy podmiotów.

Minimalny czas trwania projektu wynosi dwa lata, a maksymalny - trzy lata.

Jednostka badawcza może otrzymać dofinansowanie w wysokości 100% kosztów kwalifikowalnych. W przypadku przedsiębiorstw, kwota dofinansowania zależy od wielkości organizacji, rodzaju prowadzonych badań.

Orientacyjny budżet dla Polski wynosi 600,000 euro.

Termin nadsyłania wniosków wstępnych upływa 3 marca 2020 r., a wniosków pełnych - 6 lipca 2020 r.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajduje się na stronie: https://www.ncbr.gov.pl/aktualne-konkursy/szczegoly-konkursu/competition/i-konkurs-programu-era-net-co-fund-ict-agri-food/.

 
 
© 2008-2021 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.