Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow IX Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA
Dzisiaj jest: sobota, 26 września 2020 12:54:15
Odwiedziło nas: 10791680 gości (dzisiaj: 1026, wczoraj: 1952)

BIP

BIP

Fundacja IZ PIB

Aktualności: Inne wydarzenia
IX Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA
10 marca 2009

W dniach od 27 lutego do 1 marca 2009 roku w poznańskiej Hali Arena odbyły się IX Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA oraz Salon Wozów Paszowych i Maszyn do Zbioru i Konserwacji Pasz.
W targach uczestniczyło ponad 200 firm krajowych i zagranicznych. Obecni byli również przedstawiciele mediów.

Współorganizatorami Międzynarodowych Targów „Ferma Bydła 2009” byli Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego oraz Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego jak również Wielkopolski Związek Hodowców i Producentów Bydła i Wielkopolska Izba Rolnicza. Patronat naukowy nad targami objął Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

"Ferma Bydła" wpisała się na stałe w kalendarium imprez targowych jako największa w kraju tego typu impreza. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się nowoczesne metody hodowli i chowu zwierząt, w tym bydła mlecznego oraz maszyny i urządzenia rolnicze. Uczestnictwo w targach było niepowtarzalną okazją do zapoznania się z nowoczesnymi trendami panującymi w rolnictwie. Imponująca była również liczba firm pracujących na rzecz rolnictwa i prezentujących się na Targach.

Olbrzymie znaczenie ma także aspekt edukacyjny targów oraz przedstawienie wzajemnych oczekiwań na płaszczyźnie kupujący-sprzedawca.

Po raz pierwszy w Targach Ferma Bydła wziął udział Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Nawiązano wiele bardzo cennych kontaktów, które pozwolą Instytutowi w jeszcze lepszym stopniu upowszechniać wyniki badań naukowych.

Uczestnictwo Instytutu Zootechniki PIB było związane z realizacją projektu pt: "Upowszechnianie badań naukowych szansą rozwoju polskiego rolnictwa"w ramach Działania 4.2 "Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym", Priorytet IV "Szkolnictwo wyższe i nauka", Program Operacyjny Kapitał Ludzki

*** GALERIA ZDJĘĆ ***

 
 
© 2008-2020 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.