Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr hab. Marianowi Różyckiemu
Dzisiaj jest: niedziela, 16 grudnia 2018 5:07:11
Odwiedziło nas: 9171944 gości (dzisiaj: 606, wczoraj: 1520)
Aktualności: Inne wydarzenia
Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr hab. Marianowi Różyckiemu
19 października 2010

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr hab. Marianowi Różyckiemu przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Bydgoszcz, 15 października 2010 r.

W dniu 15 października 2010 r. Senat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy, podzielając wniosek Rady Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, wyróżnił najwyższą godnością akademicką – tytułem Doktora Honoris Causa prof. dr hab. Mariana Różyckiego.

"…Wyróżnienie to jest wyrazem aprobaty i uznania dla osiągnięć naukowych Profesora w zakresie doskonalenia genetycznego trzody chlewnej i wykorzystania nowoczesnych metod oceny zwierząt, w tym opracowania i wprowadzania do praktyki modeli matematycznych, efektywnie wspierających uzyskany postęp hodowlany. Jest także wyrazem szacunku dla dokonań Profesora, cenionego przez współpracowników i doktorantów za szeroką wiedzę, zarówno o charakterze teoretycznym, jak i praktycznym…"

dr hab. Antoni Bukaluk, prof. UTP
JM Rektor Uniwersytetu
Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

"…Bogata działalność naukowa, dydaktyczno-wychowawcza i organizacyjna stawia Profesora Różyckiego w rzędzie uczonych dużej miary. Jako autor pionierskich i nowatorskich prac z zakresu hodowli i chowu trzody chlewnej oraz znakomity organizator przyczynił się do rozwoju polskiej i światowej hodowli zwierząt, a jako wielokrotny promotor i recenzent wniósł liczący się wkład w rozwój kadry naukowej różnych placówek zajmujących się hodowlą zwierząt. Profesor cieszy się wielkim zaufaniem i sympatią w wielu środowiskach. Jest człowiekiem prawym, życzliwym, skromnym, zawsze służącego innym swoją radą i pomocą…"

prof. dr hab. Zenon Bernacki
Dziekan Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt
Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego
w Bydgoszczy

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele wszystkich Uniwersytetów i Instytutów związanych z chowem i hodowlą zwierząt gospodarskich, poseł na Sejm RP Eugeniusz Kłopotek oraz dyrektorzy i pracownicy Instytutu Zootechniki PIB. Licznie reprezentowani byli hodowcy i producenci trzody chlewnej.

*** GALERIA ZDJĘĆ ***   

 
 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.