Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Konferencje i szkolenia arrow Konferencja prasowa, Balice, 25 marca 2010 r.
Dzisiaj jest: sobota, 04 grudnia 2021 7:47:23
Odwiedziło nas: 11958234 gości (dzisiaj: 544, wczoraj: 3192)

BIP

BIP

Fundacja IZ PIB

Aktualności: Konferencje i szkolenia
Konferencja prasowa, Balice, 25 marca 2010 r.
30 marca 2010

W dniu 25 marca 2010 roku w Instytucie Zootechniki PIB w Balicach odbyła się w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia utworzenia Instytutu konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele prasy branżowej i regionalnej.

Konferencję prasową otworzył dyrektor Instytutu prof. dr hab. Jędrzej Krupiński, który omówił osiągnięcia Instytutu na przestrzeni 60 lat. Na uwagę zasługuje wystąpienie Pani Marii Kwaśnik autorki książki „Balice nasze dziedzictwo”, która pokrótce przedstawiła rys historyczny Pałacu Radziwiłłów w Balicach. Po zakończeniu części oficjalnej konferencji goście udali się na rozmowy kuluarowe. Spotkanie było okazją do porozmawiania z wybitnymi naukowcami pracującymi w Instytucie Zootechniki takimi jak prof. dr hab. Zdzisław Smorąg, prof. dr hab. Ewa Słota, prof. dr hab. Franciszek Brzóska, doc. dr hab. Robert Eckert, a także młodymi ale mającymi już bardzo duże osiągnięcia pracownikami naukowymi: doc. dr hab. Moniką Bugno-Poniewierską, doc. dr hab. Sylwestrem Świątkiewiczem, dr inż. Jackiem Sikorą, dr inż. Jackiem Walczakiem oraz dr inż. Jackiem Jurą.

Oprócz spotkania z wybitnymi naukowcami, którzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny przedstawili wyniki swoich najnowszych badań odbyła się promocja walorów smakowych potraw przyrządzonych z ślimaków, jagnięciny, gęsiny, mięsa króliczego, mleka owczego i jajek o niskiej zawartości cholesterolu. Produkty pochodziły z IZ PIB Zakładu Doświadczalnego Kołuda Wielka, ZD IZ PIB Grodziec Śląski Sp. z o.o., ZD IZ PIB Chorzelów Sp. z o.o. oraz z ZD IZ PIB Żerniki Wielkie Sp. z o.o.. Poprzez konferencję prasową Instytut chciał zwrócić uwagę na inny niż dotychczas kontakt nauki z praktyką, przedstawić ludzi, którzy prócz wiedzy posiadają również inne talenty i warto, by kraj poznał ich bliżej.

*** GALERIA ZDJĘĆ ***

 
 
© 2008-2021 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.