Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr hab. Marianowi Różyckiemu
Dzisiaj jest: wtorek, 26 stycznia 2021 22:15:45
Odwiedziło nas: 11097848 gości (dzisiaj: 1291, wczoraj: 3569)
Aktualności: Inne wydarzenia
Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr hab. Marianowi Różyckiemu
19 października 2010

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr hab. Marianowi Różyckiemu przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Bydgoszcz, 15 października 2010 r.

W dniu 15 października 2010 r. Senat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy, podzielając wniosek Rady Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, wyróżnił najwyższą godnością akademicką – tytułem Doktora Honoris Causa prof. dr hab. Mariana Różyckiego.

"…Wyróżnienie to jest wyrazem aprobaty i uznania dla osiągnięć naukowych Profesora w zakresie doskonalenia genetycznego trzody chlewnej i wykorzystania nowoczesnych metod oceny zwierząt, w tym opracowania i wprowadzania do praktyki modeli matematycznych, efektywnie wspierających uzyskany postęp hodowlany. Jest także wyrazem szacunku dla dokonań Profesora, cenionego przez współpracowników i doktorantów za szeroką wiedzę, zarówno o charakterze teoretycznym, jak i praktycznym…"

dr hab. Antoni Bukaluk, prof. UTP
JM Rektor Uniwersytetu
Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

"…Bogata działalność naukowa, dydaktyczno-wychowawcza i organizacyjna stawia Profesora Różyckiego w rzędzie uczonych dużej miary. Jako autor pionierskich i nowatorskich prac z zakresu hodowli i chowu trzody chlewnej oraz znakomity organizator przyczynił się do rozwoju polskiej i światowej hodowli zwierząt, a jako wielokrotny promotor i recenzent wniósł liczący się wkład w rozwój kadry naukowej różnych placówek zajmujących się hodowlą zwierząt. Profesor cieszy się wielkim zaufaniem i sympatią w wielu środowiskach. Jest człowiekiem prawym, życzliwym, skromnym, zawsze służącego innym swoją radą i pomocą…"

prof. dr hab. Zenon Bernacki
Dziekan Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt
Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego
w Bydgoszczy

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele wszystkich Uniwersytetów i Instytutów związanych z chowem i hodowlą zwierząt gospodarskich, poseł na Sejm RP Eugeniusz Kłopotek oraz dyrektorzy i pracownicy Instytutu Zootechniki PIB. Licznie reprezentowani byli hodowcy i producenci trzody chlewnej.

*** GALERIA ZDJĘĆ ***   

 
 
© 2008-2021 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.