Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Fundusze arrow Konkursy ogłoszone przez National Geographic
Dzisiaj jest: niedziela, 16 grudnia 2018 5:49:56
Odwiedziło nas: 9172046 gości (dzisiaj: 708, wczoraj: 1520)
Fundusze międzynarodowe
Konkursy ogłoszone przez National Geographic
20 stycznia 2012

Towarzystwo National Geographic ogłosiło na swoich stronach następujące konkursy:

  • Globalny Fundusz Ochrony Środowiska – granty badawcze Północnej Europy, które obejmują głównie badania naukowe, oparte na hipotezie. Kryterium przyznania dofinansowania jest możliwość dokonania nowych odkryć, które mają geograficzny wymiar. Dziedziny, które są oparte dofinansowaniem to między innymi biologia (włącznie z botaniką, behawioralną ekologią oraz zoologią). Dodatkowo, rada doradcza kładzie nacisk na wielodyscyplinarne projekty, które odnoszą się do kwestii środowiskowych (na przykład utrata bioróżnorodności oraz środowiska naturalnego). Badacze, którzy planują prowadzenie badań w innym kraju powinni włączyć przynajmniej jednego miejscowego współpracownika do swojego zespołu badawczego.
  • Globalny Fundusz Ochrony Środowiska – granty ochronne Północnej Europy wspierają działania w kampaniach, które zaznajamiają jednostki w kwestiach globalnych, łączą sprawy ochrony środowiska z życiem codziennym oraz umożliwiają ludziom podjęcie działań w tym zakresie. Granty ochronne są przyznawane na innowacyjne i stosowane podejście do kwestii ochrony, które mogą mieć zastosowanie globalne. Fundusz będzie wspierał projekty, które przyczynią się głównie do ochrony oraz zrównoważonego używania biologicznych i kulturowych zasobów.

Aby ubiegać się o dofinansowanie muszą być spełnione następujące warunki:

  • Kandydat musi mieszkać w jednym z następujących krajów: Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Irlandia, Niemcy, Łotwa, Litwa, Holandia, Norwegia, Polska, Szwecja czy Zjednoczone Królestwo.
  • Aplikacje muszą być napisane w języku angielskim.
  • W przypadku grantów badawczych kandydaci muszą mieć tytuł doktora (lub jego odpowiednik) oraz być związani z organizacją czy instytucją edukacyjną. W przypadku grantów ochronnych, aplikujący nie muszą mieć tytułu doktora, ale wymagane jest, aby przedstawili zapis dotychczasowych prac badawczych czy działań ochronnych.

Chociaż kwota dofinansowania różni się w zależności od projektu, średnia dotacja wynosi €20000.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie National Geographic: http://www.nationalgeographic.com/explorers/grants-programs/gef/northern-europe/

 
 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.