Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Aktualności arrow Konferencje i szkolenia arrow Konferencja pt. "Współczesne problemy żywieniowe i zdrowotne krów w wysokowydajnej produkcji mleka"
Dzisiaj jest: niedziela, 16 grudnia 2018 9:41:58
Odwiedziło nas: 9172321 gości (dzisiaj: 983, wczoraj: 1520)
Aktualności: Konferencje i szkolenia
Konferencja pt. "Współczesne problemy żywieniowe i zdrowotne krów w wysokowydajnej produkcji mleka"
22 marca 2011

W dniu 22 marca 2011 w Zakładzie Doświadczalnym w Pawłowicach odbyła się konferencja pt „Współczesne problemy żywieniowe i zdrowotne krów w wysokowydajnej produkcji mleka”. Organizatorem konferencji była firma Delacon Polska Sp. z o.o. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni wykładowcy z Holandii, Austrii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski (wykłady w języku angielskim były tłumaczone symultanicznie na język polski). Uczestnikami konferencji byli producenci bydła, hodowcy, pracownicy naukowi, doradcy ODR, przedstawiciele firm paszowych oraz lekarze weterynarii (łącznie ponad 120 osób).

Konferencję otworzył Prezes Zarządu firmy Delacon Polska Sp. z o.o. dr Witold Grala. Dyrektor Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach dr inż. Ireneusz Dymarski powitał uczestników konferencji życząc owocnych obrad. Pierwszy wykład pt. „Krowy wysokomleczne wymagają pasz o wysokiej wydajności” przedstawił dr Wilfried van Straalen z Centrum Badawczego Schothorst w Holandii. .Następnie prof. dr hab. Zygmunt Maciej Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie wygłosił wykład pt. „Zależność pomiędzy żywieniem krów i ich dobrostanem”.

W trakcie przerwy kawowej uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z ofertą wydawniczą czasopism Hoduj z Głową, Hodowca Bydła i Weterynaria w Terenie. Jednocześnie przerwa była okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń.

W drugiej części konferencji przedstawiciel firmy Delacon Polska Sp. z o.o. Ireneusz Kiedrowski zapoznał uczestników konferencji z prezentacją pt. „Efektywna produkcja mleka z zastosowaniem fitogenicznych dodatków Rumex”, a Martin Veit z firmy Delacon Biotechnik z Austrii przedstawił prezentację „Rumex zwiększa efektywność trawienia suchej masy (testy in sacco)”. Kolejny wykład pt. „Negatywne oddziaływanie mikotoksyn na produkcyjność i zdrowotność krów mlecznych” wygłosił dr Douglas Zaviezo ze Stanów Zjednoczonych. Następnie dr inż. Marian Kamyczek z Instytutu Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice wygłosił wykład pt. „Przyczyny i skutki niskiej wydajności życiowej krów”.

Na zakończenie dr Witold Grala podziękował wykładowcom oraz uczestnikom konferencji mając nadzieję, że przedstawiona tematyka przybliżyła producentom zagadnienia potrzeb pokarmowych krów oraz wskazała na możliwości rozwiązywania problemów, jakie towarzyszą wysokowydajnej produkcji mleka.

*** GALERIA ZDJĘĆ ***

 
 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.