Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Fundusze arrow Fundusze międzynarodowe arrow 30. Konkurs w ramach Inicjatywy CORNET
Dzisiaj jest: wtorek, 29 września 2020 17:16:16
Odwiedziło nas: 10797955 gości (dzisiaj: 1562, wczoraj: 1838)
Fundusze międzynarodowe
30. Konkurs w ramach Inicjatywy CORNET
08 lipca 2020

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło 30. konkurs w ramach Inicjatywy CORNET na projekty realizowane we współpracy międzynarodowej. Przedmiotem konkursu są badania na potrzeby konkretnych branż przemysłowych, czyli badania przeprowadzane na użytek szerokiej grupy przedsiębiorstw, w szczególności mikro, małych i średnich. Badania te są inicjowane przez zrzeszenia branżowe przedsiębiorstw i przeprowadzane przez wyspecjalizowane jednostki naukowe działające na rzecz konkretnego sektora przemysłowego. Obejmują głównie prace rozwojowe.

Kraje biorące udział w konkursie są następujące: Austria, Belgia - Flandria, Belgia - Walonia, Brazylia, Czechy, Holandia, Japonia, Kanada – Quebec, Niemcy, Peru, Polska, Szwajcaria, Turcja.

Wnioskodawcą w ramach Inicjatywy CORNET jest zrzeszenie branżowe posiadające osobowość prawną i siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zrzeszające mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Dofinansowanie może być przyznane zrzeszeniu, które nie działa dla zysku lub wypracowany zysk przeznacza w całości na cele statutowe i składa się z minimum 20 mikro, małych i średnich przedsiębiorców, albo mikro, mali i średni przedsiębiorcy stanowią co najmniej 50% członków zrzeszenia.

W realizacji międzynarodowego projektu, oprócz wnioskodawcy, bierze udział jednostka naukowa, która będzie pełniła rolę wykonawcy badań w projekcie. Jednostka nie jest stroną umowy o dofinansowanie projektu z NCBR, lecz wykonuje badania w ramach projektu na podstawie umowy zawartej z wnioskodawcą.

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 750 000 euro.

Maksymalny poziom dofinansowania udzielonego na realizację projektu w ramach Inicjatywy CORNET wynosi:

  • do 100% w przypadku kosztów wykonania prac badawczych, zrealizowanych przez jednostkę, w przypadku gdy projekt jest realizowany w ramach działalności niegospodarczej;
  • do 85% w przypadku kosztów realizacji projektu, poniesionych przez wnioskodawcę.

Okres realizacji projektu nie może przekroczyć 24 miesięcy.

Termin nadsyłania wniosków upływa 30 września 2020 r. Wniosek międzynarodowy składany jest przez lidera konsorcjum w imieniu międzynarodowego konsorcjum badawczego. Równolegle do wniosku międzynarodowego, polski wnioskodawca składa do NCBR wniosek krajowy o dofinansowanie projektu.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie: https://www.ncbr.gov.pl/aktualne-konkursy/szczegoly-konkursu/competition/inicjatywa-cornet-otwarcie-naboru-wnioskow-w-30-konkursie/.

 
 
© 2008-2020 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.