Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow IX Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA
Dzisiaj jest: wtorek, 22 stycznia 2019 20:28:20
Odwiedziło nas: 9239322 gości (dzisiaj: 1260, wczoraj: 1563)
Aktualności: Inne wydarzenia
IX Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA
10 marca 2009

W dniach od 27 lutego do 1 marca 2009 roku w poznańskiej Hali Arena odbyły się IX Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA oraz Salon Wozów Paszowych i Maszyn do Zbioru i Konserwacji Pasz.
W targach uczestniczyło ponad 200 firm krajowych i zagranicznych. Obecni byli również przedstawiciele mediów.

Współorganizatorami Międzynarodowych Targów „Ferma Bydła 2009” byli Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego oraz Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego jak również Wielkopolski Związek Hodowców i Producentów Bydła i Wielkopolska Izba Rolnicza. Patronat naukowy nad targami objął Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

"Ferma Bydła" wpisała się na stałe w kalendarium imprez targowych jako największa w kraju tego typu impreza. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się nowoczesne metody hodowli i chowu zwierząt, w tym bydła mlecznego oraz maszyny i urządzenia rolnicze. Uczestnictwo w targach było niepowtarzalną okazją do zapoznania się z nowoczesnymi trendami panującymi w rolnictwie. Imponująca była również liczba firm pracujących na rzecz rolnictwa i prezentujących się na Targach.

Olbrzymie znaczenie ma także aspekt edukacyjny targów oraz przedstawienie wzajemnych oczekiwań na płaszczyźnie kupujący-sprzedawca.

Po raz pierwszy w Targach Ferma Bydła wziął udział Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Nawiązano wiele bardzo cennych kontaktów, które pozwolą Instytutowi w jeszcze lepszym stopniu upowszechniać wyniki badań naukowych.

Uczestnictwo Instytutu Zootechniki PIB było związane z realizacją projektu pt: "Upowszechnianie badań naukowych szansą rozwoju polskiego rolnictwa"w ramach Działania 4.2 "Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym", Priorytet IV "Szkolnictwo wyższe i nauka", Program Operacyjny Kapitał Ludzki

*** GALERIA ZDJĘĆ ***

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.