Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Konferencje i szkolenia arrow Konferencja pt "Aktualne zagadnienia produkcji bydła", Pawłowice, 19 listopada 2009 r.
Dzisiaj jest: piątek, 24 września 2021 20:46:17
Odwiedziło nas: 11736195 gości (dzisiaj: 1765, wczoraj: 1621)

BIP

BIP

Fundacja IZ PIB

Aktualności: Konferencje i szkolenia
Konferencja pt "Aktualne zagadnienia produkcji bydła", Pawłowice, 19 listopada 2009 r.
25 listopada 2009

Z okazji przypadającego w przyszłym roku jubileuszu 60-lecia Instytutu Zootechniki w dniu 19 listopada 2009 roku w Pałacu w Pawłowicach odbyła się konferencja pt „Aktualne zagadnienia produkcji bydła”. Jej organizatorem był Instytut Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice. W konferencji uczestniczyło około 200 osób związanych z produkcją bydła oraz 17 firm zajmujących się dostawą produktów i usług dla hodowców i producentów bydła.

Otwarcia Konferencji dokonał Z-ca Dyrektora Instytutu Zootechniki PIB w Krakowie Prof. dr hab. Eugeniusz Herbut, który powitał zaproszonych gości, wykładowców oraz uczestników. Jednocześnie Dyrektor Eugeniusz Herbut przedstawił historię powstania Instytutu Zootechniki oraz najważniejsze osiągnięcia i dokonania w minionym okresie. Wśród znaczących osiągnięć zostały wymienione prace wykonane w Zakładzie Doświadczalnym w Pawłowicach nad wykorzystaniem metody przenoszenia zarodków u owiec oraz wyprowadzeniem syntetycznej linii 990 wykorzystywanej w krzyżowaniu towarowym świń. Dalszą część konferencji poprowadził Dyrektor Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach Dr inż. Ireneusz Dymarski zapowiadając kolejnych wykładowców, którymi byli:

  • Prof. dr hab. Franciszek Brzóska z Instytutu Zootechniki PIB w Krakowie,
  • Prof. dr hab. Zygmunt Maciej Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie,
  • Prof. dr hab. Jędrzej Jaśkowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
  • Dr n. wet. Krzysztof Janeczko z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
  • Dr Stanisław Latos z węgierskiej firmy Dr BATA ZRT Ocsa

Przedstawione referaty dotyczyły roli i znaczenia pasz objętościowych w żywieniu bydła, wpływu żywienia krów na skład i jakość mleka oraz zastosowania biotechnologicznych metod w zapobieganiu subklinicznej kwasicy żwacza. Omawiane były również zagadnienia dotyczące przyczyn zaburzeń płodności u krów oraz praktycznych metod kontroli i zwalczania zakażeń IBR/IPV w stadach bydła. Konferencja była okazją do wymiany poglądów na temat utrzymujących się niskich cen skupu mleka, które kształtowały się w 2009 roku na poziomie średnio 0,91-0,94 zł/litr w klasie ekstra.

Konferencję w Pawłowicach poprzedziło szkolenie dla kadry zarządzającej oraz specjalistów ds. produkcji z zakresu wykorzystania systemu zarządzania stadem bydła. Szkolenie zostało przeprowadzone w sali komputerowej Centrum Szkoleniowego znajdującego się przy Fermie Bydła należącej do Zakładu Doświadczalnego IZ PIB w Pawłowicach.

*** GALERIA ZDJĘĆ ***   

 
 
© 2008-2021 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.