Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Informacje arrow Powołanie przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krajowego Punktu Kontaktowego dla Komisji FAO
Dzisiaj jest: niedziela, 29 listopada 2020 11:29:38
Odwiedziło nas: 10950655 gości (dzisiaj: 804, wczoraj: 14229)
Aktualności: Informacje
Powołanie przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krajowego Punktu Kontaktowego dla Komisji FAO
02 września 2020

Powołanie przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krajowego Punktu Kontaktowego dla Komisji FAO ds. Zasobów Genetycznych dla Wyżywienia i Rolnictwa w sprawach dotyczących bioróżnorodności w wyżywieniu i rolnictwie

Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy informuje, że na wniosek Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), przedstawiony przez Stałego Przedstawiciela Rzeczpospolitej Polskiej przy FAO w Rzymie, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyznaczył Krajowy Punk Kontaktowy (KPK) dla Komisji FAO ds. Zasobów Genetycznych dla Wyżywienia i Rolnictwa (CGRFA) w sprawach dotyczących bioróżnorodności dla wyżywienia i rolnictwa.

W ramach KPK mianował dr Grażynę Polak (Instytut Zootechniki PIB) na Koordynatora w sprawach dotyczących bioróżnorodności zwierząt gospodarskich.

Krajowy Punkt Kontaktowy (Krajowy Koordynator) ds. bioróżnorodności dla wyżywienia i rolnictwa został powołany w celu współpracy z CGRFA. Zadaniem KPK jest realizacja wytycznych FAO dotyczących Konwencji o Różnorodności Biologicznej z Rio de Janeiro, współpraca z podmiotami krajowymi i zagranicznymi w zakresie polityki zrównoważonego wykorzystania i ochrony zasobów genetycznych dla wyżywienia i rolnictwa oraz sprawiedliwego podziału korzyści wynikających z ich wykorzystania, a w obszarze bioróżnorodności zwierząt gospodarskich realizacja wytycznych Światowego Planu Działań na rzecz ich ochrony.

 
 
© 2008-2020 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.