Adres siedziby:
ul. Sarego 2
31-047 Kraków
tel. 12 422 88 52
fax 12 422 80 65
Adres do korespondencji:
ul. Krakowska 1
32-083 Balice k. Krakowa
tel. (Centrala) 12 357 25 00
tel. (Sekretariat) 12 357 27 00
fax 12 285 67 33
Strona główna arrow Projekty arrow Projekty zakończone arrow IMPROFARM - Improvement of Production and Management in Agriculture Through Transfer of Innovations
Dzisiaj jest: środa, 16 stycznia 2019 15:56:54
Odwiedziło nas: 9228880 gości (dzisiaj: 1567, wczoraj: 1431)
IMPROFARM - Improvement of Production and Management in Agriculture Through Transfer of Innovations

Projekt IMPROFARM

IMPROFARM - Improvement of Production and Management in Agriculture Through Transfer of Innovations to projekt transferu innowacji programu Leonadro da Vinci wchodzącego w skład programu Life Long Learning "Uczenie się przez całe życie". Istotą projektu IMPROFARM jest wsparcie transferu innowacji i know-how pomiędzy krajami partnerskimi w celu rozwoju umiejętności i kompetencji rolników i osób zatrudnionych w sektorze rolnictwa. Celem jest wspieranie efektywności usług i produkcji związanej z rolnictwem dla poprawy rozwoju obszarów wiejskich i zatrudnienia na obszarach wiejskich w krajach partnerskich. Projekt przyczynia się do wzrostu specjalizacji umiejętności rolników i docelowej grupy profesjonalistów w rolnictwie i usługach związanych z rolnictwem.

W praktycznym wymiarze realizacja projektu skupia się na stworzeniu nowoczesnej, internetowej platformy szkoleniowej dającej możliwość zdobywania wiedzy i rozwoju umiejętności w wielu obszarach. Tematyka szkoleń jest bardzo szeroka.
Projekt koncentruje się na następujących dziedzinach:

  • agroturystyka,
  • szkółkarstwo,
  • produkcja organiczna,
  • odnawialne źródła energii w rolnictwie
  • alternatywna produkcja zwierzęca.

Moduły szkoleniowe obejmujące trzy początkowe tematy: agroturystykę, szkółkarstwo i produkcję organiczną są opracowane na podstawie doświadczeń zdobytych w innych krajach europejskich (na bazie projektu Naturaliter); rozbudowane, unowocześnione i dostosowane do lokalnych wymogów, tak by spełniać oczekiwania i potrzeby uczestników.
Tematyka modułów szkoleniowych obejmujących alternatywną produkcję zwierzęcą oraz odnawialne źródła energii w rolnictwie jest opracowana od podstaw w trakcie realizacji projektu.
Pieczę nad tą częścią projektu sprawuje Instytut Zootechniki PIB dbając o fachowość i poziom zawartości merytorycznej szkoleń.

Projekt jest zgodny ze strategicznymi wytycznymi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 w zakresie: konkurencyjności rolnictwa, kapitału ludzkiego, jakości życia i różnicowania gospodarki wiejskiej.

Partnerstwo projektu składa się z: uniwersytetów, instytutów naukowych, profesjonalnych rolników, organizacji szkoleniowych, naukowych i konsultingowych, a w jego skład wchodzą: Polska, Bułgaria, Cypr, Słowacja i Włochy. Instytut Zootechniki PIB jest liderem projektu.

Materiały szkoleniowe

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie". Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

 
 
© 2008-2019 Instytut Zootechniki PIB (National Research Institute of Animal Production)
Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy pzw.wolesnicy.info - Strona Koła Wędkarskiego w Oleśnicy (świętokrzyskie)
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.