Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Aktualności arrow Inne wydarzenia arrow XII Międzynarodowe Targi Bydła oraz XV Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu
Dzisiaj jest: czwartek, 13 grudnia 2018 5:30:08
Odwiedziło nas: 9166152 gości (dzisiaj: 321, wczoraj: 1401)
Aktualności: Inne wydarzenia
XII Międzynarodowe Targi Bydła oraz XV Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu
02 marca 2012

W dniach 24 – 26 lutego 2012 r. w łódzkiej hali Atlas Arena odbyły się XII Międzynarodowe Targi Bydła oraz XV Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wystawców i zwiedzających organizatorzy podjęli decyzję o połączeniu tegorocznych edycji targów i zorganizowaniu obu imprez w jednym czasie i miejscu.

Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz Ferma Świń i Drobiu to wysoce specjalistyczne, jedne z największych w Polsce targi branżowe przeznaczone dla hodowców bydła, trzody chlewnej oraz drobiu. Organizowane po raz pierwszy 15 lat temu na stałe wpisały się w kalendarz imprez rolniczych w kraju.

Targi to 10 000 m2 powierzchni wystawienniczej, na której zaprezentowało się 300 wystawców krajowych i zagranicznych. Kilkanaście tysięcy zwiedzających miało okazję podziwiać pełną gamę produktów i urządzeń niezbędnych do prowadzenia hodowli zwierząt:

  • artykuły zootechniczne
  • wyposażenie budynków inwentarskich
  • pasze i dodatki paszowe
  • materiał hodowlany
  • materiał siewny
  • preparaty weterynaryjne
  • środki czystości
  • maszyny rolnicze itd.

Połączenie nauki i praktyki to jedna z głównych idei targów.

Każdego dnia w specjalnie przygotowanych salach konferencyjnych odbywały się wykłady wybitnych specjalistów z całego kraju, przedstawicieli firm, traktujących o najważniejszych i najbardziej interesujących słuchaczy zagadnieniach.

W ramach Forum Drobiarskiego dr inż. Halina Bielińska z Zakładu Doświadczalnego IZ PIB w Kołudzie wygłosiła wykład pt.: „Gęś owsiana - polski produkt markowy - warunki utrzymania i żywienia”, oraz dr inż. Jakub Badowski - IZ PIB Kołuda Wielka, który wygłosił wykład pt: „Hodowla zarodowa gęsi białej kołudzkiej”.

W ramach Forum Hodowli Bydła-Produkcja mleka i żywca wołowego dr hab. Barbara Niwińska, prof. nadzw. IZ – IZ PIB Balice wygłosiła wykład: „Udany wychów cieląt - kluczem do dochodowej produkcji wołowiny i mleka”.

W Targach już po raz czwarty wziął udział Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy. Stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Nawiązano wiele cennych kontaktów, które poprzez wzajemną współpracę pozwolą Instytutowi w jeszcze lepszym stopniu upowszechniać wyniki badań naukowych.

*** GALERIA ZDJĘĆ ***

 
 
© 2008-2018 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.