Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
Kontakt:
tel.: +48 12 357 27 00, +48 666 081 111
faks : +48 12 422 80 65
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow XII Międzynarodowe Targi Bydła oraz XV Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu
Dzisiaj jest: wtorek, 26 stycznia 2021 23:18:55
Odwiedziło nas: 11098013 gości (dzisiaj: 1456, wczoraj: 3569)
Aktualności: Inne wydarzenia
XII Międzynarodowe Targi Bydła oraz XV Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu
02 marca 2012

W dniach 24 – 26 lutego 2012 r. w łódzkiej hali Atlas Arena odbyły się XII Międzynarodowe Targi Bydła oraz XV Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wystawców i zwiedzających organizatorzy podjęli decyzję o połączeniu tegorocznych edycji targów i zorganizowaniu obu imprez w jednym czasie i miejscu.

Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz Ferma Świń i Drobiu to wysoce specjalistyczne, jedne z największych w Polsce targi branżowe przeznaczone dla hodowców bydła, trzody chlewnej oraz drobiu. Organizowane po raz pierwszy 15 lat temu na stałe wpisały się w kalendarz imprez rolniczych w kraju.

Targi to 10 000 m2 powierzchni wystawienniczej, na której zaprezentowało się 300 wystawców krajowych i zagranicznych. Kilkanaście tysięcy zwiedzających miało okazję podziwiać pełną gamę produktów i urządzeń niezbędnych do prowadzenia hodowli zwierząt:

  • artykuły zootechniczne
  • wyposażenie budynków inwentarskich
  • pasze i dodatki paszowe
  • materiał hodowlany
  • materiał siewny
  • preparaty weterynaryjne
  • środki czystości
  • maszyny rolnicze itd.

Połączenie nauki i praktyki to jedna z głównych idei targów.

Każdego dnia w specjalnie przygotowanych salach konferencyjnych odbywały się wykłady wybitnych specjalistów z całego kraju, przedstawicieli firm, traktujących o najważniejszych i najbardziej interesujących słuchaczy zagadnieniach.

W ramach Forum Drobiarskiego dr inż. Halina Bielińska z Zakładu Doświadczalnego IZ PIB w Kołudzie wygłosiła wykład pt.: „Gęś owsiana - polski produkt markowy - warunki utrzymania i żywienia”, oraz dr inż. Jakub Badowski - IZ PIB Kołuda Wielka, który wygłosił wykład pt: „Hodowla zarodowa gęsi białej kołudzkiej”.

W ramach Forum Hodowli Bydła-Produkcja mleka i żywca wołowego dr hab. Barbara Niwińska, prof. nadzw. IZ – IZ PIB Balice wygłosiła wykład: „Udany wychów cieląt - kluczem do dochodowej produkcji wołowiny i mleka”.

W Targach już po raz czwarty wziął udział Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy. Stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Nawiązano wiele cennych kontaktów, które poprzez wzajemną współpracę pozwolą Instytutowi w jeszcze lepszym stopniu upowszechniać wyniki badań naukowych.

*** GALERIA ZDJĘĆ ***

 
 
© 2008-2021 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.