Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow XV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH
Dzisiaj jest: sobota, 26 września 2020 15:07:29
Odwiedziło nas: 10792051 gości (dzisiaj: 1397, wczoraj: 1952)

BIP

BIP

Fundacja IZ PIB

Aktualności: Inne wydarzenia
XV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH
19 marca 2009

W dniach od 13 – 15 marca 2009 roku w Kielcach odbyły się jubileuszowe XV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Honorowy patronat nad wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jest to jedna z największych w Europie, a prawdopodobnie największa w Polsce impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Na 40 tysiącach metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentowało blisko 500 wystawców z 13 państw. W śród ponad 40 000 odwiedzających byli m.in. rolnicy z całego kraju, przedstawiciele Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Izb Rolniczych, studenci i uczniowie szkół rolniczych.

Na tragach można było obejrzeć nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla rolnictwa, m.in. wszystkie marki ciągników dostępnych na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego. Popularność targom zapewniają światowe premiery nowoczesnego sprzętu, często będące świadectwem postępu technologicznego jaki dokonał się w ciągu ostatnich lat w Polskim rolnictwie.

Targi to nie tylko pokaz maszyn ale również forma edukacji dla wszystkich odwiedzających. Na stoiskach wystawowych firmy prezentujące swoją ofertę zapoznawały zainteresowanych z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, udzielały porad i konsultacji.

Po raz pierwszy w Targach AGROTECH wziął udział Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Zaprezentowano bogatą ofertę wydawniczą dotyczącą prowadzonych badań i ich wyników oraz możliwości ich komercjalizacji. Przedstawiono również oferty handlowe spółek i zakładów doświadczalnych Instytutu. Nawiązano wiele bardzo cennych kontaktów, które pozwolą Instytutowi w jeszcze lepszym stopniu upowszechniać wyniki badań naukowych.

Uczestnictwo Instytutu Zootechniki PIB było związane z realizacją projektu pt: "Upowszechnianie badań naukowych szansą rozwoju polskiego rolnictwa" w ramach Działania 4.2 "Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym", Priorytet IV "Szkolnictwo wyższe i nauka", Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

*** GALERIA ZDJĘĆ ***

 
 
© 2008-2020 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.