Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow Międzynarodowa Konferencja Naukowa "The Impact of Environmental Conditions..."
Dzisiaj jest: sobota, 04 grudnia 2021 8:07:13
Odwiedziło nas: 11958267 gości (dzisiaj: 577, wczoraj: 3192)

BIP

BIP

Fundacja IZ PIB

Aktualności: Konferencje i szkolenia
Międzynarodowa Konferencja Naukowa "The Impact of Environmental Conditions..."
31 maja 2010

W dniach 25-27 maja br., w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia działalności Instytutu Zootechniki – Państwowego Instytutu Badawczego odbyła się Trzecia Międzynarodowa Konferencja Naukowa "The Impact of Environmental Conditions – Animal Welfare, Pollutions, Economics".

Jej tematyka dotyczyła aktualnych, patrząc zarówno ze strony postępu w naukach rolniczych, jak i aspektu wdrożeniowego do produkcji, zagadnień produkcji zwierzęcej w ujęciu tak krajowym, jak i europejskim. Podczas jej trwania poruszono szereg zagadnień dotyczących dobrostanu zwierząt gospodarskich oraz ograniczenia emisji szkodliwych związków, wytwarzanych podczas cyklu produkcyjnego, do środowiska. Zakres merytoryczny skupiał się również na cieszącej się coraz większym zainteresowaniem produkcji zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego oraz działaniami mającymi na celu poprawę ekonomiki produkcji w sektorze rolnym.

W spotkaniu brali udział liczni, uznani przedstawiciele świata nauki, zarówno z jednostek krajowych, jak i zagranicznych. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydenci Międzynarodowego Towarzystwa Higieny Zwierząt (ISAH) Profesorowie Jörg Hartung i Martin Tielen, Profesor Christian Stockinger Prezydent Bawarskiego Państwowego Instytutu Rolniczego w Monachium, przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa Irlandii Liam Kinsella oraz doktor Andre Aarnink z Uniwersytetu Wageningen w Holandii.

Konferencji towarzyszyły również uroczyste spotkania w Pałacu Radziwiłłów w Balicach – siedzibie Instytutu Zootechniki – PIB oraz Opactwie Benedyktynów w Tyńcu.

*** GALERIA ZDJĘĆ *** 

 
 
© 2008-2021 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.