Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Aktualności arrow Konferencje i szkolenia arrow Konferencja otwierająca projekt "Budowa teleinformatycznej platformy wymiany wiedzy..."
Dzisiaj jest: niedziela, 20 stycznia 2019 14:48:34
Odwiedziło nas: 9236019 gości (dzisiaj: 885, wczoraj: 1011)
Aktualności: Konferencje i szkolenia
Konferencja otwierająca projekt "Budowa teleinformatycznej platformy wymiany wiedzy..."
20 grudnia 2009
 

W dniach 15 – 16 grudnia 2009 r. odbyła się w Instytucie Zootechniki PIB w Balicach konferencja inaugurująca projekt "Budowa teleinformatycznej platformy wymiany wiedzy o jakości i bezpieczeństwie produkcji zwierzęcej", realizowanego w ramach Programu Opercyjnego Innowacja Gospodarka – Działanie 2.3.

Głównym celem projektu jest wzrost konkurencyjności krajowego sektora produkcji rolniczej poprzez upowszechnianie i wdrażanie wyników prac badawczych oraz zadań realizowanych na rzecz rolnictwa w Instytucie Zootechniki PIB, jak i w jednostkach współpracujących z Instytutem.

Konferencję otworzył Pan dyrektor Prof. dr hab. Jędrzej Krupiński i przedstawił historię Instytutu Zootechniki PIB oraz przypomniał o zbliżającym się jubileuszu 60-cio lecia istnienia jednostki.

Następnie Prof. dr hab. Ryszard Tadeusiewicz zaprezentował nowe systemy teleinformatyki jako narzędzia pracy naukowej.

Kierownik Projektu doc. dr hab. Robert Eckert oraz Koordynator IT mgr inż. Janusz Bińczycki, przedstawili główne cele, założenia i oczekiwania względem projektu realizowanego przez Instytut.

Nastepnie doc. dr Janusz Sasak przedstawił wykład na temat „Problemów kodowania i dzielenia się wiedzą”. Ostatnim punktem obrad tego dnia było wystąpienie dr Jacka Urbańca "E-learning - rewolucja w edukacji?". Po przerwie obiadowej większość uczestników konferencji udała się do Tyńca gdzie zwiedzano słynne Opactwo Benedyktynów. Na koniec dnia w Pałacu Radziwiłłów w Balicach odbyła się uroczysta kolacja.

Kolejny dzień konferencji rozpoczął wykład Dyrektora Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS dr inż. Tadeusza Blicharskiego. Przedstawił on możliwości wykorzystanie systemu informatycznego PZHiPTCh "POLSUS" dla zwiększenia postępu hodowlanego trzody chlewnej. Na koniec konferencji zespół pracowników Instytutu Zootechniki PIB przedstawił narzędzia informatyczne służące do realizacji zadań projektu oraz prezentację szkolenia e-learningowego.

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Po zakończeniu goście zostali przewiezieni autokarem do Krakowa w okolice Dworca Głównego PKP i PKS.

*** GALERIA ZDJĘĆ ***

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.